Historia serwisu Autobaza.pl

Spot Autobaza.pl Historia Pojazdu Wypadek

AUTOBAZA.PL

TO NAJDŁUŻEJ DZIAŁAJĄCY SERWIS Z HISTORIĄ POJAZDU

Historia naszego serwisu sięga 1996 roku, ale jako Autobaza.pl oficjalnie wystartowaliśmy w kwietniu 2001 roku, wtedy też zdecydowaliśmy się na opracowanie prostej witryny umożliwiającej sprawdzanie historii danego pojazdu. Portal okazał się bardzo pomocnym narzędziem, znacznie ułatwiającym podjęcie decyzji o zakupie używanego samochodu. Na przestrzeni lat serwis się zmieniał, nadal go rozwijamy i rozbudowujemy o nowe funkcjonalności. Dziś stanowi największą, niezależną bazę danych VIN z historią pojazdów dostępną na rynku europejskim.

Zakup powypadkowego lub kradzionego samochodu przysparza mnóstwa problemów, aby ustrzec się przed taką sytuacją warto poznać jego przeszłość. Sprawdzając numer VIN można dowiedzieć się ilu właścicieli miał pojazd, czy brał udział w wypadku, otrzymamy również dostęp do raportów o akcjach serwisowych oraz informacje o faktycznym stanie licznika.

Autobaza.pl to serwis, który wspiera nabywców samochodów używanych poprzez dostarczanie im rzetelnych informacji o danym pojeździe.

Kupujsze auto używane?
Koniecznie sprawdź Historię Pojazdu!

Dowiedz się czy samochód, którym chcesz kupić nie brał udziału w wypadku lub nie pochodzi z kradzieży. Sprawdzając numer VIN otrzymasz informacje o faktycznym przebieg pojazdu, jego historii serwisowania oraz przebytych kolizjach. W ten sposób unikniesz nieprzyjemności, nieoczekiwanych problemów i co najważniejsze nie stracisz pieniędzy ani czasu.

Co znajdziesz w naszym
Raporcie VIN?

Raport VIN to najbardziej wiarygodne źródło informacji o pojeździe, które są bardzo ważne szczególnie z punktu widzenia potencjalnego nabywcy. Oprócz podstawowych danych dotyczących marki, modelu czy roku produkcji, raport zawiera także szereg dodatkowych informacji.


W raporcie VIN znajdziesz:

  • Dane techniczne pojazdu: marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa
  • Przebieg pojazdu: rejestr znanych odczytów przebiegu pojazdów
  • Historię uszkodzeń: rejestr znanych uszkodzeń pojazdu
  • Historię sprawdzeń: rejestr sprawdzeń danego numeru Vin w naszym serwisie
  • Sprawdzenie w bazach pojazdów poszukiwanych: IAATI/VIN info, niemieckiej, włoskiej, słoweńskiej, litewskiej, czeskiej, holenderskiej, rumuńskiej, słowackiej, kanadyjskiej, norweskiej, szwedzkiej, CrimiMail, Kaynine
  • Usterki fabryczne: Ostrzeżenia producenta o wadliwych seriach pojazdów
  • Dane producenta: adres miejsca montażu
  • Historię internetową: dane aukcji internetowych i portali internetowych, gdzie pojazd był prezentowany
  • Opcje wyposażenia: dane dotyczące wyposażenia samochodu zakodowane w numerze VIN
  • Zdjęcia: galeria zdjęć pojazdu.

Raport VIN

Historia Powstania Autobaza.pl

Autobaza.pl jest dziś jedną z największych niezależnych baz danych VIN z historią pojazdów, jakie są dostępne na rynku polskim i europejskim. Serwis na przestrzeni lat zmieniał się, dając nowe możliwości. Jakie były jego początki?

Idea powstania Autobaza.pl

IDEA

Wszystko zaczęło się w 1996 roku, kiedy jeden z obecnych założycieli Autobaza.pl, postanowił stworzyć prostą witrynę, która umożliwiała sprawdzenie numeru VIN. Dzięki temu potencjalny nabywca używanego samochodu miał dostęp do informacji czy wybrany pojazd nie był kradziony. Rok później projekt wzbudził zainteresowanie członka międzynarodowej organizacji IAATI, specjalisty od poszukiwań pojazdów kradzionych, w ten sposób nawiązała się stała współpraca. W 1999 roku wspólnicy przygotowują program umożliwiający wykrycie nieprawidłowości w numerze VIN – było to jedno z pierwszych tego typu narzędzi. W roku 2000 rozpoczynają się rozmowy na temat rozbudowania serwisu, w związku z tym do zespołu dołączają kolejne dwie nowe osoby – specjalista ds. programowania stron internetowych oraz specjalista ds. programowania baz danych.

