Elektromobilność

Czym jest akumulator grafenowy?
Elektromobilność

Czym jest akumulator grafenowy?

Technologie bazujące na grafenie mają coraz szersze zastosowanie. Nie jest wykluczone, że za chwilę akumulator grafenowy pojawi się w autach elektrycznych. Mowa o bateriach sodowo-jonowych wykorzystujących grafen, które mogą zastąpić akumulatory litowo-jonowe.

Elektryczny Chevrolet Bolt EV trafi do serwisu
Elektromobilność

Elektryczny Chevrolet Bolt wycofany do naprawy

Amerykański koncern samochodowy General Motors wycofuje do naprawy wszystkie egzemplarze jednego ze swoich modeli. Problematyczny jest elektryczny Chevrolet Bolt, znany też pod nazwą Opel Ampera-e, który ma problem z baterią. Okazuje się, że bateria tego minivana segmentu B może wywołać pożar.

Toyota Mirai
Elektromobilność

Toyota awansuje w rankingu najbardziej innowacyjnych firm

Inwestycje w zero-emisyjne technologie, uwalnianie patentów dotyczących zelektryfikowanych napędów, w tym technologii wodorowej oraz prace nad latającym samochodem elektrycznym… Czym jeszcze Toyota nas zaskoczy…?

PHEV od Volkswagena
Auto komis

Aż 9 modeli hybrydowych od marki Volkswagen!

Auta elektryczne to najbliższa przyszłość motoryzacji i kierunek, który jednoznacznie obrał Volkswagen. Dlatego oferuje aż 9 modeli hybrydowych typu plug-in!

Auto ekspert

Ford Kuga Plug-in Hybrid bije rekordy!

Dane dotyczące nowej Kugi Plug-In Hybrid pokazują, że blisko połowa przebiegu, najlepiej sprzedającego się samochodu ładowanego z gniazdka w Europie, pochodzi z energii pozyskanej z zewnętrznych źródeł prądu

Wymiana akumulatorów zamiast ładowania w autach elektrycznych NIO
Elektromobilność

Wymiana akumulatorów zamiast ładowania w autach elektrycznych NIO

NIO to chiński producent samochodów elektrycznych, głównie SUV-ów oraz aut sportowych, który zapowiada ekspansję europejskich i światowych rynków. Jednym z rozwiązań stosowanych przez Chińczyków w Państwie Środka jest wymiana akumulatorów na stacjach zamiast ich ładowania. Okazuje się, że takie rozwiązanie cieszy się w Chinach naprawdę dużym zainteresowaniem. Wkrótce ten patent może pojawić się w Europie.

Standard CHAdeMO w ładowaniu samochodów elektrycznych
Elektromobilność

Będzie problem z ładowaniem elektryków z gniazdem CHAdeMO?

Samochody elektryczne są coraz popularniejsze i nowocześniejsze. Niestety, przy wszystkich zaletach nadal można mieć im sporo do zarzucenia. Jednym z problemów jest brak uniwersalnego standardu ładowania pojazdów elektrycznych, co objawia się różnymi wtyczkami. Popularny standard CHAdeMO przegrywa z konkurencją. W związku z tym zwłaszcza właściciele japońskich i francuskich samochodów elektrycznych niebawem mogą mieć problem z ich ładowaniem.

Plug-in hybryd
Elektromobilność

Czy hybryda plug-in wpisuje się w przyzwyczajenia polskich kierowców?

Z badania Volkswagena i InsightOut Lab wynika, że wielu respondentów jest gotowych na „przesiadkę” do hybryd typu plug-in. Wskazuje na to m.in. częstotliwość korzystania z samochodu oraz preferencje przy wyborze nowego auta. Na razie rozważanie zakupu PHEV deklaruje niemal co piąty respondent.

emisje CO2
Elektromobilność

Kierowcy będą płacić za emisje CO2?

