Mercedes VIN dekoder – sprawdź używanego Mercedesa

Udostępnij
Wasza ocena
Mercedes VIN Dekoder
Mercedes VIN dekoder to narzędzie bezcenne dla każdego nabywcy używanego auta marki z charakterystyczną gwiazdą na masce. Mimo iż Mercedesy nie są najczęściej wybieranymi samochodami w Polsce, samochody niemieckiego producenta cieszą się sporym uznaniem. Mercedes to duży prestiż, co ma swoje odzwierciedlenie w wyższej cenie. Żeby nie paść ofiarą oszustwa, należy inwestować w sprawdzone i zweryfikowane egzemplarze, w czym pomaga dekoder VIN Mercedesa.

W artykule przeczytasz

Numer VIN w samochodach marki Mercedes

Przed planowanym zakupem używanego samochodu marki Mercedes, dekoder VIN powinien być pierwszym narzędziem, po jakie sięga nabywca. W ten sposób można zweryfikować informacje, które mogą być kluczowe dla zakupu lub rezygnacji z auta.

Pozwala na to numer VIN (ang. Vehicle Identification Number), a więc indywidualny numer identyfikacyjny nadawany przez producentów, w tym również markę Mercedes. VIN składa się z 17 znaków w formie liter i cyfr (bez liter “O” oraz “I”), podzielonych na trzy człony – VMI, VDS oraz VIS, tj.:

 • VMI – 3 pierwsze znaki VIN, z których pierwszy określa region, dwa kolejne – światowy symbol producenta. W przypadku marki Mercedes-Benz kod ten to WDB.
 • VDS – znaki na pozycjach od 4. do 9., w których koduje się typ i cechy konstrukcyjne pojazdu (m.in. rodzaj nadwozia).
 • VIS – znaki na pozycjach od 10. do 17., które określają m.in. silnik, rodzaj napędu, wyposażenie, rok produkcji czy miejsce montażu.

 

Przeczytaj też: “VIN decoder BMW — sprawdź używane BMW!

Gdzie znaleźć numer VIN w Mercedesie?

Żeby użyć narzędzia, jakim jest dekoder VIN Mercedesa, najpierw należy poznać numer identyfikacyjny pojazdu. Jeżeli brakuje go w ogłoszeniu, trzeba poprosić o VIN sprzedawcę podczas rozmowy telefonicznej lub e-mailem.

VIN należy także zweryfikować podczas oględzin. Miejsce lokalizacji numeru VIN w Mercedesie jest różne w zależności od wieku auta i modelu. Często jest to tabliczka znamionowa pojazdu. Numer może być także wybity lub wytłoczony na ramie bądź karoserii pojazdu, a także znajdować się na naklejce za przednią szybą. Poniżej wskazujemy lokalizację numerów VIN w przykładowych Mercedesach, tj.:

 • Mercedes E200 – obudowa deski rozdzielczej po lewej stronie.
 • Mercedes E270 – podłoga przed fotelem pasażera.
 • Mercedes E280 – podłoga obok fotela pasażera.

 

Przeczytaj też: “Gdzie znaleźć numer VIN pojazdu?

Dla bezpieczeństwa warto sprawdzić numer VIN w kilku miejscach i porównać z danymi znajdującymi się w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli numer identyfikacyjny samochodu jest nieczytelny, stanowi to poważny sygnał ostrzegawczy.

Przeczytaj też: “Nieczytelny numer VIN – co zrobić, gdzie się zgłosić?

Mercedes VIN decoder – jak rozkodować numer VIN Mercedesa?

Żeby rozkodować numer nadwozia auta marki Mercedes, VIN decoder jest do tego niezbędnym narzędziem. Polecanym serwisem jest vindecoder.pl.

 1. Wejdź na stronę vindecoder.pl.
 2. Wprowadź numer VIN Mercedesa do dekodera.
 3. Kliknij przycisk Dekoduj VIN.

Dekoder VIN Mercedesa

Dekoder VIN daje wgląd w podstawowe informacje o interesującym aucie.

