Jeep Avenger – crossover segmentu B z Tychów

Udostępnij
Wasza ocena
Jeep Avenger
Jeep Avenger to crossover segmentu B, który jest produkowany w Polsce w Tychach. To najmniejszy SUV z oferty Jeepa. Co ważne, również w Polsce Avenger jest dostępny nie tylko z silnikiem elektrycznym, ale również jednostką benzynową pod maską. To silnik 1.2 PureTech. Sprawdzamy, jakim autem jest mały SUV Jeep Avenger, jakie ma wymiary, jednostki napędowe, technologie oraz ile kosztuje ten model w Polsce w zależności od wersji wyposażenia i silnika.

W artykule przeczytasz

Jeep Avenger – SUV z Polski

O modelu Jeep Avenger możemy mówić, że jest to samochód z Polski i to dosłownie. Crossover segmentu B powstaje w fabryce koncernu Stellantis w Tychach. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo wydaje się, że w najbliższych latach ten zakład nie powinien narzekać na brak pracy. Szczególnie że w fabryce w Tychach najprawdopodobniej produkowane będą bliźniacze modele Avengera z logo Fiata i Alfy Romeo.

W pełni zasłużenie, ponieważ trzeba pamiętać, że auto nie trafiło do Polski gotowe do produkcji. Wręcz przeciwnie – było tutaj opracowywane i dopracowywane. Wydaje się, że z dobrym skutkiem, albowiem właśnie Jeep Avenger zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2023.

Przeczytaj też: “Znamy Samochód Roku 2023. Jeep Avenger najlepszy w plebiscycie COTY

Jak wygląda Avenger?

Jeep Avenger miał być samochodem, który:

 • wyglądem przypomina amerykańskie terenówki;
 • ma kompaktowe rozmiary;
 • jest wyposażony w napęd elektryczny.

 

Każdy sam musi ocenić, czy to połączenie udało się w 100%. O gustach się nie dyskutuje, ale wydaje się, że w tym obszarze projektanci zdali egzamin. Avenger wygląda naprawdę dobrze. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to prawdziwy Jeep – muskularny i kwadratowy. Uwagę zwraca również 7-szparowy grill.

Jeep Avenger – wymiary:

 • długość: 4076 mm;
 • szerokość: 1720 mm;
 • wysokość: 1530 mm;
 • rozstaw osi: 2560 mm.

 

Jak na SUV-a Avenger być może nie jest zbyt duży, jednak sprawia wrażenie znacznie większego, niż jest w rzeczywistości. Na pewno spora w tym zasługa 18-calowych felg i 20-centymetrowego prześwitu. Oprócz tego kąt rampowy i natarcia wynosi 20 stopni, z kolei kąt zejścia – 32 stopnie. Dlatego to model z możliwościami do jazdy w terenie. Wprawdzie w pierwszej fazie Jeep Avenger jest produkowany tylko z napędem na przednią oś, ale docelowo ma występować również w wersji z napędem AWD na cztery koła.

Przeczytaj też: “Lexus RX 2023 – japoński SUV 5. generacji

Crossover waży od 1182 do 1536 kg. Jego bagażnik ma pojemność 355 l (wersja z silnikiem elektrycznym) lub 380 l (wersja z silnikiem benzynowym). Na uwagę zasługują także pojemne schowki w przedniej części kabiny (34 l).

Auto jest oferowane w czterech wersjach wyposażenia – Avenger, Longitude, Altitude i Summit. W standardzie Jeep Avenger oferuje m.in. reflektory LED, ekran w miejscu zegarów oraz wyświetlacz na konsoli centralnej o przekątnej 10,25 cala. W najbogatszej wersji (Summit) właściciel może liczyć na 18-calowe alufelgi, światła full-LED, czarny dach i aż 10,25-calowy ekran w miejscu zegarów.

Napęd Jeepa Avenger – silnik elektryczny i benzynowy

Podstawowym napędem Avengera jest silnik elektryczny. To napęd eMotor 400v, który oferuje:

 • moc: 156 KM;
 • moment obrotowy: 260 Nm;
 • pojemność akumulatora: 54 kWh.

 

Napęd jest przenoszony poprzez przekładnię ePowertrain. Jeep Avenger z napędem elektrycznym może rozpędzić się do 150 km/h. Do “setki” SUV przyspiesza w 9 sekund, do 50 km/h – w 3,1 s. Zasięg według WLTP wynosi 400 km (w cyklu mieszanym) i 550 km (w cyklu miejskim).

Akumulator można ładować z mocą do 100 kW. Z wykorzystaniem ładowarki o maksymalnej możliwej mocy, z poziomu od 20 do 80 proc. pojemności baterii ładowanie trwa jedynie 24 minuty. Natomiast już 3 minuty ładowania wystarczą, aby odzyskać 30 km zasięgu. Jeżeli jest to domowy Wallbox o maksymalnej mocy ładowania 11 kW, do pełni baterię naładować można w 5 godzin.

Jednak oprócz wersji elektrycznej Jeep Avenger 2023 jest również dostępny z napędem benzynowym. To trzycylindrowy silnik 1.2 GSE z wtryskiem bezpośrednim, który oferuje:

 • moc: 100 KM;
 • moment obrotowy: 205 Nm.

 

Na przednie koła napęd przenosi 6-biegowa skrzynia manualna. Prędkość maksymalna to w tym przypadku 184 km/h. Do 100 km/h auto przyspiesza w 10,6 s. Średnie spalanie wynosi 5,6 l na 100 km.

Przeczytaj też: “Toyota Corolla 2023 – układ hybrydowy 5. generacji, ceny

Jeep Avenger eMotor 400v – ceny:

 • Avenger – 174 000 zł;
 • Longitude – 181 300 zł;
 • Altitude – 191 100 zł;
 • Summit – 205 700 zł.

Jeep Avenger 1.2 GSE – ceny:

 • Avenger – 99 900 zł;
 • Longitude – 109 000 zł;
 • Altitude – 118 300 zł;
 • Summit – 132 300 zł.

 

Z pewnością Jeep Avenger to model, który może budzić zainteresowanie. Samochód stworzono z myślą o rynkach Europy Zachodniej. To najtańszy i najmniejszy model w gamie Jeepa. Masowa produkcja ruszyła w lutym 2023 roku.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o model Jeep Avenger

Jakim samochodem jest Jeep Avenger?

Avenger to crossover segmentu B, który jest najtańszym i najmniejszym modelem w gamie Jeepa. Samochód jest produkowany w fabryce koncernu Stellantis w Tychach.

Z jakim napędem oferowany jest Avenger?

Jeep Avenger jest dostępny w dwóch wariantach – spalinowym (moc 100 KM, 205 Nm momentu obrotowego) i elektrycznym (moc 156 KM, 260 Nm momentu obrotowego, akumulator o pojemności 54 kWh).

Jakie ceny ma Jeep Avenger?

Cena Avengera jest różna w zależności od napędu i wersji wyposażenia. Tańszy jest wariant spalinowy: Avenger (99 900 zł), Longitude (109 000 zł), Altitude (118 300 zł), Summit (132 300 zł). Ceny elektrycznego Jeepa Avenger są następujące: Avenger (174 000 zł), Longitude (181 300 zł), Altitude (191 100 zł), Summit (205 700 zł).

Ocena naszych czytelników
[Suma: 5 Średnio: 4.6]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.