NARODZINY

W kwietniu 2001 roku Autobaza.pl zostaje zarejestrowana jako spółka cywilna. W maju tego samego roku rusza pierwsza wersja serwisu za pośrednictwem którego można zdekodować numer VIN. Początkowo serwis obsługuje 28 marek pojazdów. Wówczas za pomocą dekodera można było otrzymać informacje o marce, modelu, roku produkcji pojazdu, rodzaju silnika oraz skrzyni biegów. W jego skład wchodziła także baza pojazdów skradzionych oraz obliczanie sumy kontrolnej.

Narodziny serwisu Autobaza.pl
Doskonalenie Autobaza.pl

DOSKONALENIE

W roku 2004 w serwisie zaczęły pojawiać się aktualności z rynku motoryzacyjnego oraz informacje dotyczące dokumentów niezbędnych do rejestracji, przerejestrowania lub wyrejestrowania pojazdu. Lata 2005-2006 upłynęły na dalszym rozbudowywaniu i udoskonalaniu VIN Checkera oraz słownika technicznego. Pojawiła się również nowa usługa umożliwiająca szybkie i łatwe przeliczanie kredytów/lessingów na zakup pojazdu oraz system ogłoszeń umożliwiający wystawianie samochodów na sprzedaż.

ROZWÓJ

W 2007 roku kolejny raz zostaje zmieniona szata graficzna, a VIN Checker ulega gruntownej rozbudowie, od tej pory obsługuje wszystkie popularne marki samochodów z całego świata. Zostaje uruchomione także forum dyskusyjne, na którym użytkownicy mogą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami.

Rowzój Autobaza.pl
Ewolucja Autobaza.pl

EWOLUCJA

Rok 2008-2009 upływa na dalszych aktualizacjach VIN Checkera, pojawia się także katalog firm motoryzacyjnych. Wraz z początkiem 2010 roku Autobaza.pl zostaje przekształcona w spółkę z.o.o., wraz z tą zmianą VIN Cheker zmienia się w Raport VIN z Historią Pojazdu. Od tej pory do weryfikacji pojazdów wykorzystuje się wewnętrzną bazy danych Autobaza.pl oraz źródła zewnętrzne, między innymi rejestry policji włoskiej, rumuńskiej, słoweńskiej, litewskiej, czeskiej i holenderskiej. Firma podejmuje współpracę z amerykańskim serwisem Carfax. W 2011 roku oba serwisy – autobaza.pl zostają poddane modernizacji, w trakcie kolejnych dwóch lat są rozbudowywane. Firma nawiązuje szereg kontaktów biznesowych z zagranicznymi dostawcami baz danych. Efektem tego jest powstanie Biznes Panelu, zostaje stworzony również dostęp poprzez API. Rok 2014 przynosi zmiany, dwóch wspólników opuszcza zespół, ich miejsce zajmują nowe osoby specjalizujące się w zarządzania projektami oraz systemami informatycznymi oraz zarządzaniu i marketingu. W październiku tego samego roku dochodzi do fuzji dwóch największych serwisów zajmujących się weryfikacją historii pojazdów - Autobaza.pl i Automo.pl łączą siły, stając się największą bazą danych VIN z historią pojazdów na rynku krajowym, jak i europejskim. W 2015 roku zostaje rozbudowany VIN Dekoder.

PASJA

Obecnie Autobaza.pl wciąż się rozwija. Ponieważ tworzą go ludzie z pasją do motoryzacji to nasze bazy wiedzy oraz systemy eksperckie są ciągle rozbudowywane, tak aby, jak najlepiej chronić interesy przyszłych kierowców i nabywców pojazdów używanych.

Pasja zespołu Autobaza.pl

Darmowe sprawdzenie
numeru nadwozia (VIN)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HISTORII POJAZDU.