Ford Explorer EV – dane techniczne, wyposażenie, ceny

Udostępnij
Wasza ocena
Ford Explorer EV
Jak wskazuje nazwa, Ford Explorer EV to auto z napędem elektrycznym. Samochód powstał przy częściowej współpracy z Volkswagenem, wykorzystując platformę MEB opracowaną przez koncern z Niemiec. Znamy już warianty napędowe, dane techniczne oraz wyposażenie nowego Forda Explorer. Producent podał też ceny bezemisyjnego i 5-drzwiowego crossovera segmentu C. Początkowo model nie będzie dostępny z najmniejszym akumulatorem 52 kWh, który dopiero z czasem dołączy do oferty. W wariancie z baterią o pojemności 77 kWh nowy Ford Explorer kosztuje przynajmniej około 220 000 złotych.

W artykule przeczytasz

Jak wygląda elektryczny Ford Explorer?

Jak zauważyliśmy wyżej, Ford Explorer EV to auto zbudowane na platformie MEB od VW. Skorzystano też z akumulatorów i jednostek napędowych niemieckiej marki, co pozwoliło obniżyć koszty projektu. Nadwozie crossovera jest proste, ale estetyczne. Zdecydowano się na całkiem zgrabny pas przedni i tył, w pewien sposób nawiązując do spalinowego odpowiednika. Model jest dostępny w sześciu wariantach kolorystycznych: Arctic Blue (metalizowany), Agate Black (metalizowany), Magnetic Grey (metalizowany), Frozen White (zwykły), Blue My Mind (specjalny) i Lucid Red (specjalny).

Ford Explorer 2024

Elektryczny Ford Explorer 2024 dobrze prezentuje się też w kabinie. Fotele są całkiem obszerne i komfortowe. Ciekawie wygląda też schowek ukryty pod wyświetlaczem. Dużym atutem jest ustawny bagażnik o pojemności przynajmniej 450 litrów.

Przeczytaj też: “Nowy Ford Bronco dostępny także w Polsce. Tanio nie jest!

Ford Explorer EV – wymiary:

Długość 447 cm
Szerokość 187 cm (z lusterkami 206 cm)
Wysokość 160 cm
Rozstaw osi 277 cm
Pojemność bagażnika Od 450 do 1400 litrów

Wyposażenie nowego Forda Explorer

Ford Explorer 2024 występuje w dwóch wersjach wyposażenia – Explorer (bazowa) i Premium:

  • Ford Explorer EV w bazowej wersji wyposażenia Explorer – m.in. 19-calowe obręcze, reflektory ze światłami do jazdy dziennej oraz tylne światła w technologii LED, przednie i tylne czujniki parkowania, kamera cofania, 14,6-calowy ekran multimediów, 5,3-calowy wyświetlacz wskaźników, podgrzewana kierownica, podgrzewane przednie fotele, fotel kierowcy z elektryczną regulacją w 12 kierunkach, bezprzewodowa ładowarka, dwustrefowa klimatyzacja, bezprzewodowe połączenie ze smartfonem poprzez Android Auto i Apple CarPlay, tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go, inteligentny ogranicznik prędkości, system monitorowania koncentracji kierowcy, system ostrzegający przed jazdą pod prąd na drogach szybkiego ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu z funkcją wykrywania krawędzi jezdni.
  • Ford Explorer EV Premium – dodatkowo lub zastępczo m.in. 20-calowe koła, reflektory matrycowe LED, system automatycznego sterowania światłami drogowymi z funkcją zapobiegającą oślepianiu, elektrycznie i bezdotykowo otwierana klapa bagażnika.

 

Przeczytaj też: “Skoda Epiq – nowy elektryczny crossover od Czechów

Wersje napędowe Forda Explorer 2024

Nowy Ford Explorer występuje w trzech wariantach napędowych do wyboru:

  • z akumulatorem o pojemności 52 kWh, napędem na tylne koła i silnikiem o mocy 170 KM;
  • z akumulatorem o pojemności 77 kWh, napędem na tylne koła i silnikiem o mocy 286 KM;
  • z akumulatorem o pojemności 79 kWh, napędem na wszystkie koła i silnikiem o mocy 340 KM.

 

Początkowo model będzie dostępny w dwóch mocniejszych wersjach, najsłabsza trafi do oferty nieco później.

Przeczytaj też: “OMODA 5 – crossover marki debiutującej w Europie

Nowy Ford Explorer

Ford Explorer EV – dane techniczne:

Parametry|Wariant Ford Explorer EV 77 kWh Ford Explorer EV 79 kWh
Pojemność akumulatora 77 kWh 79 kWh
Napęd Na tylne koła Na wszystkie koła
Moc 286 KM 340 KM
Moment obrotowy 545 Nm 134 Nm (silnik z przodu) i 545 Nm (silnik z tyłu)
Zasięg (według WLTP) 602 km (Explorer) lub 572 km (Premium) 566 km (Explorer) lub 532 km (Premium)
Czas od 0 do 100 km/h 6,4 s 5,3 s
Prędkość maksymalna 180 km/h 180 km/h
Czas od 0 do 100 km/h 6,4 s 5,3 s
Maksymalna moc ładowania prądem stałym 135 kW 185 kW
Czas ładowania prądem stałym z poziomu 10 do 80 proc. Około 28 minut Około 26 minut

Przeczytaj też: “Jeep Avenger – crossover segmentu B z Tychów

Ile kosztuje nowy Ford Explorer?

Ceny Forda Explorera EV startują od 218 270 złotych. To koszt zakupu modelu z akumulatorem 77 kWh w bazowej wersji wyposażenia Explorer. W przypadku wariantu z baterią o pojemnoci 79 kWh i napędem na koła obu osi należy liczyć się z wydatkiem przynajmniej 243 270 złotych.

Ford Explorer EV – ceny:

Wersja|Wariant Ford Explorer EV 77 kWh Ford Explorer EV 79 kWh
Explorer 218 270 złotych 243 270 złotych
Premium 235 270 złotych 260 270 złotych

Ford Explorer EV – konfigurator

zdjęcia: ford.pl
wideo: kanał “Ford News Europe” w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Jakim samochodem jest Ford Explorer EV?

Ford Explorer EV to 5-drzwiowy crossover segmentu C z napędem elektrycznym.

Jakie osiągi oferuje elektryczny Ford Explorer?

Elektryczny crossover występuje w trzech wariantach napędowych. Dwie wersje oferują napęd na koła tylnej osi – o pojemności akumulatora 52 kWh i mocy 170 KM oraz 77 kWh i 286 KM. Najmocniejszy wariant to już napęd na wszystkie koła. W tej odmianie zastosowano akumulator o pojemności 79 kWh i silnik o mocy 340 KM.

Ile kosztuje Ford Explorer z napędem elektrycznym?

Ceny modelu są różne w zależności od wersji napędowej i wyposażenia. W odmianie 77 kWh za auto należy zapłacić 218 270 złotych (Explorer) lub 235 270 złotych (Premium). Mocniejszy wariant 79 kWh kosztuje 243 270 złotych (Explorer) lub 260 270 złotych (Premium).

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.