Skoda Epiq – nowy elektryczny crossover od Czechów

Udostępnij
Wasza ocena
Skoda Epiq
Skoda Epiq to nowy crossover w ofercie czeskiego producenta. Model zostanie w pełni zaprezentowany w 2025 roku, jednak Czesi już teraz ujawnili pewne szczegóły. Model został zaprojektowany z wykorzystaniem języka stylistycznego Modern Solid, dlatego wyróżnia się oszczędnym, ale nowoczesnym wzornictwem. Atutem ma być też duży zasięg do 400 kilometrów. Klientów zainteresowanych bezemisyjnymi crossoverami przekonać powinna również atrakcyjna cena. Auto będzie kosztować około 25 000 euro.

W artykule przeczytasz

Jak wygląda Skoda Epiq?

Skoda Epiq to miejski SUV z napędem elektrycznym. Model powstał na platformie MEB Entry. Auto ma długość tylko 4,1 m. Jednak czeski producent gwarantuje, że przestronna kabina pozwoli na wygodne podróżowanie pięciu osobom. Imponująca jest też pojemność przestrzeni bagażowej, która pomieści przynajmniej 490 litrów.

Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zdecydowano się na zastosowanie nowego języka projektowania – Modern Solid. Dzięki temu auto ma być połączeniem nowoczesności, funkcjonalności i praktyczności.

Przeczytaj też: “Skoda Kodiaq Sportline 2. generacji – nadwozie, wyposażenie, dane techniczne

W nadwoziu w oczy rzuca się czarna, błyszcząca osłona Tech-Deck Face będąca atrapą chłodnicy. Dodatkowo to element z radarem odległości i przednią kamerą. W przednim pasie postawiono też na reflektory w technologii Matrix LED. Całości dopełnia zderzak ze spojlerem w kolorze Unique Dark Chrome. Zderzak w tym kolorze znajduje się także z tyłu. Na tylnej klapie widoczny jest też napis Skoda. Natomiast patrząc na model z boku, widać wysoką i opadającą linię oddzielającą część nadwozia od reszty karoserii. Dla lepszej aerodynamiki zastosowano linię dachu łagodnie opadającą ku tyłowi i łączącą się ze spojlerem.

Minimalistyczny wygląd podkreśla matowy, metaliczny lakier w odcieniu Moon White. Widoczne są też pomarańczowe akcenty na kołach, relingach dachowych oraz zderzakach.

Crossover Skoda Epiq

Skoda Epiq w kabinie

Pomarańczowe detale znajdują się także w minimalistycznym wnętrzu, również stworzonym w języku Modern Solid. Przydatny jest praktyczny schowek z bezprzewodową ładowarką do smartfona w wolnostojącej konsoli środkowej. Funkcjonalnym dodatkiem są także przegrody Simply Clever. Natomiast w przestrzeni bagażowej znajdują się siatki cargo i haczyki na torby. Dodatkowy schowek ukryto też pod podłogą bagażnika.

Czesi postawili też na fizyczne przyciski i pokrętła z akcentami Flashy Orange do obsługi kluczowych funkcji. Kierowcy na pewno docenią mobilny kluczyk cyfrowy dający możliwość obsługi wielu funkcji z poziomu smartfona.

SUV Skoda Epiq

Przeczytaj też: “Skoda Kamiq 2024 – ceny, silniki, wyposażenie

Skoda Epiq – dane techniczne

Nie znamy dokładnych danych technicznych nowego modelu czeskiego producenta. Atutem ma być duży zasięg na poziomie nawet 400 kilometrów. Wskazywałoby to na baterię o pojemności powyżej 60 kWh. Korzyścią ma być też zastosowanie dwukierunkowego ładowania. Dzięki temu miejski crossover będzie mobilnym magazynem energii elektrycznej, z możliwością jej przekazywania do zasilania określonych urządzeń.

Nie znamy dokładnej ceny Skody Epiq, natomiast model powinien kosztować około 25 000 euro. Samochód będzie produkowany w hiszpańskiej Pampelunie. Oficjalna prezentacja nastąpi w 2025 roku.

Przeczytaj też: “Skoda Enyaq iV Sportline – ceny w Polsce

zdjęcia: skoda-auto.com
wideo: kanał “Škoda” w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Jakim samochodem jest Skoda Epiq?

To miejski crossover z napędem elektrycznym. Długość auta to około 4,1 m, co pozwoli na komfortową podróż kierowcy i czterech pasażerów. Pojemność przestrzeni bagażowej to przynajmniej 490 litrów.

Co oferuje miejski crossover Skoda Epiq?

Skoda Epiq ma przekonywać dużym zasięgiem rzędu powyżej 400 kilometrów.

Ile kosztuje Skoda Epiq?

Za auto będzie trzeba zapłacić około 25 000 euro. W przeliczeniu na złotówki najprawdopodobniej będzie to niewiele ponad 100 000 złotych.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.