Volkswagen VIN Dekoder – co Ci powie?

Udostępnij
Wasza ocena
Volkswagen Caddy Maxi 2.0 TDI 4Motion

W artykule przeczytasz

Wielu poszukuje informacji z tzw. dekodera VIN? Dlaczego? Co ci powie np. Volkswagen VIN Dekoder? Przeczytaj ten wpis a się dowiesz…

Dlaczego warto sprawdzić Volkswagen VIN dekoder? 

Chcesz kupić używanego Volkswagena na rynku wtórnym? Masz kilka ofert, ale nie wiesz na którą się zdecydować? Twoim rozwiązaniem może być Volkswagen VIN dekoder lub raport historii pojazdu. Dlaczego?

Numer VIN jest indywidualnym numerem identyfikacyjnym nadawanym przez producentów dla każdego nowo wyprodukowanego pojazdu. Popularny skrót “VIN” oznacza z angielskiego Vehicle Identification Number czyli numer identyfikacyjny pojazdu. 

Jest on unikalny dla każdego samochodu, a zakodowane w nim informacje potrafią być bardzo pomocne dla użytkowników. W tym właśnie celu stosuje się VIN dekoder.

Numer VIN zwany inaczej numerem nadwozia służy do identyfikacji producenta, rodzaju nadwozia, silnika, modelu, skrzyni biegów oraz numeru produkcyjnego. W jego skład wchodzi 17 liter oraz cyfr, jednak z pominięciem takich liter jak “O”, czy “I”. Dlatego, aby nie były one mylone  z cyframi “0” lub “1”. 

Numer VIN dzielimy na trzy segmenty:

  1. VMI- to pierwsze trzy znaki w numerze VIN.  Opisują one  światowy symbol producenta, czyli swoisty kod przydzielany każdemu producentowi pojazdów przez odpowiedni urząd w kraju. 
  2. VDS- to 5-6 następnych znaków, z zakodowanymi przez producentów danymi technicznymi oraz charakterystyka modelu pojazdu.
  3. VIS- to siedem ostatnich znaków, można traktować je jako numer seryjny. Rok produkcji oraz miejsce montażu pojazdu kodowane są na najczęściej na pozycji 10 dla roku i 11 dla miejsca montażu.

Z VIN dekodera możemy dowiedzieć się jeszcze o wiele więcej, co widać w raportach VIN na autobaza.pl. Poniżej prezentujemy zestaw podstawowych informacji o pojeździe marki Volkswagen z raportu autobaza.pl:

Volkswagen VIN dekoder

Zawarte tu informacje są bardzo rozbudowane i wyczerpują podstawową wiedzą o interesującym nas aucie marki Volkswagen.

Volkswagen VIN dekoder tylko dzięki numerowi VIN

Aby mieć dostęp do takich informacji, niezbędne jest posiadanie numeru VIN. O numer VIN pytaj zawsze sprzedawcę, lub jeżeli zaczynasz od oględzin szukaj go przede wszystkim:

  1. Na podszybiu po prawej stronie kierowcy;
  2. Na słupku bocznym po stronie kierowcy;
  3. W dowodzie rejestracyjnym

Pamiętaj również, że numer VIN na pojeździe musi się zgadzać z tym co jest w dowodzie rejestracyjnym. Dobrze też sprawdzić numer VIN na samochodzie w kilku miejscach, aby upewnić się, że pojazd nie został złożony z kilku części. 

Zamazany, nieczytelny numer VIN to dla nas powinien być zdecydowanie sygnał ostrzegawczy. Pozostałe miejsca w których powinieneś poszukać nr VIN to:

  1. Komora silnika
  2. Podłoga przy przednim miejscu pasażera
  3. Podłoga bagażnika po prawej stronie.

VIN dekoder VW

Na rynku pełno jest stron www oferujących rozkodowanie numeru VIN za darmo. Taki VIN dekoder free może być niewystarczającym narzędziem, szczególnie, jeśli szukamy ich w kontekście planowanego zakupu auta. 

Jednak dla osób poszukujących specyficznych informacji o pojeździe może okazać się wystarczający. My polecamy stronę www.vindecoder.pl .

Zdarza się, że VIN dekoder VW będzie pokazywał tylko część informacji o pojeździe – za resztę informacji trzeba będzie zapłacić. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie rozważenie nie tylko płatnego rozkodowania numeru VIN, ale i zakup pełnego raportu historii pojazdu. 

Taki zakup zdecydowanie bardziej nam się opłaci, a przy tym dowiemy się wielu ważnych informacji o pojeździe dotyczących np. przeszłości szkodowej auta czy odczytów przebiegu.

VW VIN dekoder to nie wszystko

Przy podjęciu decyzji co będzie dla nas bardziej opłacalne – zakup płatnego raportu historii pojazdu czy też skorzystanie z dekodera VIN lub tylko i wyłącznie VIN dekoder free pomocne będzie określenie celu dla którego poszukujemy tych informacji.

Jeżeli szukamy tylko konkretnych informacji o walorach technicznych pojazdu to VIN dekoder zapewne okaże się wystarczający. Jeżeli jednak poszukujemy szczegółowych informacji o pojeździe przed jego zakupem, to zdecydowanie warto zainwestować w płatny raport VIN ze szczegółową historią pojazdu, jakie są dostępne w naszym serwisie. Korzystanie z naszego serwisu da ci przewagę nad sprzedawcą. 

Płatny raport VIN oprócz zdjęć, informacji o ewentualnych szkodach czy przebiegach będzie zawierał informacje z baz pojazdów poszukiwanych. Pozwoli to na uniknięcie niechcianego zakupu rodzącego nieprzyjemne prawne konsekwencje.

Jeżeli pojazd pochodzi z zagranicy to raport historii pojazdu pozwoli nam na podejrzenie jego historii niezależnie od tego co mówi sprzedawca.  W naszym serwisie dostępne są raporty dla pojazdów z Niemiec, USA, Belgii, Holandii, a nawet Rosji.

 

Dodatkowo w raporcie VIN od autobaza.pl znajdziesz opcje i kody wyposażenia, jakich zapewne nie poda ci VIN dekoder VW.

VW VIN dekoder

VIN dekoder to algorytm

VIN Decoder jest jedynie algorytmem, który pozwala rozkodować informacje na temat sprawdzanego pojazdu. Jednak ilość i jakość rozkodowanych danych zależy od jakości rozkodowującego je algorytmu. Stąd można zaobserwować różnice pomiędzy ilością danych dostępnych w różnych dekoderach VIN. 

My zdecydowanie polecamy korzystać z naszego serwisu do pozyskiwania danych o pojazdach. Oprócz szczegółowych danych rozkodowanych dzięki profesjonalnemu algorytmowi uzyskacie bezcenne dane z raportów, które pomogą wam upewnić się, że wybrany przez was samochód jest wart zakupu. Nasze raporty są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

 

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.