News

Wakacje Leasingowe na samochód
Lista

Wakacje Leasingowe na samochód – co to jest, jak skorzystać?

Wiele osób obawia się dziś zakupu dóbr na kredyt, czy wzięcia ich w leasing. Dotyczy to osób fizycznych, ale również przedsiębiorców. W przypadku leasingu ciekawy produkt pojawił się na rynku jesienią 2022 roku, kiedy Carsmile wespół z VEHIS postanowiły zaoferować konsumentom tzw. Tarczę Leasingową. Teraz pojawia się kolejne rozwiązanie, które ma zachęcać do brania pojazdów w leasing. To Wakacje Leasingowe. Sprawdzamy, czym jest ten produkt i jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z wakacji w leasingu.

Wyższa opłata za autostradę Katowice – Kraków
Lista

Wyższa opłata za autostradę Katowice – Kraków od 3 kwietnia 2023!

Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców, którzy regularnie poruszają się płatnym odcinkiem autostrady A4 między Krakowem a Katowicami. Otóż niebawem opłata za autostradę Katowice – Kraków ponowie pójdzie w górę. Jest to o tyle zaskakujące, że od poprzedniej podwyżki minęło zaledwie kilka miesięcy, ponieważ miała ona miejsce w lipcu 2022 roku. Nowe stawki zaproponowane przez koncesjonariusza autostrady, spółkę Stalexport Autostrada Małopolska (SAM), wejdą w życie 3 kwietnia 2023 roku.

Najpopularniejsze samochody elektryczne w 2022 roku w Polsce
Elektromobilność

Najpopularniejsze samochody elektryczne w 2022 roku w Polsce

Znamy już najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce w 2022 roku. Co nie jest żadnym zaskoczeniem, z roku na rok w naszym kraju sprzedaje się coraz więcej aut elektrycznych. Jeżeli weźmiemy pod uwagę auta typu BEV, a więc w pełni elektryczne, w całym 2022 roku sprzedało się ich w Polsce przeszło 11 000 szt. Najpopularniejszą marką w tym zestawieniu była Tesla, głównie za sprawą Modelu 3. Liczbę 1000 sprzedanych egzemplarzy samochodów elektrycznych przekroczyła też południowokoreańska Kia, a Mercedesowi niewiele zabrało do tej granicy. Sprawdzamy, jakie są najpopularniejsze marki i modele wśród aut elektrycznych sprzedanych w Polsce w 2022 roku.

Strefa Czystego Transportu w Warszawie
Elektromobilność

Strefa Czystego Transportu – Warszawa z SCT od lipca 2024 roku!

Od pewnego czasu było oczywiste, że w końcu strefa czystego transportu zostanie wprowadzona również w Warszawie. Wydaje się, że jesteśmy tego bardzo bliscy. Jest już plan utworzenia SCT w stolicy Polski. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze ograniczenia zaczną obowiązywać już w połowie 2024 roku. Oczywiście początkowo będą dotyczyć tylko naprawdę starych samochodów. Jednak wraz z kolejnymi etapami do Strefy Czystego Transportu w Warszawie nie wjadą również młodsze auta. Sprawdzamy, jak ma wyglądać SCT w Warszawie, na jakim obszarze zostaną wprowadzone ograniczenia oraz jakich aut będą dotyczyć.

dane z aso grupy fiata
News

Raport historii pojazdu od teraz z danymi grupy Fiat

Szukasz najlepszych raportów dotyczących historii pojazdu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Właśnie uzupełniliśmy nasze raporty o nowe dane z Autoryzowanych Stacji Obsługi (ASO) grupy Fiata. Jesteśmy dumni, że jako lider w kategorii raportów historii pojazdu, możemy zaoferować jeszcze bardziej kompleksowe informacje przed zakupem pojazdu. Teraz dołączyły do nas pojazdy z grupy Fiata, zwiększając pewność i bezpieczeństwo zakupu. Sprawdź już teraz co wiemy o Twoim aucie!

Najczęściej kradzione samochody w 2022 roku
Lista

Kradzieże samochodów. Najczęściej kradzione samochody w 2022 roku

Liczba kradzieży w 2022 roku – statystyki CEP Zanim wymienimy najczęściej kradzione samochody w 2022 roku, w pierwszej kolejności musimy odnieść się do ogólnych statystyk. Tak więc według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, z

Jeep Avenger – Samochód Roku 2023
Lista

Znamy Samochód Roku 2023. Jeep Avenger najlepszy w plebiscycie COTY

Poznaliśmy Samochód Roku 2023. W plebiscycie COTY, a więc bardzo prestiżowym zestawieniu, do którego producenci aut przywiązują dużą wagę, zwyciężył Jeep Avenger. Na podium z finałowej siódemki znalazły się jeszcze modele Volkswagen ID. Buzz oraz Nissan Arya. Warto w związku z tym podkreślić, że wszystkie auta sklasyfikowane na podium to samochody elektryczne. Sprawdzamy, jak wygląda konkurs Car of the Year oraz jakim modelem jest tegoroczny zwycięzca – Jeep Avenger.

