Darmowe sprawdzenie numeru VIN

News

Czy można nagrywać policjanta w trakcie interwencji?

Czy można nagrywać policjanta w trakcie interwencji?

Jako że niemal każdy ma dziś telefon z kamerą, nagrywanie interwencji służb, a zwłaszcza policjantów stało się bardzo modne. Może się wydawać, że nie ma z tym żadnego problemu, ale prawo w tej kwestii nie jest takie oczywiste. Sprawdzamy, czy można nagrywać policjanta na przykład podczas kontroli drogowej i co zrobić z takim nagraniem.

Gdzie nie można wyprzedzać?

Gdzie nie można wyprzedzać?

Wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych manewrów drogowych. Dlatego przepisy definiują, gdzie można wyprzedzać, a w jakich miejscach jest to zabronione. Sprawdzamy też, jak należy wyprzedzać inny pojazd, jakie są obowiązki pojazdu wyprzedzającego i wyprzedzanego oraz ile wynosi mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu.

Najbezpieczniejsze samochody roku 2021 wg Euro NCAP

Najbezpieczniejsze samochody roku 2021 wg Euro NCAP

W całym roku 2021 Euro NCAP przetestowało 33 nowe pojazdy. Większość z nich, bo 22 auta otrzymały najwyższą możliwą ocenę, a więc pięć gwiazdek. Znamy najbezpieczniejsze samochody 2021 roku w swoich kategoriach.

Auto Ekspert

Najważniejsze zmiany dla kierowców w 2022 roku

Zmiany dla kierowców w 2022 roku

W 2022 roku zmiany dla kierowców są naprawdę znaczące. Część z nich obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, inne będą wprowadzane stopniowo w trakcie roku. Kluczowa jest wysoka podwyżka mandatów. W życie wchodzi także kolejna część tzw. pakietu deregulacyjnego. Sprawdzamy, jakie najważniejsze zmiany dla kierowców będą mieć miejsce w całym 2022 roku.

Polski Ład – leasing aut od 1stycznia 2022

Polski Ład – leasing aut od 1 stycznia 2022

Tak zwany Polski Ład to duża reforma podatkowa, która uderzy przynajmniej w część leasingobiorców. Sprawdzany, czy po wprowadzeniu Polskiego Ładu leasing samochodów nadal się opłaca, czy może jest wręcz przeciwnie – lepiej wypada na przykład wynajem długoterminowy. Co zmienia Polski Ład w leasingu aut? Czy faktycznie od 1 stycznia 2022 roku leasing nie jest już tak opłacalny, jak miało to miejsce do końca 2021 roku, a może wystarczy go właściwie skonfigurować?

Smart Casco, czyli okrojone AC

Smart Casco – co to za ubezpieczenie?

Ubezpieczenie Smart Casco to okrojona wersja polisy AC. Tak zwane minicasco przydać się może zwłaszcza wówczas, kiedy przestępcy ukradną nam auto, co według statystyk ma miejsce kilka tysięcy razy w roku. Sprawdzamy, czym dokładnie jest ubezpieczenie Smart Casco i komu może posłużyć taka polisa.

Na warsztat

Jaka kara za brak OC w 2022 roku?

Jaka kara za brak OC w 2022 roku?

Kara za brak OC w 2022 roku, w porównaniu z poprzednim rokiem, ponownie poszła w górę. Wszystko dlatego, że grzywna ta jest powiązana z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zależność jest prosta: im wyższe wynagrodzenie, tym wyższy mandat. Jako że minimalne pensje cały czas rosną, w górę idą również mandaty za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Sprawdzamy, ile wynosi mandat za brak OC w zależności od rodzaju pojazdu oraz długości okresu bez ochrony ubezpieczeniowej.

przyciemnione-szyby-a-oc

Oznaczenia szyb samochodowych – jak rozumieć numery na szybach i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Oznaczenia szyb samochodowych to garść informacji na temat ich produkcji i typu zastosowanego szkła umieszczana w dolnym rogu. Żeby móc je odczytać, trzeba wiedzieć, w jaki sposób zostały zakodowane. To nie tylko wiedza czysto teoretyczna – przydaje się ona choćby podczas zakupu używanego pojazdu w celu ustalenia jego przeszłości i oryginalności poszczególnych części. Jak sprawdzić rocznik szyby w samochodzie, dlaczego to takie ważne i co oznacza reszta umieszczonych na szkle informacji?

Jak działa obieg wewnętrzny w samochodzie?

Jak działa obieg wewnętrzny w samochodzie?

Obok trybu standardowego wentylacja w aucie może działać również w obiegu zamkniętym. Mimo iż niemal każdy samochód daje możliwość korzystania z trybu recyrkulacji powietrza w kabinie, rzadko się o nim wspomina. Co więcej, wielu kierowców nie wie, kiedy korzystać z tej funkcji. Dlatego sprawdzamy, czym jest obieg wewnętrzny w samochodzie, kiedy warto go włączyć i jak długo z niego korzystać.

Auto Komis

Vosco EV2 – pierwszy polski samochód elektryczny

Vosco EV2. Pierwszy polski samochód elektryczny

Mówimy: polski samochód elektryczny, myślimy: Izera od ElectroMobility Poland. Bezsprzecznie, aczkolwiek dopiero w styczniu 2022 roku poznamy dostawcę platformy do Izery. Tymczasem w Kutnie powstało już polskie auto elektryczne – Vosco EV2. Sprawdzamy, co charakteryzuje ten model i kiedy trafi on do masowej produkcji.

Opinie o samochodach

ISUZU D-MAX

ISUZU D-MAX – mocny i nowoczesny

Pokusiliśmy się o przetestowanie dla was nowoczesnego pick upa ISUZU wyposażonego we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa. Jakie są nasze wrażenia? Zapraszamy do czytania!

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid to miękka hybryda na którą nie wydasz majątku! Przekonaj się czy to jest auto dla ciebie…?