Darmowe sprawdzenie Historii Pojazdu

Zrób trzy proste kroki:
1. Wprowadź Numer VIN 2. Wybierz Raport VIN 3. Przeglądaj Historię Pojazdu

Historia Pojazdu to jedna z najważniejszych kwestii, jakie powinieneś sprawdzić kupując samochód na rynku wtórnym. Przed podjęciem poważnej decyzji o nabyciu danego egzemplarza, należy sprawdzić historię pojazdu. Możesz to zrobić za pośrednictwem naszych raportów Autobaza. Jeżeli świadomie rezygnujesz ze sprawdzenia historii pojazdu, możesz narazić się na poważne konsekwencje finansowe. Tym samym, możesz pozbawić się możliwości zweryfikowania prawdomówności sprzedawcy, a nawet możesz kupić samochód pochodzący z kradzieży.

Historia pojazdu a numer VIN

Historia pojazdu stanowi chronologiczny zapis zdarzeń dotyczący pojazdu przedstawiony w formie raportu. Raport Historii Pojazdu dla każdego z samochodów jest indywidualny. Powstaje na podstawie numeru VIN – unikalnego numeru nadwozia nadawanego przez producenta. Numer VIN tworzony jest według międzynarodowych standardów.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem używanego pojazdu powinieneś poszukać numeru VIN w ogłoszeniu lub po prostu poprosić o niego osobę sprzedającą pojazd. Nasza usługa sprawdzenia historii pojazdu nie wymaga posiadania numerów rejestracyjnych ani daty pierwszej rejestracji.

Numer VIN znajduje się również w:

hp-icon-umowa

Umowa kupna-sprzedaży

hp-icon-karta-pojazdu

Karta pojazdu

hp-icon-dowod-rejestracyjny

Dowód rejestracyjny

Każdy producent umieszcza numer VIN na elementach konstrukcyjnych pojazdu, w tym na naklejce na przedniej szybie po stronie kierowcy. Poza tym znajdziesz go w okolicach:

Pod wycieraczką przedniego prawego fotela

Podszybie po stronie kierowcy

Słupek po stronie kierowcy

Kielich prawego amortyzatora

Przedni pas w komorze silnika

W bagażniku po prawej stronie koła zapasowego

Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu?

Zakup używanego samochodu, to poważna decyzja, która wiąże się z wieloma konsekwencjami. Zły wybór może nas narazić na niepotrzebne nerwy i straty oraz zaważyć na bezpieczeństwie naszej rodziny.

Nie od dziś wiadomo, iż osoby zajmujące się profesjonalnym obrotem pojazdów używanych, są skłonni do oszustw. Chcąc zarobić jak najwięcej, samochody powypadkowe sprzedają jako bezwypadkowe. Przeszłość pojazdu jest zakłamywana, dokonywane są drobne naprawy i wymiany widocznych elementów wyposażenia – wszystko po to, aby stworzyć pozytywne wrażenie i zataić prawdziwą historię pojazdu.

W skrajnych przypadkach maskowane są też obniżające cenę pojazdu pracę blacharsko-lakiernicze. Zdarza się nawet, że jeden samochód składany jest z dwóch czy trzech innych egzemplarzy, co znacznie narusza całą jego konstrukcję. Podobnie jak robione na szybko i niedokładne przekładki samochodów sprowadzanych z Wysp Brytyjskich.

Oszustwa sprzedawców na tym się nie kończą. Dla podniesienia wartości auta cofane są liczniki ich przebiegu, a nawet zdarza się fałszowanie daty produkcji. Sprzedawcy podają również fałszywe pochodzenie pojazdu – np. jako auta z Niemiec, które cieszą się niesłabnącą popularnością. W rzeczywistości kupowane auto może pochodzić z innego kraju.

