Audi A4 B6 1.8 T Quattro Avant (1781 cm3, Benzyna, 4X4) Kombi – 5-drzwiowy

Udostępnij
Wasza ocena
Audi A4 B6 1.8 T Quattro 190 KM

W artykule przeczytasz

Audi A4 2. generacji, które otrzymało kod B6, zadebiutowało na rynku w 2000 roku. Jedną z wersji jest Audi A4 B6 1.8 T Quattro Avant, a więc odmiana kombi z silnikiem 1.8 i napędem na cztery koła. Ta wersja zadebiutowała jednak dopiero w 2002 roku.

Audi A4 B6 to samochód niewiele różniący się od poprzednika pod względem stylistycznym. Model segmentu D produkowano w trzech wersjach nadwozia jako:

  • 4-drzwiowy sedan;
  • 5-drzwiowe kombi (Audi A4 B6 Avant – od 2001 roku);
  • 2-drzwiowe cabrio (od 2002 roku).

 

Pojazd został zbudowany na płycie podłogowej PL46. Wydłużenie auta skutkowało bardziej przestronnym wnętrzem. Poprawiono również właściwości jezdne i komfort, co było możliwe dzięki zastosowaniu nowego zawieszenia wykonanego z aluminium. Na bazowym wyposażeniu znalazł się m.in. system ESP, ale także wspomaganie hamulców i boczne airbagi. Produkcję zakończono w 2005 roku.

Audi A4 B6 1.8 T Quattro 190 KM – silnik

W wersji Audi A4 B6 1.8 T Quattro kombi zostało wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1781 cm3 położony wzdłużnie z przodu pojazdu. Moc jednostki napędowej to 190 KM (140 kW) przy prędkości obrotowej 5700 obr./min. Natomiast maksymalny moment obrotowy to 240 Nm w zakresie prędkości obrotowej silnika od 1950 do 5500 obr./min. Prędkość maksymalna to 232 km/h, a do “setki” auto rozpędza się w 8,4 s. Napęd na wszystkie koła jest przenoszony przez 6-biegową skrzynię ręczną lub przekładnię bezstopniową CVT. Średnie spalanie wynosi 8,7 l na 100 km, a do baku zalać można 70 l benzyny.

Z przodu pracuje zawieszenie czterowahaczowe ze stabilizatorem rurowym, z tyłu – wielowahaczowe z konstrukcją trapezową i stabilizatorem. W układzie hamulcowym postawiono na tarcze wentylowane (przód) i niewentylowane (tył).

Model i platforma A4 (B6/B7)
Rozstaw osi 2650 mm
Rozstaw kół z przodu 1528 mm
Rozstaw kół z tyłu 1526 mm
Długość 4544 mm
Szerokość 1766 mm
Wysokość 1428 mm
Masa własna 1450 kg
Masa dopuszczalna 2000 kg
Pojemność bagażnika 442-1184 l
Maks. masa przyczepy 1400 kg
Pojemność zbiornika 70 l

Audi A4 B6 1.8 T Quattro 190 KM Avant – dane techniczne

Parametry silnika

Pojemność silnika 1781 cm3
Ilość cylindrów L4 (Rzędowy – 4-cylindrowy)
Ilość zaworów na cylinder 5
Układ rozrządu DOHC
Moc silnika 190 KM (140 kW) przy 5700 obr./min
Moment obrotowy 240 Nm przy 1950 – 5500 obr./min
Położenie silnika Wzdłużnie z przodu pojazdu
Otwór cylindra x skok tłoka 81.0 × 86.4 mm
Stopień sprężania 9.3
Rodzaj zasilania paliwem Wtrysk wielopunktowy
Doładowanie silnika / turbo Turbo doładowany

Nadwozie

Rodzaj nadwozia Kombi
Ilość drzwi 5
Ilość siedzeń 5

Układ jezdny

Skrzynia biegów Skrzynia ręczna 6-biegowa lub skrzynia bezstopniowa (CVT)
Wspomaganie kierownicy Standard
Rodzaj napędu Na cztery koła
Zawieszenie z przodu Czterowahaczowe ze stabilizatorem rurowym
Hamulce z przodu Tarcze wentylowane
Zawieszenie z tyłu
Wielowahaczowe z konstrukcją trapezową i stabilizatorem
Hamulce z tyłu Tarcze niewentylowane
Wielkość opon 205/55 R 16 W

Osiągi

Prędkość maksymalna 232 km/h
Przyspieszenie 0-100 kmph 8.4 s
Rodzaj paliwa Benzyna
Spalanie 8.7 l/100 km

Audi A4 B6 Avant Quattro – oceny użytkowników

Mechanika

Silnik
2
Skrzynia biegów
1
Układ jezdny
1
Układ hamulcowy
1
Average
 yasr-loader

Komfort

Widoczność
2
Wykończenie
2
Przestrzeń
1
Wyciszenie
2
Wentylacja/ogrzewanie
2
Average
 yasr-loader

Ekonomia

Jakość/cena
1
Koszty eksploatacji
1
Koszty dużych napraw
1
Spalanie w mieście
1
Spalanie w trasie
1
Average
 yasr-loader
Ocena naszych czytelników
[Suma: 4 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.