Nowy Ford Bronco dostępny także w Polsce. Tanio nie jest!

Udostępnij
Wasza ocena
Nowy Ford Bronco Outer Banks
Nowy Ford Bronco jest dostępny w sprzedaży także w Polsce. Amerykański SUV, którego produkcję wznowiono po ponad 25 latach, nad Wisłą jest oferowany w dwóch wersjach wyposażenia. Wiemy także, że tanio nie będzie, również dlatego, że Ford przygotował ograniczoną liczbę egzemplarzy. Sprawdzamy, jak wygląda Ford Bronco 2020, jakie ma wyposażenie, co oferuje w obszarze napędu oraz ile trzeba zapłacić za tego SUV-a w Polsce.

W artykule przeczytasz

Nowy Ford Bronco – nadwozie

Samochód został więc zaprezentowany światu w lipcu 2020 roku. Do produkcji nowy Ford Bronco trafił rok później. Widać tutaj nawiązanie do modelu z 1965 roku.

Pierwsza generacja Forda Bronco była bowiem produkowana w latach 1966-1977. Później model doczekał się jeszcze czterech kolejnych generacji. Natomiast w połowie lat 90. ubiegłego wieku, w roku 1996, Ford postanowił zakończyć produkcję Bronco V i zastąpić go modelem Explorer.

W 2021 roku powrócono do produkcji Bronco. Jednak dopiero teraz samochód trafia na Stary Kontynent, w tym do Polski. Nowy Ford Bronco ma kilka cech, które przypominają model z 1965 roku, tj.:

 • okrągłe reflektory;
 • wąskie tylne lampy;
 • duży napis na atrapie chłodnicy z nazwą modelu;
 • wyraźnie zarysowane nadkola z dużymi i terenowymi oponami;
 • koło zapasowe umieszczone na klapie bagażnika.

 

Ford Bronco 2020 jest dostępny w dwóch wersjach nadwozia jako SUV 3- i 5-drzwiowy.

Ford Bronco 2020 – wymiary:

 • długość: 4440 mm (3-drzwiowy), 4811-4839 mm (5-drzwiowy);
 • szerokość: 1928-2014 mm;
 • wysokość: 1783-1814 mm;
 • rozstaw osi: 2550 mm (3-drzwiowy), 2949 mm (5-drzwiowy).

Dwie wersje wyposażenia nowego Forda Bronco w Polsce

W Ameryce Północnej nowy Ford Bronco jest dostępny w aż siedmiu wersjach wyposażenia (Base, Big Bend, Black Diamond, Outer Banks, Badlands, Wildtrak, First Edition). Tymczasem w Polsce można go dostać tylko w dwóch wariantach:

 • Outer Banks – m.in. specjalne emblematy na przednich nadkolach, 32-calowe opony, prześwit 237 mm.
 • Badlands – m.in. specjalne emblematy na przednich nadkolach, 33-calowe opony, prześwit 261 mm.

 

Jak przystało na auto terenowe, kokpit ma surowe i minimalistyczne wzornictwo. Jednak nie można narzekać na wyposażenie. W standardzie Ford Bronco oferuje bowiem m.in.:

 • 8-calowy wyświetlacz w miejscu zegarów;
 • 12-calowy ekran dotykowy do obsługi multimediów;
 • dwustrefowa klimatyzacja;
 • podgrzewane fotele z przodu;
 • kamera 360 stopni;
 • indukcyjna ładowarka;
 • bezprzewodowe połączenie auta z telefonem za pośrednictwem Android Auto i Apple CarPlay.

Nowy Ford Bronco 2020 – silniki

W obu wersjach wyposażenia – Outer Banks i Badlands – znajduje się silnik V6 o pojemności 2,7 l. Tak więc jest to motor, który ma moc 335 KM i 563 Nm momentu obrotowego. Napęd na cztery koła jest tutaj przenoszony przez 10-biegowy automat, a prędkość maksymalna wynosi 161 km/h. Natomiast inny jest czas rozpędzania się do “setki” – 6,7 s w wersji Bronco Outer Banks oraz 7,2 s w Bronco Badlands. Pewne różnice występują także w napędzie AWD:

 • Ford Bronco Outer Banks – napęd dołączany ręcznie z możliwością blokady przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego.
 • Ford Bronco Badlands – napęd z blokadą przedniego mechanizmu różnicowego, a dodatkowo z dwubiegowym reduktorem z automatycznym trybem pracy, co pozwala płynnie przełączać się między napędem na jedną i obie osie w zależności od panujących warunków.

 

Przeczytaj też: “Napęd na 4 koła – rodzaje, różnice, który wybrać?

Ford Bronco 2020 – cena

Chętni zainteresowani nabyciem Forda Bronco muszą liczyć się z wysokim wydatkiem ponad 400 000 złotych.

Wersja wyposażenia Cena
Ford Bronco Outer Banks 419 300 złotych
Ford Bronco Badlands 440 300 złotych

Tanio nie jest, ale i tak nie powinno brakować zainteresowania. Szczególnie że Ford poinformował, iż liczba egzemplarzy jest ograniczona.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o nowego Forda Bronco

Jakim samochodem jest nowy Ford Bronco?

Ford Bronco 2020 to nowy SUV, który jest kontynuacją modelu zawieszonego w produkcji w połowie lat 90. dwudziestego wieku. W Polsce amerykański SUV jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia – Outer Banks oraz Badlands.

W jaki silnik jest wyposażony Ford Bronco 2020?

Nowy Ford Bronco w wersjach Outer Banks oraz Badlands ma pod maską 6-cylindrowy silnik o pojemności 2,7 l, mocy 335 KM i 563 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi 161 km/h. Natomiast napęd AWD jest przenoszony przez 10-biegową skrzynię automatyczną.

Jakie ceny mają odmiany Ford Bronco Outer Banks oraz Badlands?

Ford Bronco Outer Banks kosztuje 419 300 złotych, Ford Bronco Badlands – 440 300 złotych.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.