Najbezpieczniejsze samochody 2022 roku według Euro NCAP
Lista

Najbezpieczniejsze samochody 2022 roku w plebiscycie Euro NCAP Best in Class 2022

Poznaliśmy najbezpieczniejsze samochody 2022 roku wytypowane przez organizację Euro NCAP. W plebiscycie Euro NCAP Best in Class 2022 w swoich klasach wygrały następujące auta: Hyundai Ioniq 6, ORA Funky Cat, Tesla Model S, Tesla Model Y oraz WEY Coffee 01. Sprawdzamy, czym jest Euro NCAP oraz co zmieniło się w badaniach bezpieczeństwa od 2020 roku, a także jak zostało ocenione bezpieczeństwo w poszczególnych modelach, które uznano za najbezpieczniejsze w 2022 roku.

Badanie techniczne w 2023 roku
News

Badanie techniczne w 2023 roku – zmiany nie weszły w życie 9 stycznia

O zmianach w badaniach technicznych pojazdów mówi się od dawna. Jednak przepisy miały wejść w życie już kilkukrotnie, ale nadal nie ma to miejsca. Tymczasem w krajach członkowskich Unii Europejskiej nowe zasady obowiązkowych przeglądów diagnostycznych powinny zostać wprowadzone już w maju 2018 roku. Sprawdzamy, jak mogą wyglądać w Polsce badania techniczne w 2023 roku, jeżeli w końcu nowelizacja zacznie obowiązywać.

Paliwo E10
Lista

Paliwo E10 możliwe na stacjach od 1 stycznia 2023 roku

Z początkiem 2023 roku w życie weszła nowelizacja ustaw o biopaliwach oraz o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Oznacza to, że od 1 stycznia 2023 roku na stacjach może pojawić się paliwo E10. Warto mieć to na uwadze, ponieważ okazuje się, że nie każdy może tankować taką benzynę do swojego auta. Problemy mogą mieć zwłaszcza właściciele starszych samochodów wyposażonych w silnik benzynowy, a takich pojazdów po Polsce wciąż jeździ bardzo wiele. Sprawdzamy, czym jest paliwo E10 i kto może je tankować.

Zasięg samochodu elektrycznego zimą
Lista

Jak spada zasięg samochodu elektrycznego zimą – statystyki

Nie jest tajemnicą, że zasięg samochodu elektrycznego zimą spada nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu do tego, ile auto na prąd może pokonać latem, kiedy temperatury są znacząco dodatnie. Potwierdzają to ostatnie badania amerykańskiej organizacji Recurrent. Sprawdzamy, jak duże są to różnice na przykładzie aż trzynastu popularnych samochodów elektrycznych. Badanie wydaje się stosunkowo miarodajne, ponieważ dane zebrano z ponad 7000 samochodów elektrycznych, chociaż użytkowanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Przeanalizowano dane z wielu urządzeń zbierających informacje o zużyciu energii w każdym z aut.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria news skupia się na newsach samochodowych i najnowszych trendach z dziedziny motoryzacji. Omawiamy tu bieżące wydarzenia zarówno z rynku nowych aut, ale też tych używanych.

News to obowiązkowa pozycja na naszym blogu dla każdego miłośnika motoryzacji! Pokażemy tu najnowsze premiery aut i omówimy nowinki technologiczne w nich zastosowane. Będziemy podążać śladem badań i ciekawych doniesień z rynku.

W news nie może również zabraknąć wprowadzanych zmian w przepisach dla zmotoryzowanych. Podejmiemy się ich interpretacji i oceny ich wpływu na życie kierowców.
Przypomnimy ci również o wszelkich twoich obowiązkach jako kierowcy. Omówimy zmieniające się zagadnienia dotyczące norm emisji spalin i wszelkie nowe przepisy i obowiązki kierowców jakie będą wprowadzane w życie.

W tej kategorii znajdziesz również ciekawe statystyki dotyczące wtórnego rynku aut w Polsce i w Europie oraz najnowsze doniesienia medialne z sytuacji panującej na rynku. Opinie, spostrzeżenia i prognozy – tego się możesz tutaj spodziewać. Będziemy śledzić trendy zarówno na polskim rynku jak i europejskim.

Będziemy interpretować dane uznanych w branży instytucji i stowarzyszeń, zarówno polskich jak i europejskich.

Kategoria ta dostarczy wam mnóstwo informacji o tym co się aktualnie dzieje w branży i przygotuje na wszelkie zmiany. Z newsami motoryzacyjnymi od autobaza.pl zawsze będziesz na czasie.