Elektromobilność

Nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych na drogach krajowych
Elektromobilność

Nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych na autostradach

Punkty ładowania samochodów elektrycznych są w Polsce liczniejsze. Kolejne stacje ładowania aut elektrycznych pojawią się na autostradach i drogach ekspresowych. Sprawdzamy, w jakich miejscach pojawi się taka infrastruktura.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych proponuje nowe znaki
Elektromobilność

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych proponuje nowe znaki

Wszystko wskazuje na to, że niebawem na polskich drogach pojawią się nowe znaki drogowe. Zaproponowało je Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, którym zależy na wspieraniu rozwoju w obszarze rynku elektromobilności. Oznakowanie będzie dotyczyć punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

Elektromobilność

Elektryki w Polsce. Przygotujcie się na nowy ład!

Czy nam się to podoba, czy nie, elektryki prężnie wkraczają w nasze życie. Wciąż tylko słyszymy o zwiększającej się liczbie tych aut w Polsce oraz o nowych rozwiązaniach zwiększających zasięgi. Samochody elektryczne wpychane są do naszej rzeczywistości jako swoisty must have i nikogo w UE nie obchodzi, że tym autem w Polsce daleko nie zajedziesz…

Toyota Mirai
Elektromobilność

Toyota Mirai ma nowy rekord dystansu!

Toyota Mirai ustanawia nowy rekord dystansu na jednym tankowaniu wodoru! Auto przejechało aż 1003 km i to na zielonym wodorze, oczyszczając przy tym powietrze…

opony z kauczuku w BMW
Elektromobilność

Nowe opony z naturalnego kauczuku

Przyjazne dla środowiska opony do BMW X5 z napędem hybrydowym plug-in: BMW Group jako pierwszy producent samochodów stosuje nowe opony Pirelli z naturalnego kauczuku z certyfikatem FSC i włókna z celulozy regenerowanej

strefy czystego transportu
Elektromobilność

Po co komu strefy czystego transportu?

Prędzej odchudzą one wasze portfele niż sprawią, że będziecie oddychać świeżym powietrzem w dużych miastach.

elektromobilność w UE
Elektromobilność

Jak elektromobilność dzieli Europę

Europa dwóch prędkości to już nie tylko zwykłe słowa. One stały się faktem, a widać je w danych ACEA za I kwartał 2021.

Plug-in hybryd
Elektromobilność

Hybrydy plug-in na cenzurowanym…

Po wynikach ostatnich badań hybrydy plug-in znalazły się na cenzurowanym. Jednak ich popularność w Polsce znacznie wzrosła. Jaka zatem będzie przyszłość hybryd plug-in?

zielone tablice
Auto ekspert

Dla kogo zielone tablice rejestracyjne?

Ostatnio w polskich miastach można zauważyć samochody, które mają zielone tablice rejestracyjne. Po co te oznaczenia, co one znaczą i jak można je zdobyć dowiesz się właśnie z tego wpisu.

Volkswagen
Elektromobilność

Co Volkswagen robi dla klimatu?

Kryzys klimatyczny jest jednym z największych wyzwań naszych czasów. Żeby zmniejszyć jego skutki należy ograniczyć efekt cieplarniany. Koncern Volkswagen zobowiązał się do realizacji celów klimatycznych zapisanych w Porozumieniu Paryskim. Do 2050 roku koncern zamierza stać

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Kategoria elektromobilność powstała w odpowiedzi na zmieniające się mocno w ostatnim czasie trendy w motoryzacji. Widzimy coraz wyraźniej, iż nie jest to chwilowa moda, ale wyraźny światowy już trend, który coraz bardziej przyspiesza. Nawet jeżeli w naszym kraju nie ma obecnie zbyt dużo zwolenników tego trendu, to i tak będziemy zmuszeni się przestawić na bycie bardziej eko. Zmuszą nas do tego odgórne regulacje prawne, wyrażające się chociażby w postaci przymusowego wprowadzenia tzw. Stref Czystego Transportu.

Elektromobilność cały czas budzi ogromne emocje i kontrowersje szczególnie w naszej polskiej rzeczywistości. Nie mogliśmy pominąć tej kategorii w treściach zamieszczanych na naszym blogu. W ramach tej kategorii będziemy się przyglądać rozwojowi elektromobilności zarówno w Polsce jak i na świecie. Będziemy śledzić doniesienia o najnowszych rozwiązaniach technologicznych dla elektromobilności, zmianach w prawie jakie szykują nam rządzący, czy wynikach badań prowadzonych na całym świecie obejmujących ten temat.

Będziemy tu także podpatrywać rozwiązania w krajach, gdzie elektromobilność rozwija się w szybkim tempie. Postaramy się zaczerpnąć pomysły i takie rozwiązania, które sprawdziłyby się w naszej polskiej rzeczywistości.

Kategoria elektromobilność na naszym blogu będzie kopalnią wiedzy o tej dziedzinie. Będziemy śledzić najnowsze rozwiązania i pokazywać je naszym użytkownikom.

Oczywiście nie możemy pominąć w tej kategorii infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, które są ściśle powiązane z rozwojem elektromobilności. Będziemy raportować ich ilość, śledzić ceny i podpowiadać, gdzie można będzie naładować elektryka za darmo.

Przyjrzymy się również popularnym wallboxom do montowania w domach jednorodzinnych czy wspólnotowych garażach na osiedlach mieszkaniowych.

Pomożemy obliczyć ile będzie trwało naładowanie auta elektrycznego przy użyciu ładowarek o różnej mocy.