Audi A4 B7 Avant Quattro 2.0 TDI 140 KM (1968 cm3, Diesel, 4X4) Kombi – 5-drzwiowy

Udostępnij
Wasza ocena
Audi A4 B7 Avant Quattro 2.0 TDI 140 KM

W artykule przeczytasz

Audi A4 3. generacji (Audi A4 B7) został zaprezentowany w 2004 roku z napędem na przednie oraz wszystkie koła (Audi A4 Quattro). Model występował w trzech wersjach nadwozia jako:

  • 4-drzwiowy sedan;
  • 5-drzwiowe kombi (Audi A4 B7 Avant);
  • 2-drzwiowe cabrio – od 2006 roku.

 

Pod względem stylistycznym Audi A4 B7 jest kontynuacją modelu 2. generacji. Zmiany nie są rewolucyjne, natomiast nadwozie zostało delikatnie unowocześnione i powiększone. Na swoim wyposażeniu samochód miał m.in. system ABS (zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania) i ESP (elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy).

Audi A4 B7 Avant Quattro 2.0 TDI 140 KM – silnik

W odmianie na wszystkie koła Audi A4 B7 Quattro napędzał m.in. silnik 2.0 TDI PD (1968 cm3) o mocy 140 KM osiąganej przy prędkości obrotowej 4000 obr./min. To Diesel położony wzdłużnie z przodu pojazdu, wyposażony w pompowtryskiwacze i turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek (VTG). Maksymalny moment obrotowy jednostki napędowej to 320 Nm w zakresie prędkości od 1750 do 2500 obr./min.

Prędkość maksymalna wynosi 207 km/h. Natomiast do 100 km/h auto rozpędza się w 9,9 s. W odmianie na wszystkie koła (Quattro) napęd jest przenoszony przez 6-biegową skrzynię ręczną. Opcjonalnie była to automatyczna skrzynia Tiptronic. Średnie spalanie auta wynosi 5,8 l/100 km. W zbiorniku paliwa mieszczą się 63 litry oleju napędowego.

Z przodu auta zastosowano zawieszenie czterowahaczowe ze stabilizatorem rurowym, natomiast z tyłu wielowahaczowe z konstrukcją trapezową i stabilizatorem. W układzie hamulcowym postawiono na tarcze wentylowane (przód) i niewentylowane (tył).

Model i platforma A4 (B6/B7)
Rozstaw osi 2648 mm
Rozstaw kół z przodu 1519 mm
Rozstaw kół z tyłu 1514 mm
Długość 4586 mm
Szerokość 1772 mm
Wysokość 1427 mm
Masa własna 1490 kg
Masa dopuszczalna 2040 kg
Pojemność bagażnika 442-1184 l
Maks. masa przyczepy 1600 kg
Pojemność zbiornika 63 l

Audi A4 B7 Avant Quattro (2.0 TDI 140 KM) – dane techniczne

Parametry silnika

Pojemność silnika 1968 cm3
Ilość cylindrów L4 (Rzędowy – 4-cylindrowy)
Ilość zaworów na cylinder 2
Układ rozrządu OHC
Moc silnika 140 KM (103 kW) przy 4000 obr./min
Moment obrotowy 320 Nm przy 1750 – 2500 obr./min
Położenie silnika Wzdłużnie z przodu pojazdu
Otwór cylindra x skok tłoka 81.0 × 95.5 mm
Stopień sprężania 18
Rodzaj zasilania paliwem Diesel wtrysk bezpośredni
Doładowanie silnika / turbo Turbo doładowany

Nadwozie

Rodzaj nadwozia Kombi
Ilość drzwi 5
Ilość siedzeń 5

Układ jezdny

Skrzynia biegów Skrzynia ręczna 6-biegowa
Wspomaganie kierownicy Standard
Rodzaj napędu Na cztery koła
Zawieszenie z przodu
Czterowahaczowe ze stabilizatorem rurowym
Hamulce z przodu Tarcze wentylowane
Zawieszenie z tyłu
Wielowahaczowe z konstrukcją trapezową i stabilizatorem
Hamulce z tyłu Tarcze niewentylowane
Wielkość opon 205/55 R 16 W

Osiągi

Prędkość maksymalna 207 km/h
Przyspieszenie 0-100 kmph 9.9 s
Rodzaj paliwa Diesel
Spalanie 5.8 l/100 km

Audi A4 B7 Avant Quattro – oceny użytkowników

Mechanika

Silnik
1
Skrzynia biegów
1
Układ jezdny
1
Układ hamulcowy
1
Average
 yasr-loader

Komfort

Widoczność
1
Wykończenie
1
Przestrzeń
1
Wyciszenie
1
Wentylacja/ogrzewanie
1
Average
 yasr-loader

Ekonomia

Jakość/cena
1
Koszty eksploatacji
1
Koszty dużych napraw
1
Spalanie w mieście
1
Spalanie w trasie
1
Average
 yasr-loader
Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.