Darmowe sprawdzenie numeru VIN

News

Strefy czystego transportu na nowych zasadach

Strefy czystego transportu na nowych zasadach

Strefy czystego transportu w polskich miastach czekają zmiany. Samorządy będą mieć dowolność w określaniu panujących tam zasad. Możliwe będzie wpuszczenie pojazdów spalinowych spełniających określone normy. Oprócz tego na szybach aut w strefach obowiązkowe będą naklejki podobne do tych obowiązujących w Niemczech. Wiemy też coś o mandatach za łamanie zakazu wjazdu do strefy czystego transportu.

Bezpieczeństwo na polskich drogach w ocenie NIK

Bezpieczeństwo na polskich drogach. Druzgocący raport NIK

Wiemy już, jak bezpieczeństwo na polskich drogach ocenia Najwyższa Izba Kontroli (NIK). Okazuje się, że z bezpieczeństwem na drogach w Polsce nie jest najlepiej. Krytycznie oceniono pracę zarządców dróg, policji, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego czy administracji. Według NIK podniesienie mandatów, z czym za chwilę będziemy mieć do czynienia, to zdecydowanie za mało, aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Auto Ekspert

Jakie opony zimowe wybrać?

Jakie opony zimowe wybrać? Wybieramy ogumienie na zimę

Oprócz lepszych osiągów, opony zimowe przede wszystkim zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa – naszego i innych uczestników ruchu. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo różne opony na zimę, w tym całkiem nowe produkty, ale też ogumienie używane i tzw. opony bieżnikowane. Sprawdzamy, jakie opony zimowe wybrać i na co zwracać uwagę, żeby dobrać je optymalnie do swoich potrzeb. Jak się okazuje, wybór opon zimowych wcale nie jest taki prosty, jak się może początkowo wydawać.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Samochód zastępczy z OC sprawcy – co należy wiedzieć, jak otrzymać?

Jeżeli do stłuczki, wypadku lub kolizji doszło z winy innego kierowcy, a nasze auto nie nadaje się do użytku, przysługuje nam samochód zastępczy z OC sprawcy. Sprawdzamy, czy każdemu kierowcy w takiej sytuacji należy się auto zastępcze, jaki powinien to być samochód, jak zawnioskować do towarzystwa ubezpieczeniowego o taki pojazd i jak długo możemy z niego korzystać.

Na warsztat

Stawka za badanie auta mocno w górę?

Stawka za badanie auta mocno w górę? Znamy propozycje diagnostów

Nie jest wykluczone, że niebawem stawka za badanie auta pójdzie mocno w górę. Zresztą o podwyżkach cen badań technicznych mówi się od dawna. Co oczywiste, domagają się ich właściciele stacji kontroli pojazdów. Zmian nie wyklucza też Ministerstwo Infrastruktury. Znamy nawet stawki, jakie proponują diagności.

Auto Komis

Opinie o samochodach

ISUZU D-MAX

ISUZU D-MAX – mocny i nowoczesny

Pokusiliśmy się o przetestowanie dla was nowoczesnego pick upa ISUZU wyposażonego we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa. Jakie są nasze wrażenia? Zapraszamy do czytania!

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid to miękka hybryda na którą nie wydasz majątku! Przekonaj się czy to jest auto dla ciebie…?