Akcesoria przydatne kierowcy w podróży

akcesoria przydatne kierowcy w podróży

Wakacje w pełni, a to oznacza, że wielu Polaków myśli o w pełni zasłużonych urlopach. Wszyscy ci, którzy wczasy mają jeszcze przed sobą i wybierają się na nie własnymi środkami lokomocji, powinni zwrócić uwagę na akcesoria przydatne kierowcy w podróży.

Zabezpieczenie bagażu

W pierwszej kolejności zainteresować się trzeba przewożonym bagażem. Tutaj na kilka dni przed wyjazdem warto zrobić przegląd rzeczy, które będą zabierane w podróż, biorąc pod uwagę pojemność bagażnika. Jeśli cały bagaż zostanie skompletowany, należy pomyśleć o tym, aby właściwie go rozmieścić. Tak zwracając uwagę na kwestie praktyczne, ale także bezpieczeństwo.

Podczas jazdy bagaż źle zabezpieczony może się bowiem przesunąć, co przełoży się automatycznie na zmianę środka ciężkości pojazdu i toru jazdy. Poza tym zadbać należy też o to, aby taki bagaż nie utrudniał prowadzenia auta i nie zasłaniał widoczności. Nie może on również przesłaniać świateł, tablicy rejestracyjnej czy kierunkowskazów.

Coraz częściej producenci samochodów przykładają wagę do tego, aby to produkowane przez nich auta były jak najbardziej funkcjonalne. Dlatego akcesoria przydatne kierowcy w podróży to między innymi wszelkiego rodzaju organizery i siatki, które to przytrzymują przewożone przedmioty, zabezpieczając je przed przesuwaniem się po bagażniku. Wspomniane siatki mogą być pionowe i poziome. Raz są rozmieszczone na podłodze, innym razem na bocznych ścianach bądź też pod półką bagażnika. Jak najbardziej warto z takich dodatków skorzystać. Nie tylko zabezpieczają one bowiem bagaż, ale także ograniczają hałas spowodowany obijaniem się różnych przedmiotów o ścianki bagażnika.

Podwójna podłoga

Funkcjonalna jest również podwójna podłoga bagażnika, dzięki czemu przestrzeń w tej części samochodu można znacznie lepiej wykorzystać, chowając pod nią wszelkie płaskie przedmioty. Warto zauważyć, że nie jest to też rozwiązanie technologiczne, gdyż taką podłogę na spodzie bagażnika można ułożyć samodzielnie, powiększając jego powierzchnię.

Boksy dachowe

Często jest tak, że poszczególne przedmioty w bagażniku się nie mieszczą. Wówczas postawić należy na boksy dachowe, gdzie zmieścić można cały sprzęt turystyczny i nie tylko. Z pewnością ogromną zaletą takich boksów jest ich zamknięta konstrukcja. Ponadto bagaż jest tutaj doskonale zabezpieczony przed kradzieżą czy warunkami atmosferycznymi.

Odpowiedni boks to z pewnością ten, który jest wzmocniony metalowymi szynami. Na pewno znacznie praktyczniejszy jest taki bagażnik dachowy, który znajduje się na gazowych siłownikach. Ponadto przyda się centralny zamek ryglujący pokrywę oraz bagażnik otwierany na dwie strony. Oczywiście wewnątrz boksu znajdować się powinny także taśmy do mocowania bagażu. Wszystko o jego ułożeniu pisaliśmy w artykule pt. “Poprawne mocowanie bagażu samochodowego“.

Dwustronna mata

Inne akcesoria przydatne kierowcy w podróży to między innymi dwustronna mata. To akcesorium z jednej strony jest pokryte tkaniną z przeznaczeniem do codziennego użytku, z drugiej natomiast ma gumową powierzchnię odporną na brud oraz wodę. Jest to o tyle istotne, że taką matę bez trudu można wymyć pod bieżącym strumieniem wody.

Co warto zabrać w podróż?

Tyle, jeśli chodzi o bagaż. Warto uwagę zwrócić uwagę również na akcesoria przydatne kierowcy w podróży. Jeżeli jest to lato i sezon wakacyjny na pewno warto mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej te z soczewkami polaryzacyjnymi. Ponadto przyda się również latarka. W niektórych samochodach znajduje się ona na wyposażeniu. Mimo wszystko warto mieć przy sobie swoją latarkę.

Z pewnością sporym plusem jest również laptop czy przenośny odtwarzacz DVD z naciskiem na to drugie akcesorium. Szczególnie skorzystać z tego mogą pasażerowie zajmujący miejsce na tylnej kanapie. W wielu modelach samochodów takie akcesoria przydatne kierowcy w podróży montowane są bowiem na zagłówkach przednich foteli.

Inne podstawowe wyposażenie to także lewarek, klucz do kół, koło zapasowe, komplet zapasowych żarówek czy cały zestaw bezpieczników. Przed podróżą warto pamiętać o tym wszystkim. Wówczas na pewno nie okaże się ona niemiłym rozczarowaniem. Nawet w przypadku jakiejś awarii. Wyjeżdżając w dłuższą trasę, pamiętać należy jednak także o głównych zasadach podróży. O tych wspominaliśmy w artykule pt. “Podstawowe zasady obowiązujące w podróży“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

Akcesoria samochodowe i gadżety dla kierowcy pod choinkę

Gadżety dla kierowcy pod choinkę

Święta to czas, kiedy obdarowujemy bliskich prezentami. Co oczywiste, możliwości jest mnóstwo i coś na prezent powinien znaleźć każdy niezależnie od relacji łączących nas z obdarowywanym i budżetem przeznaczonym na świąteczny upominek. Jeżeli jest to jakiś fan motoryzacji, możemy podarować mu jakiś ciekawy, praktyczny gadżet do samochodu. Sprawdzamy, jakie gadżety dla kierowcy sprawdzą się najlepiej. Oczywiście tych kilka inspiracji prezentowych wcale nie musi dotyczyć prezentu pod choinkę. Niemal wszystkie możemy podarować kierowcy przy każdej innej nadarzającej się okazji (np. urodziny, imieniny itp.).