Akcesoria przydatne kierowcy w podróży

Udostępnij
Wasza ocena
akcesoria przydatne kierowcy w podróży

W artykule przeczytasz

Wakacje w pełni, a to oznacza, że wielu Polaków myśli o w pełni zasłużonych urlopach. Wszyscy ci, którzy wczasy mają jeszcze przed sobą i wybierają się na nie własnymi środkami lokomocji, powinni zwrócić uwagę na akcesoria przydatne kierowcy w podróży.

Zabezpieczenie bagażu

W pierwszej kolejności zainteresować się trzeba przewożonym bagażem. Tutaj na kilka dni przed wyjazdem warto zrobić przegląd rzeczy, które będą zabierane w podróż, biorąc pod uwagę pojemność bagażnika. Jeśli cały bagaż zostanie skompletowany, należy pomyśleć o tym, aby właściwie go rozmieścić. Tak zwracając uwagę na kwestie praktyczne, ale także bezpieczeństwo.

Podczas jazdy bagaż źle zabezpieczony może się bowiem przesunąć, co przełoży się automatycznie na zmianę środka ciężkości pojazdu i toru jazdy. Poza tym zadbać należy też o to, aby taki bagaż nie utrudniał prowadzenia auta i nie zasłaniał widoczności. Nie może on również przesłaniać świateł, tablicy rejestracyjnej czy kierunkowskazów.

Coraz częściej producenci samochodów przykładają wagę do tego, aby to produkowane przez nich auta były jak najbardziej funkcjonalne. Dlatego akcesoria przydatne kierowcy w podróży to między innymi wszelkiego rodzaju organizery i siatki, które to przytrzymują przewożone przedmioty, zabezpieczając je przed przesuwaniem się po bagażniku. Wspomniane siatki mogą być pionowe i poziome. Raz są rozmieszczone na podłodze, innym razem na bocznych ścianach bądź też pod półką bagażnika. Jak najbardziej warto z takich dodatków skorzystać. Nie tylko zabezpieczają one bowiem bagaż, ale także ograniczają hałas spowodowany obijaniem się różnych przedmiotów o ścianki bagażnika.

Podwójna podłoga

Funkcjonalna jest również podwójna podłoga bagażnika, dzięki czemu przestrzeń w tej części samochodu można znacznie lepiej wykorzystać, chowając pod nią wszelkie płaskie przedmioty. Warto zauważyć, że nie jest to też rozwiązanie technologiczne, gdyż taką podłogę na spodzie bagażnika można ułożyć samodzielnie, powiększając jego powierzchnię.

Boksy dachowe

Często jest tak, że poszczególne przedmioty w bagażniku się nie mieszczą. Wówczas postawić należy na boksy dachowe, gdzie zmieścić można cały sprzęt turystyczny i nie tylko. Z pewnością ogromną zaletą takich boksów jest ich zamknięta konstrukcja. Ponadto bagaż jest tutaj doskonale zabezpieczony przed kradzieżą czy warunkami atmosferycznymi.

Odpowiedni boks to z pewnością ten, który jest wzmocniony metalowymi szynami. Na pewno znacznie praktyczniejszy jest taki bagażnik dachowy, który znajduje się na gazowych siłownikach. Ponadto przyda się centralny zamek ryglujący pokrywę oraz bagażnik otwierany na dwie strony. Oczywiście wewnątrz boksu znajdować się powinny także taśmy do mocowania bagażu. Wszystko o jego ułożeniu pisaliśmy w artykule pt. “Poprawne mocowanie bagażu samochodowego“.

Dwustronna mata

Inne akcesoria przydatne kierowcy w podróży to między innymi dwustronna mata. To akcesorium z jednej strony jest pokryte tkaniną z przeznaczeniem do codziennego użytku, z drugiej natomiast ma gumową powierzchnię odporną na brud oraz wodę. Jest to o tyle istotne, że taką matę bez trudu można wymyć pod bieżącym strumieniem wody.

Co warto zabrać w podróż?

Tyle, jeśli chodzi o bagaż. Warto uwagę zwrócić uwagę również na akcesoria przydatne kierowcy w podróży. Jeżeli jest to lato i sezon wakacyjny na pewno warto mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej te z soczewkami polaryzacyjnymi. Ponadto przyda się również latarka. W niektórych samochodach znajduje się ona na wyposażeniu. Mimo wszystko warto mieć przy sobie swoją latarkę.

Z pewnością sporym plusem jest również laptop czy przenośny odtwarzacz DVD z naciskiem na to drugie akcesorium. Szczególnie skorzystać z tego mogą pasażerowie zajmujący miejsce na tylnej kanapie. W wielu modelach samochodów takie akcesoria przydatne kierowcy w podróży montowane są bowiem na zagłówkach przednich foteli.

Inne podstawowe wyposażenie to także lewarek, klucz do kół, koło zapasowe, komplet zapasowych żarówek czy cały zestaw bezpieczników. Przed podróżą warto pamiętać o tym wszystkim. Wówczas na pewno nie okaże się ona niemiłym rozczarowaniem. Nawet w przypadku jakiejś awarii. Wyjeżdżając w dłuższą trasę, pamiętać należy jednak także o głównych zasadach podróży. O tych wspominaliśmy w artykule pt. “Podstawowe zasady obowiązujące w podróży“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.