Mercedes E220 CDI Coupe (W212) 170 KM (2143 cm3, Diesel, RWD) Coupe – 2-drzwiowy

Udostępnij
Wasza ocena
Mercedes E220 CDI Coupe (W212) 170 KM

W artykule przeczytasz

Mercedes E220 CDI Coupe to jedna z wersji Mercedesa klasy E 4. generacji, o kodzie fabrycznym W212. Samochód segmentu E został zaprezentowany w 2009 roku i był produkowany do 2016 roku jako:

  • 4-drzwiowy sedan,
  • 5-drzwiowe kombi (S212),
  • 2-drzwiowe cabrio,
  • 2-drzwiowe coupé.

 

W toku produkcji model przeszedł dwie modernizacje. W 2011 roku zmieniono światła dzienne w technologii LED. We wnętrzu pojawił się kolorowy wyświetlacz zegarów oraz wprowadzono trójramienną kierownicę z manetkami do zmiany biegów. Zrezygnowano także z pięciobiegowych skrzyni automatycznych, w których miejsce pojawiła się przekładnia 7G PLUS. Egzemplarze ze skrzyniami manualnymi otrzymały drążek przekładni w okolicy kierownicy.

Natomiast pod koniec 2012 roku przemodelowano pas przedni. Między innymi postawiono na reflektory o owalnym kształcie ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej w technologii LED. Zmodernizowano także kokpit (m.in. koło kierownicy, nowe materiały wykończeniowe), wprowadzono także nowe elementy wyposażenia. Auto było wyposażone m.in. w system ABS i ESP.

Mercedes E220 CDI Coupe (W212) 170 KM – silnik

Mercedes Klasy E Coupe to wersja oparta na Klasie C – 2-drzwiowa i 4-osobowa. Auto otrzymało sportową sylwetkę z przemodelowanymi reflektorami. Jako że w Mercedesie Klasy E nie było odmiany Coupe w modelach 2. i 3. generacji, jest on określany także jako Mercedes-Benz klasy E Coupe II (kod fabryczny C207).

Mercedes E220 CDI Coupe to odmiana z silnikiem Diesla położonym wzdłużnie z przodu pojazdu. Jednostka napędowa ma pojemność 2143 cm3 i osiąga moc 170 KM (125 kW) przy prędkości obrotowej 3000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm przy zakresie prędkości od 1400 do 2800 obr./min. Prędkość maksymalna to 235 km/h, a do “setki” auto rozpędza się w 8,5 s. Napęd na tylne koła przenosi 6-biegowa skrzynia ręczna, opcjonalnie może to być przekładnia automatyczna. Średnie spalanie wynosi 5,1 l oleju napędowego na 100 km, a bak pomieści 66 l paliwa.

Z przodu układu hamulcowego postawiono na tarcze wentylowane, z tyłu – niewentylowane. Auto wyposażono też w zawieszenie dwuwahaczowe, sprężyny śrubowe i stabilizator (zawieszenie z przodu) oraz oś wielowahaczową, sprężyny śrubowe i stabilizator (zawieszenie z tyłu).

Model i platforma E-Class (W212)
Rozstaw osi 2760 mm
Rozstaw kół z przodu 1538 mm
Rozstaw kół z tyłu 1544 mm
Długość 4698 mm
Szerokość 1786 mm
Wysokość 1397 mm
Masa własna 1660 kg
Masa dopuszczalna 2130 kg
Pojemność bagażnika 450 l
Maks. masa przyczepy 1800 kg
Pojemność zbiornika 66 l

Mercedes E220 CDI Coupe W212 (2.1 170 KM) – dane techniczne

Parametry silnika

Pojemność silnika 2143 cm3
Ilość cylindrów L4 (Rzędowy – 4-cylindrowy)
Ilość zaworów na cylinder 4
Układ rozrządu DOHC
Moc silnika 170 KM (125 kW) przy 3000 obr./min
Moment obrotowy 400 Nm przy 1400 – 2800 obr./min
Położenie silnika Wzdłużnie z przodu pojazdu
Otwór cylindra x skok tłoka 83.0 × 99.0 mm
Stopień sprężania 16.2
Rodzaj zasilania paliwem Diesel wtrysk bezpośredni
Doładowanie silnika / turbo Turbo doładowany

Nadwozie

Rodzaj nadwozia Coupe
Ilość drzwi 2
Ilość siedzeń 4

Układ jezdny

Skrzynia biegów Skrzynia ręczna 6-biegowa lub skrzynia automatyczna 5-biegowa
Wspomaganie kierownicy Standard
Rodzaj napędu Na tył
Zawieszenie z przodu Dwuwahaczowe, sprężyny śrubowe, stabilizator
Hamulce z przodu Tarcze wentylowane
Zawieszenie z tyłu Oś wielowahaczowa, sprężyny śrubowe, stabilizator
Hamulce z tyłu Tarcze niewentylowane
Wielkość opon 235/45 ZR 17

Osiągi

Prędkość maksymalna 235 km/h
Przyspieszenie 0-100 kmph 8.5 s
Rodzaj paliwa Diesel
Spalanie 5.1 l/100 km
Emisja co2 135 g/km

Mercedes E220 CDI Coupe (W212) – oceny użytkowników

Mechanika

Silnik
0
Skrzynia biegów
0
Układ jezdny
0
Układ hamulcowy
0
Average
 yasr-loader

Komfort

Widoczność
0
Wykończenie
0
Przestrzeń
0
Wyciszenie
0
Wentylacja/ogrzewanie
0
Average
 yasr-loader

Ekonomia

Jakość/cena
0
Koszty eksploatacji
0
Koszty dużych napraw
0
Spalanie w mieście
0
Spalanie w trasie
0
Average
 yasr-loader
Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.