Jak zamówić Raport Historii Pojazdu krok po kroku

Raport Historii Pojazdu

Sprawdzenie pojazdu jest banalnie proste i nie zajmuje więcej niż 5 minut. Do uzyskania naszego raportu prowadzi 5 prostych kroków.


1) Wprowadź numer VIN

W pierwszym kroku proszę wprowadzić prawidłowy 17 znakowy numer VIN w żółte pole na stronie głównej, bądź w mniejsze żółte pola dostępne na każdej stronie serwisu. Następnie klikamy przycisk Sprawdź.

how-to-order-step-1
arrow

2) Sprawdź dostępność raportu

Sekcja zawartość raportu określa informacje jakie posiadamy o pojeździe w naszej bazie danych. Są to: rok modelowy/rok produkcji, przebieg pojazdu, historia sprawdzeń, bazy pojazdów poszukiwanych, usterki fabryczne, informacje o producencie, zdjęcia pojazdu, inne. Tylko pola, w których pojawia się zielony znacznik dostępności będą wypełnione w raporcie. Pozostałe pola jeśli są puste i pojawia się informacja o braku rekordów, braku danych, braku możliwości sprawdzenia, niedostępności, braku zdjęć pozostaną także puste na raporcie. Więcej informacji na temat zawartości raportu znajdziesz tutaj.

how-to-order-step-2a
arrow

3) Wybierz typ raportu

Jeśli darmowe rozpoznanie zgadza się z naszymi przypuszczeniami możemy przystąpić do zakupu raportu. Aby kontynuować należy wprowadzić adres email (umożliwiający późniejszy dostęp do raportu) zaznaczyć odpowiednie opcje i wybrać sposób płatności. Po zaznaczeni wybranych opcji na dole strony pojawi się automatycznie suma płatności. Następnie klikamy przycisk Zamów.

how-to-order-step-3
arrow

4) Zapłać za raport

W zależności od wybranego sposobu płatności, zostaniemy przekierowani do odpowiedniego serwis płatniczego / odpowiedniej strony banku. Dalej postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie.

how-to-order-step-4
arrow

5) Zobacz zakupiony raport

Po zakończonej płatności zostaniemy automatycznie zalogowani do serwisu przy pomocy podanego wcześniej adresu email i przekierowani na nasze konto. Strona ta zawiera podstawowe informacje o naszym koncie oraz listę zakupionych raportów. Statusy raportów na liście odświeżają się dynamicznie. Ikonki oznaczają status płatności oraz fazę generacji raportu. Jeśli płatność została zaakceptowana i raport został wygenerowany, klikając na numer VIN, przechodzimy na stronę raportu. Wygenerowane raporty przechowywane są w serwisie przez 30 dni. Jeśli mamy zamiar korzystać z takiego raportu przez dłuższy czas należy go zarchiwizować w dowolny sposób wśród swoich zasobach. Uwaga: w przypadku niektórych banków dokonanie płatności w weekend lub święto skutkuje przelaniem pieniędzy w pierwszy dzień roboczy następujący po tym wydarzeniu. Jest to niezależne od naszego serwisu ani od serwisu platności.pl. Do czasu potwierdzenia płatności raport jest niedostępny.

how-to-order-step-5