Wielokrotnie w ogłoszeniu sprzedaży podawana jest nie tyle data produkcji, a pierwszej rejestracji, co zmienia prawdziwy wiek auta o rok lub więcej. Dodajmy do tego:

 • fałszowanie liczby właścicieli,
 • fabrycznego wyposażenia
 • czy historii uszkodzeń…

 

Powyższe przykłady wyraźnie pokazują, iż kierowcy szukający sobie samochodu na rynku wtórnym, powinni dokładnie sprawdzić wybrany pojazd. W przeciwnym razie konieczne będzie usunięcie ukrytych usterek, co skończy się znacznym podwyższeniem ceny zakupu. W szczególnych sytuacjach nad kupującym może nawet ciążyć widmo sprawy sądowej, jeśli nabędzie on auto pochodzące z kradzieży i zostanie oskarżony o paserstwo.

Co zawiera w sobie Raport Historii Pojazdu?

Raport Historii Pojazdu na autobaza.pl zawiera najczęściej w sobie kluczowe dane, które pozwalają potwierdzić informacje od sprzedawców zawarte w ogłoszeniu. Poszczególne fragmenty raportu zawierają:

 • dane techniczne pojazdu,
 • jego fabryczne wyposażenie,
 • chronologiczną historię,
 • informacje o szkodach i kolizjach,
 • akcje serwisowe producenta,
 • zdjęcia z poprzednich aukcji sprzedażowych
 • czy sprawdzenie w bazach kradzieżowych.

 

To narzędzie sprawdzające przeszłość samochodów może ukazać więc wiele informacji na temat wybranego egzemplarza, co w procesie zakupu jest cenne i może uchronić przed poważną stratą finansową. Dlatego Raport Historii Pojazdu na autobaza.pl powinien być jedną z pierwszych rzeczy, które należy sprawdzić, zanim wyda się pieniądze na podróż w miejsce oględzin samochodu. Dopiero w następnym kroku sugerujemy sprawdzenie wybranego pojazdu z mechanikiem, czy przegląd w Autoryzowanej Stacji Obsługi.

Znajdujące się w raporcie informacje pochodzą z wielu źródeł, w tym:

 • agencji rządowych,
 • organizacji non-profit,
 • partnerów branżowych,
 • informacji publicznych
 • oraz innych źródeł dostępnych w Internecie.

 

Ilość danych dostępnych w każdej części raportu zależy od zapisanej historii pojazdu przypisanej na podstawie numeru VIN, który akurat sprawdzamy.

Nowy pojazd z jednym właścicielem może nie mieć historii. Prezentowane w raportach informacje za każdym razem są kompilacją tego, co zebrał System Ekspercki AutoISO. Danych nie zapisujemy na stałe ponieważ za miesiąc mogą być nieaktualne. Raporty za każdym razem generowane są na nowo. Serwis autobaza.pl poza Raportem Historii Pojazdu posiada też informacje dotyczące samochodów z innych krajów, m.in. Belgii, Holandii czy USA.

Inne, pomagające w zakupie informacje to Wycena Wartości Pojazdu (pozwala sprawdzić, czy sprzedawca nie zawyża jego ceny) oraz Raport Oględzin Pojazdu. Mamy również Raport Zastawów Sądowych pozwalający sprawdzić, czy samochód nie jest obciążony kredytem.

Raport Historii Pojazdu jest funkcjonalnym narzędziem zdecydowanie ułatwiającym zakup samochodu na rynku wtórnym. Doświadczeni sprzedawcy doskonale wiedzą jak zakamuflować wiele różnych usterek, a dokumenty takie jak karta pojazdu, książka serwisowa czy faktury za naprawę – sfałszować.

Raport Historii Pojazdu pozwala zweryfikować prawdomówność sprzedawcy i pomoże ci dobrze wybrać samochód. Stanowi nieodzowny element obok tak popularnych praktyk, jak oględziny samochodu z mechanikiem, czy jego przegląd techniczny w ASO. Pominięcie tego kroku, który powinien rozpoczynać proces sprawdzania samochodu pod kątem jego legalności i zakamuflowanych usterek, może nieść w sobie poważne konsekwencje i niepotrzebne koszty.

Usługa Historii pojazdu jest komplementarnym rozwiązaniem do oferowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów. Warto sprawdzić te dwa źródła, otrzymujemy więcej danych i zyskujemy pewność kupując używany pojazd.

Dzięki Raportom Historii Pojazdu 

otrzymujesz ogromne wsparcie w weryfikacji pojazdu. 

Wykorzystaj je!

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.