Darmowe sprawdzenie numeru VIN

News

Od 2 grudnia 2021 nowe znaki drogowe w Polsce

Od 2 grudnia 2021 nowe znaki drogowe w Polsce

Od czwartku 2 grudnia 2021 roku przy polskich drogach pojawią się nowe znaki drogowe. Uwagę powinni na nie zwrócić zwłaszcza użytkownicy samochodów elektrycznych oraz hybryd ładowanych z gniazdka typu plug-in, ale nie tylko. Zadowoleni będą też inni kierowcy, szczególnie poruszający się po drogach ekspresowych. Sprawdzamy, co oznaczają nowe znaki drogowe.

Koniec bramek na autostradach obsługiwanych przez GDDKiA

Koniec bramek na autostradach. Od 1 grudnia zmiany na A2 i A4

1 grudnia 2021 roku nastąpił koniec bramek na autostradach A2 i A4 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Teraz na płatnych odcinkach tych autostrad pobór następuje m.in. przez aplikację lub bilet. Sprawdzamy, o które odcinki autostrad chodzi, jak najlepiej zapłacić za przejazd i co grozi nam, jeżeli uchylimy się od tego obowiązku.

Stacje ładowania Ionity

Stacje ładowania Ionity. 700 mln euro na rozwój infrastruktury

Stacje ładowania Ionity funkcjonują również w Polsce. Wiemy już, że w najbliższych latach ich liczba w całej Europie znacznie wzrośnie. Firma poinformowała, że na rozbudowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych przeznaczy przeszło 700 milionów euro. Po zakończeniu projektu liczba punktów tej marki w Europie wzrośnie z ponad 1500 obecnie do blisko 8500 w 2025 roku.

Auto Ekspert

Jaki zimowy płyn do spryskiwaczy – skład, właściwości, marka, cena

Jaki zimowy płyn do spryskiwaczy – skład, właściwości, marka, cena 

Wybierając płyn do spryskiwaczy, przede wszystkim kierujemy się ceną, kolorem czy wielkością pojemnika. Niestety, wielu kierowców nie bierze pod uwagę właściwości fizykochemicznych tego rodzaju cieczy. Jeżeli zainwestujemy w niewłaściwy płyn do spryskiwaczy, może on być niebezpieczny dla elementów samochodu i kierowcy. Sprawdzamy, jak wybrać zimowy płyn do spryskiwaczy, który zapewni czystość przedniej szyby, będzie bezpieczny dla gumowych i plastikowych elementów wycieraczek oraz kierowcy i pasażerów, ma przyjemny zapach i nie zamarznie przy niskich temperaturach.

Kamera samochodowa. Jak wybrać wideorejestrator do auta?

Kamera samochodowa. Jak wybrać wideorejestrator do auta?

Kamera samochodowa jest jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów do auta. To praktyczne, funkcjonalne urządzenie, które przyda się każdemu kierowcy. Korzyści z posiadania wideorejestratora odczuje kierowca pokonujący miesięcznie setki kilometrów, ale i zmotoryzowany znacznie rzadziej korzystający ze swojego auta. Sprawdzamy, jak wybrać wideorejestrator samochodowy i jakie funkcje powinien mieć taki sprzęt.

Na warsztat

Opony XL – czym charakteryzuje się wzmocnione ogumienie?

Opony XL – czym charakteryzuje się wzmocnione ogumienie? 

Poprzez opony XL rozumiemy lepsze, wzmocnione ogumienie. Jeżeli na oponach znajdziemy oznaczenie XL, oznacza to, że mają one podwyższoną nośność względem ogumienia bez tego oznaczenia. Sprawdzamy, co je charakteryzuje i do jakich pojazdów zalecane są opony z oznaczeniem XL.

Problemy z płynem AdBlue

Płyn AdBlue. Niedobór na rynku unieruchomi diesle?

Nie jest to najlepszy czas dla diesli. Nie dość, że samochody z silnikiem wysokoprężnym dotykają różne zakazy, za chwilę może okazać się, że będzie problem z ich uruchomieniem. Problemem jest płyn AdBlue niezbędny dla współczesnych diesli. Z uwagi na wysokie ceny gazu ziemnego producenci AdBlue mocno ograniczyli jego produkcję. Czy jest się czego obawiać i przy silnym mrozie auta na olej napędowy zostaną unieruchomione?

Czujnik deszczu w samochodzie – czym jest i jak działa?

Czujnik deszczu w samochodzie – czym jest i jak działa?

Współczesne samochody są coraz bardziej zaawansowane, a wszystko, aby poprawić komfort jazdy i zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Dlatego w autach znajdziemy wiele nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy, które automatyzują czynności ręcznie wykonywane przez osobę za kierownicą. Jednym z nich jest sensor deszczu, który obecnie jest coraz częściej na seryjnym wyposażeniu aut. Sprawdzamy, czym jest i jak działa czujnik deszczu w samochodzie.

Auto Komis

Opinie o samochodach

ISUZU D-MAX

ISUZU D-MAX – mocny i nowoczesny

Pokusiliśmy się o przetestowanie dla was nowoczesnego pick upa ISUZU wyposażonego we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa. Jakie są nasze wrażenia? Zapraszamy do czytania!

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid to miękka hybryda na którą nie wydasz majątku! Przekonaj się czy to jest auto dla ciebie…?