Na warsztat

Jak zarządzać warsztatem samochodowym z aplikacją Motowarsztat?
Auto ekspert

Motowarsztat – jak zarządzać warsztatem samochodowym?

Zarządzanie warsztatem samochodowym, jak każdym biznesem, jest trudne i wymagające, wcale nie sprowadzając się tylko do wiedzy o pojazdach. Podobnie jak w innych branżach, również w motoryzacji sprawdzają się oprogramowania, które pozwalają zautomatyzować wiele czynności, teraz również w obszarze prowadzenia serwisu samochodowego. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się program do warsztatu samochodowego Motowarsztat. Dlatego sprawdzamy, jakie korzyści niesie w sobie wdrożenie aplikacji oraz jak zarządzać warsztatem samochodowym z aplikacją Motowarsztat.

NEO TOOLS - narzędzia
Na warsztat

NEO TOOLS – moc możliwości

Nie ma znaczenia, czy kupujesz wyposażenie własnego domowego warsztatu, czy też szukasz pomysłu na prezent dla bliskiej osoby. Nie ma znaczenia, czy osoby otrzymujące takie produkty to profesjonaliści czy po prostu miłośnicy domowego majsterkowania. W każdym przypadku wyposażenia warsztatu powinno cechować się wysoką jakością i dopasowaniem do charakteru prowadzonych prac. Możliwości jest przecież wiele, bo po narzędzia sięgają mechanicy, stolarze, hydraulicy czy tzw. złote rączki. Wszyscy oni niewątpliwie powinni zwrócić uwagę na narzędzia, które dostarcza producent Neo Tools. Wyjaśniamy, dlaczego.

Program do warsztatu samochodowego
Auto ekspert

Program do warsztatu samochodowego – przegląd aplikacji, która najlepsza?

Dlaczego warto mieć program do warsztatu samochodowego? Jest wiele powodów do tego, aby zainwestować w dobry program do warsztatu samochodowego. Poniżej wskazujemy kilka największych zalet, jakie zapewnia profesjonalne oprogramowanie warsztatowe. Należą do nich m.in.: Czytelne

Ford Motorcraft Service
Na warsztat

Ford Motorcraft Service – serwis w ASO używanych samochodów Forda

O ile podczas obowiązywania gwarancji na samochód kierowcy chętniej korzystają z serwisów ASO, o tyle po jej zakończeniu dzieje się to znacznie rzadziej. Główną tego przyczyną są koszty. Jednak producenci na różne sposoby zachęcają właścicieli aut do serwisowania ich w autoryzowanych stacjach obsługi. Podobnie postępuje Ford, który już w 2014 roku uruchomił program Ford Motorcraft Service. Sprawdzamy, jak wygląda i ile kosztuje serwisowanie auta w ASO Forda w usłudze Motorcraft Service.

polerowanie reflektorów w samochodzie
Na warsztat

Polerowanie reflektorów w samochodzie – jak czyścić lampy auta?

Polerowanie reflektorów to proces, który warto wziąć pod uwagę, jeżeli lampy są zmatowiałe, a właściciel nie chce angażować kapitału w nowe światła. Samo matowienie lamp nie jest niczym rzadkim i zaskakującym. To normalny proces, szczególnie w starszych samochodach. Do pogorszenia stanu reflektorów dochodzi wskutek wielu czynników (m.in. działanie warunków atmosferycznych, środków chemicznych, zanieczyszczeń drogowych, soli drogowej, piachu itp.). Jako że ma to duży wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, jego pasażerów i innych uczestników ruchu, sprawdzamy, jak wygląda regeneracja reflektorów krok po kroku.

Płukanka do silnika – czym jest, do czego służy, jak stosować?
Na warsztat

Płukanka do silnika – czym jest, do czego służy, jak stosować?

Olej silnikowy we współczesnych jednostkach napędowych jest poddawany coraz cięższym próbom. Pamiętaj, że producenci aut redukują pojemność silników. Jednocześnie jednostki napędowe muszą spełniać rygorystyczne normy emisji spalin. Podczas ich pracy zbiera się osad i szlam. Z czasem zanieczyszczenia są tak liczne, że olej silnikowy nie działa wystarczająco efektywnie. Może to powodować dymienie z rury wydechowej, nadmierny pobór oleju silnikowego lub spadek mocy. Rozwiązaniem problemu może być właściwie dobrana płukanka do silnika i czyszczenie jednostki napędowej. Sprawdzamy, czym jest płukanie silnika, jak przebiega i jaką płukankę wybrać do serca swojego samochodu.

Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego w aucie?
Na warsztat

Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego w aucie?

Każdy kierowca powinien wiedzieć, jak sprawdzić poziom oleju w silniku. Co więcej, należy to robić regularnie. Wprawdzie wielu zmotoryzowanych liczy w tym przypadku wyłącznie na czujnik, ale poleganie na elektronice nie zawsze zdaje egzamin. Jeżeli zastanawiasz się, jak sprawdzić poziom oleju w silniku auta, jesteś we właściwym miejscu. Przeprowadzamy kierowców krok po kroku po tej prostej, ale jakże ważnej czynności. Sprawdź, dlaczego należy regularnie kontrolować poziom oleju i jak robić to dobrze.

Młot wodny silnika – objawy, konsekwencje, jak go uniknąć?
Na warsztat

Młot wodny silnika – objawy, konsekwencje, jak go uniknąć?

Intensywne opady deszczu nie są w Polsce niczym zaskakującym. Z taką pogodą możemy mieć do czynienia niemal o każdej porze roku, chociaż najbardziej intensywne deszcze występują latem. Jako że wiele polskich miast jest zabetonowanych, a woda deszczowa nie przedostaje się do gruntu, skutkiem takich opadów są błyskawiczne powodzie. W takich warunkach łatwo o uszkodzenie pojazdu przez zjawisko, jakim jest tzw. młot wodny silnika. Sprawdzamy, co to jest, jakie zagrożenie niesie dla pojazdu oraz jak go uniknąć.

News

Czy badanie techniczne auta będzie kosztować 400 złotych?

Badanie techniczne auta nie jest szczególnie kosztowne. Wystarczy zauważyć, że obecne stawki obowiązują od 2004 roku, a więc uzyskały już pełnoletność. Nic dziwnego, że diagności od dawna apelują, aby koszt badania był zdecydowanie wyższy, aniżeli ma to miejsce dzisiaj. Jeżeli ich apel zostanie wysłuchany, obowiązkowy przegląd pojazdu może być bardzo drogi. Diagności uważają, że w przypadku samochodu osobowego badanie techniczne powinno kosztować 400 złotych.

Czy będzie okres próbny dla kierowców?
Prawo

Czy będzie okres próbny dla kierowców?

Czas, przez który zgodnie z prawem obowiązuje okres próbny dla kierowców to 2 lata. Obecnie nie ma to jednak wielkiego znaczenia. Możliwa jest jednak zmiana przepisów w tym obszarze. Wówczas kluczowych dla młodych kierowców byłoby pierwszych 8 miesięcy od dnia wydania po raz pierwszy uprawnień na kategorię B prawa jazdy.

Mandat na przejeździe kolejowym
Prawo

Mandat na przejeździe kolejowym w 2022 roku. Jakie kary dla kierowców?

Jeżeli otrzymasz mandat na przejeździe kolejowym, od początku 2022 roku musisz liczyć się z ogromną grzywną. Jednak mandaty nakładane są nie tylko na kierowców. Surowe kary finansowe przewidziano także dla pieszych oraz rowerzystów. Sprawdzamy, jak po nowelizacji taryfikatora wyglądają mandaty za nieprawidłowe zachowania na przejazdach kolejowych i w ich pobliżu. Okazuje się, że kwoty nakładane za naruszenie przepisów w tym obszarze mogą być nawet czterocyfrowe.

Jaki mandat za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych?
Prawo

Jaki mandat za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych?

Mandat za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych jest naprawdę wysoki. Jednak zajmowanie miejsca przeznaczonego dla inwalidy lub auta przewożącego niepełnosprawnego to również brak poszanowania dla takich osób. Sprawdzamy, jak wysokie są obecnie mandaty za postój na niebieskiej kopercie.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria na warsztat to kopalnia wiedzy dla samodzielnych majsterkowiczów i miłośników motoryzacji. Znajdziesz tu opisy drobnych usterek i sposoby ich naprawienia we własnym zakresie.

Chcesz naprawić auto sam? Kategoria na warsztat dostarczy ci wszelkich porad, dzięki którym zrobisz to sami i zaoszczędzisz pieniądze na naprawie auta.

Nasze porady zdecydowanie ułatwią ci życie i sprawią, iż nie będziesz zdany jedynie na warsztaty motoryzacyjne.

Ciekawostki, podpowiedzi, tanie i szybkie sposoby na drobne usterki. Zrób to sam z poradami od autobaza.pl. Przekonasz się, że to nie takie trudne. Nie wiesz jak bezpiecznie odłączyć akumulator lub rozruszać silnik zimą? Dowiesz się tego od nas!