Porady

Uszkodzenie samochodu przez wiatr
Porady

Uszkodzenie samochodu przez wiatr. Co zrobić?

Uszkodzenie samochodu przez wiatr podczas wichur nie jest niczym rzadkim. Przy silnym wietrze o urwaną gałąź lub przewrócone drzewo nie trudno. Zdarza się też, że wiatr porwie jakiś przedmiot, który w mniejszym lub większym stopniu uszkodzi nasze auto. Jeżeli korzystamy nie tylko z obowiązkowej polisy OC, ale również autocasco, możemy liczyć na odszkodowanie. Trudniej o uzyskanie jakichś należności tylko z ubezpieczeniem OC, ale wiele zależy od okoliczności zdarzenia.

Jazda samochodem przy silnym wietrze
Porady

Jazda samochodem przy silnym wietrze

Co jakiś czas Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega nas w alertach o niepokojących warunkach pogodowych. Należy do nich m.in. porywisty wiatr. Sprawdzamy, jak wyglądać powinna jazda samochodem przy silnym wietrze.

parujące szyby w samochodzie
Porady

Parujące szyby w samochodzie – przyczyny i zapobieganie

Zwłaszcza jesienią i zimą parujące szyby w samochodzie to prawdziwa zmora kierowców. Sprawdzamy, jakie są przyczyny parujących szyb w aucie oraz jak poradzić sobie z tym problemem. Dzięki temu jazda będzie o wiele bardziej komfortowa, a co najważniejsze – również bezpieczniejsza.

Akcesoria samochodowe i gadżety dla kierowcy pod choinkę
Porady

Gadżety dla kierowcy pod choinkę

Święta to czas, kiedy obdarowujemy bliskich prezentami. Co oczywiste, możliwości jest mnóstwo i coś na prezent powinien znaleźć każdy niezależnie od relacji łączących nas z obdarowywanym i budżetem przeznaczonym na świąteczny upominek. Jeżeli jest to jakiś fan motoryzacji, możemy podarować mu jakiś ciekawy, praktyczny gadżet do samochodu. Sprawdzamy, jakie gadżety dla kierowcy sprawdzą się najlepiej. Oczywiście tych kilka inspiracji prezentowych wcale nie musi dotyczyć prezentu pod choinkę. Niemal wszystkie możemy podarować kierowcy przy każdej innej nadarzającej się okazji (np. urodziny, imieniny itp.).

Jazda na zimnym silniku
News

Jazda na zimnym silniku – jak robić to dobrze?

Jazda na zimnym silniku nie sprzyja jednostce napędowej. Jednak wystarczy trzymać się kilku zasad, a przede wszystkim obserwować obrotomierz. Sprawdzamy, jak jeździć na zimnej jednostce napędowej, co zimą zaraz po rozruchu jest czymś normalnym, szczególnie kiedy parkujemy auto pod chmurką.

Jak przewieźć choinkę samochodem i nie dostać mandatu?
News

Jak przewieźć choinkę samochodem i nie dostać mandatu?

Grudzień to okres przygotowań do świąt, a więc i zakupu choinek. Sprzedawcy tradycyjnych świątecznych drzewek coraz częściej pakują je w specjalne siatki, a nawet oferują dowóz. Co jednak w sytuacji, kiedy sprzedawca nie oferuje takiej usługi? Sprawdzamy, jak przewieźć choinkę samochodem zgodnie z prawem, aby uniknąć mandatu w wysokości kilkuset złotych.

Ekonomiczna jazda samochodem
Auto ekspert

Ekonomiczna jazda samochodem – na czym polega?

Litr paliwa kosztuje ponad 6 zł. A to oznacza, że na kierowców padł blady strach. Choć mocniejsze trzymanie się za portfel jest nieuniknione, prowadzący mogą starać się oszczędzać w inny sposób. Rozsądnym pomysłem jest ecodriving. Za jego sprawą koszt pokonania 100 km może spaść nawet o 12 zł.

przyciemnione-szyby-a-oc
Porady

Nieprzepisowo przyciemnione szyby, a wypłata z ubezpieczenia OC

Niegdyś przyciemniane szyby w samochodzie stanowiły podstawę tuningu. Właściciele pojazdów chętnie decydowali się na tę opcję tuż po zakupie auta. Fenomen ten szybko dotarł do samych producentów, bowiem dziś stosowany jest na szerszą skalę w seryjnych autach. Warto jednak wiedzieć, że ciemniejsze szyby muszą spełniać określone przez prawo wymogi. Poznaj je!

Autobaza przepisy zimowe
Porady

Opony zimowe – przepisy na europejskich drogach

Zima to najtrudniejszy okres dla kierowców. Wiąże się z wieloma niedogodnościami, które bezpośrednio wpływają na obniżenie nie tylko komfortu, ale również bezpieczeństwa jazdy. Najważniejszą rzeczą, o jaką należy zadbać, jest odpowiednie ogumienie. Choć w Polsce wymiana opon na zimowe nie jest obowiązkowa, to w innych krajach Europy sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej.

Porady

Sprzęgło samochodowe – jak działa? Kiedy wymienić?

Każdy samochód – osobowy czy ciężarowy – składa się z tysięcy części. Poszczególne małe elementy tworzą coraz większe podzespoły, a ich wspólna i prawidłowa praca zapewnia bezpieczną oraz komfortową jazdę. We wszystkich pojazdach możemy wyróżnić układ hamulcowy, zawieszenie czy też układ kierowniczy. Jednak jednym z najważniejszych jest mechanizm odpowiadający za przenoszenie napędu, czyli sprzęgło i towarzyszące mu podzespoły. Dlaczego jest ono takie ważne i na jakiej zasadzie działa?

najlepsze rodzaje wynajmu
Porady

Jaki rodzaj wynajmu będzie najlepszy dla Ciebie?

W dobie rosnących kosztów w zasadzie wszystkiego, utrzymanie własnego samochodu staje się z dnia na dzień coraz droższe. Dlatego też coraz szybciej rosnąca popularność wynajmowania samochodu zarówno na krótki jak i długi okres czasu, nie powinna

Jazda samochodem we mgle
News

Jazda we mgle – zasady, światła, mandaty

Jesienią mgła nie jest niczym rzadkim. Co jest oczywiste, jazda we mgle zmusza do zachowania dużej ostrożności i jasności umysłu. Sprawdzamy, o czym pamiętać podczas jazdy w warunkach ograniczonej widoczności, jakich świateł można wówczas używać oraz jak wyglądają mandaty za naruszenie przepisów dotyczących jazdy we mgle.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film