Darmowa autostrada A4 Katowice – Kraków – bezpłatny przejazd dla elektryków

Udostępnij
Wasza ocena
Darmowa autostrada A4 Katowice – Kraków dla elektryków
Dla popularyzacji elektromobilności auta z silnikami elektrycznymi mają pewne przywileje. Wskazać trzeba tutaj brak opłat za parkowanie w płatnych strefach, możliwość jazdy buspasami, czy dotacje do zakupu oraz preferencyjne warunki kredytowania i leasingu. Teraz, chociaż tylko w określonym terminie, kolejnym przywilejem jest darmowa autostrada A4. Dokładnie mowa o odcinku pomiędzy Katowicami a Krakowem, ponieważ o odcinek A4 Wrocław – Sośnica jest bezpłatny dla aut osobowych od lipca 2023 roku. W wakacje 2024 właściciele elektryków nie muszą płacić za przejazd odcinkiem Katowice – Kraków, chociaż nie wszyscy.

W artykule przeczytasz

Dla kogo darmowa autostrada A4 Katowice – Kraków?

Darmowa autostrada A4 na odcinku pomiędzy Katowicami a Krakowem obowiązuje od 8 lipca do 31 sierpnia i dotyczy wyłącznie aut elektrycznych. Z bezpłatnych przejazdów skorzystać mogą kierowcy zrzeszeni w klubie EV Klub Polska. Warto pamiętać o obowiązującym terminie zwolnienia, ale także liczbie bezpłatnych przejazdów. Otóż we wspomnianym okresie zwolnienie z opłaty obejmuje dwa przejazdy tym odcinkiem.

Oznacza to, że właściciel samochodu osobowego może oszczędzić maksymalnie 64 złote. Od 1 kwietnia 2024 roku stawka za przejazd całym odcinkiem kosztuje bowiem 32 złote, po 16 złotych na bramce.

Przeczytaj też: “Wyższe opłaty na autostradzie A4 Katowice-Kraków od 1 kwietnia 2024!

Akcja “Autostrada do Elektromobilności” odbywa się po raz czwarty i ma na celu popularyzację aut elektrycznych oraz płatności automatycznych. Wakacyjna kampania została przygotowana we współpracy Fundacji EV Klub Polska, Autopay, GreenWay Polska oraz Shell Recharge.

Jak nie płacić za przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków?

Darmowa autostrada A4 Katowice – Kraków jest dostępna w określonym okresie dla użytkowników aplikacji EV Klub Polska. Dlatego kierowcy, którzy nie są zarejestrowani, muszą pobrać aplikację i założyć konto. Konieczny jest też dostęp do płatnej strefy Premium kosztującej 99 złotych rocznie. To sporo, zwłaszcza że dwukrotny przejazd wskazanym odcinkiem jest tańszy o 35 złotych. Natomiast status Premium to również wiele innych benefitów, w tym vouchery na ładowanie na stacjach GreenWay Polska oraz Elocity.

Przeczytaj też: “Samochody elektryczne na buspasach – zasady, do kiedy?

W kolejnym kroku należy wejść w zakładkę “Benefity” i kliknąć baner kierujący do ankiety “Autostrada do Elektromobilności”. Wypełnienie formularza oznacza chęć zgłoszenia się do akcji. Po aktywacji konta w aplikacji EV Klub Polska na podany adres e-mail zostanie wysłany link do aktywacji darmowych przejazdów w apce Autopay. Przy pokonywaniu bramek z videotollingiem szlaban podniesie się automatycznie po odczytaniu numerów rejestracyjnych. Autopay pobierze opłatę, ale zwróci ją w ciągu 14 dni roboczych.

W poprzednich latach akcja “Autostrada do Elektromobilności” cieszyła się sporym zainteresowaniem. Teraz z pewnością będzie podobnie, natomiast wydaje się mało prawdopodobne, że dwa darmowe przejazdy mogą mieć wpływ na wzrost popularności aut elektrycznych. Dużo bardziej przekonujące są inne benefity dla takich pojazdów jak darmowe miejsca parkingowe czy jazda po buspasach.

zdjęcie: pixabay.com (https://pixabay.com/illustrations/car-sustainable-car-sustainability-5591460/)

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Kto może skorzystać z darmowego przejazdu odcinkiem Katowice – Kraków autostrady A4?

Z promocji skorzystać mogą właściciele aut elektrycznych zrzeszeni w klubie EV Klub Polska.

Do kiedy darmowa autostrada A4 będzie dostępna dla samochodów elektrycznych?

Akcja obowiązuje w okresie od 8 lipca do 31 sierpnia 2024 roku. We wskazanym terminie można dwukrotnie bezpłatnie pokonać odcinek autostrady A4 Katowice – Kraków.

Jak skorzystać z darmowego przejazdu autostradą A4 Katowice – Kraków?

Przede wszystkim darmowa autostrada A4 na odcinku Katowice – Kraków jest dostępna w określonym okresie dla użytkowników aplikacji EV Klub Polska. Dlatego kierowcy, którzy nie są zarejestrowani, muszą pobrać aplikację i założyć konto. Konieczny jest też dostęp do strefy Premium, która jest płatna i kosztuje 99 złotych rocznie. To sporo, zwłaszcza że dwukrotny przejazd wskazanym odcinkiem jest tańszy o 35 złotych. Natomiast status Premium to również wiele innych benefitów, w tym vouchery na ładowanie na stacjach GreenWay Polska oraz Elocity.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.