Kiedy zachęty do elektryków nie pomogą, w życie zaczną wchodzić opłaty za nadmierne emisje CO2. Co więcej, będą one dotyczyć zwykłych kierowców…

Ford Mustang Mach-E
Auto ekspert

Porywające osiągi Ford Mustang Mach-E GT

9 lipca na Festival of Speed w Goodwood swój debiut miał Ford Mustang Mach-E GT. Budząca największe emocje, najbardziej skoncentrowana na kierowcy wersja w pełni elektrycznego, nowego SUV-a trafia do sprzedaży w Europie. Przyjmowanie zamówień na ten samochód w Polsce planowane jest na wrzesień tego roku.

Rząd dofinansuje szybkie stacje ładowania aut elektrycznych
Elektromobilność

Rząd dofinansuje szybkie stacje ładowania aut elektrycznych

Nie jest tajemnicą, że pomimo stałego rozwoju słaba infrastruktura jest jednym z największych czynników  hamulcowych dla rozwoju elektromobilności w Polsce. Dlatego nie dziwi, że rząd ma w planach najróżniejsze dopłaty do elektryków. Wszystko wskazuje też na to, że rządzący dofinansują stacje ładowania aut elektrycznych. Łącznie na dotacje będzie mogło liczyć nawet 15 tys. szybkich punktów ładowania.

silnik spalinowy
Auto ekspert

Silnik spalinowy – wiemy kiedy nastąpi koniec…

No i doczekaliśmy się. Koniec silników spalinowych jest tuż tuż… Wszystkich niedowiarków odsyłamy do właśnie ogłoszonego przez Komisję Europejską pakietu “Fit for 55”. KE ustanowiła tam takie ograniczenia dotyczące emisji CO2 dla aut spalinowych, iż technologicznie stanie się niemożliwe dalsze produkowanie ich.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria elektromobilność powstała w odpowiedzi na zmieniające się mocno w ostatnim czasie trendy w motoryzacji. Widzimy coraz wyraźniej, iż nie jest to chwilowa moda, ale wyraźny światowy już trend, który coraz bardziej przyspiesza. Nawet jeżeli w naszym kraju nie ma obecnie zbyt dużo zwolenników tego trendu, to i tak będziemy zmuszeni się przestawić na bycie bardziej eko. Zmuszą nas do tego odgórne regulacje prawne, wyrażające się chociażby w postaci przymusowego wprowadzenia tzw. Stref Czystego Transportu.

Elektromobilność cały czas budzi ogromne emocje i kontrowersje szczególnie w naszej polskiej rzeczywistości. Nie mogliśmy pominąć tej kategorii w treściach zamieszczanych na naszym blogu. W ramach tej kategorii będziemy się przyglądać rozwojowi elektromobilności zarówno w Polsce jak i na świecie. Będziemy śledzić doniesienia o najnowszych rozwiązaniach technologicznych dla elektromobilności, zmianach w prawie jakie szykują nam rządzący, czy wynikach badań prowadzonych na całym świecie obejmujących ten temat.

Będziemy tu także podpatrywać rozwiązania w krajach, gdzie elektromobilność rozwija się w szybkim tempie. Postaramy się zaczerpnąć pomysły i takie rozwiązania, które sprawdziłyby się w naszej polskiej rzeczywistości.

Kategoria elektromobilność na naszym blogu będzie kopalnią wiedzy o tej dziedzinie. Będziemy śledzić najnowsze rozwiązania i pokazywać je naszym użytkownikom.

Oczywiście nie możemy pominąć w tej kategorii infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, które są ściśle powiązane z rozwojem elektromobilności. Będziemy raportować ich ilość, śledzić ceny i podpowiadać, gdzie można będzie naładować elektryka za darmo.

Przyjrzymy się również popularnym wallboxom do montowania w domach jednorodzinnych czy wspólnotowych garażach na osiedlach mieszkaniowych.

Pomożemy obliczyć ile będzie trwało naładowanie auta elektrycznego przy użyciu ładowarek o różnej mocy.