Przeczytaj też: “Kolor lakieru po VIN – jak sprawdzić?

Dekoder VIN Mercedesa czy Raport Historii Pojazdu – co wybrać?

Dekoder VIN to algorytm przeznaczony do rozkodowania informacji na temat weryfikowanego pojazdu. Ilość i jakość informacji zależy od algorytmu. Darmowy dekoder VIN odkrywa dane techniczne. Pomoże też w szukaniu części do samochodu, ponieważ wiele serwisów umożliwia ich dobór po numerze VIN.

Natomiast sam dekoder VIN to zbyt mało, aby poznać historię pojazdu, na przykład Mercedesa. Żeby mieć pewność, że auto nie jest wypadkowe, nie ma sfałszowanego przebiegu, czy nie pochodzi z kradzieży, należy wspomóc się Raportem Historii Pojazdu.

Raporty dostosowane do indywidualnych potrzeb oferuje serwis Autobaza. W ten sposób można poznać historię pojazdu, rzeczywisty przebieg, fabryczne wyposażenie, ogłoszone akcje serwisowe, zobaczyć zdjęcia w historycznych aukcji oraz sprawdzić, czy samochód nie pochodzi z przestępstwa kradzieży. To bezcenne informacje, które pomogą upewnić się, że zakup jest bezpieczny, a cena samochodu jest adekwatna do jego wartości rynkowej.

Dekoder VIN Mercedesa – wyposażenie

Przeczytaj też: “Jak sprawdzić wyposażenie auta po VIN-ie?

Jak pobrać raport VIN Mercedesa?

Żeby pozyskać Raport Historii Pojazdu Mercedesa, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejdź na stronę Autobaza.pl.
 2. Wpisz numer VIN sprawdzanego Mercedesa.
 3. Kliknij przycisk Sprawdź auto.

 

Autobaza przygotowuje również raporty VIN samochodów z zagranicy. Wartością dodaną są też dodatkowe, opcjonalne raporty.

 • Wycena wartości rynkowej pojazdu – ustalenie wiarygodnej wartości rynkowej pojazdu (przykładowy raport).
 • Lista Procedur Serwisowych – wykaz czynności koniecznych do przeprowadzenia po zakupie i w dalszej przyszłości (przykładowy raport).
 • Sprawdzenie zastawu sądowego – sprawdzenie, czy na samochodzie nie jest ustanowiony zastaw rejestrowy, który jest jedną z popularniejszych metod zabezpieczenia wierzytelności stosowanych podczas pożyczek czy kredytów (przykładowy raport).

 

Niewątpliwie Raport Historii Pojazdu jest dużo dokładniejszy niż dekoder VIN, jeżeli potencjalny nabywca chce zagłębić się w historię Mercedesa. Natomiast nawet przy historii, która nie budzi zastrzeżeń, warto dokładnie obejrzeć auto podczas oględzin, sprawdzić pojazd w warsztacie, a następnie odbyć nim jazdę próbną.

Przeczytaj też: “Ford VIN decoder – sprawdź używanego Forda!

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 3]

FAQ

Czym jest Mercedes VIN dekoder?

Dekoder VIN Mercedesa to algorytm, którego zadaniem jest rozszyfrowanie danych zakodowanych w numerze VIN.

Jaki jest najlepszy dekoder VIN dla marki Mercedes?

Najpopularniejszym dekoderem VIN niezależnie od marki jest vindecoder.pl.

Dlaczego obok dekodera VIN warto skorzystać z Raportu Historii Pojazdu?

Dekoder VIN poda tylko cząstkowe dane o sprawdzanym pojeździe. Jeżeli celem użytkownika jest sprawdzenie historii pojazdu, należy pobrać raport VIN. Raport serwisu Autobaza pozwala ustalić historię pojazdu i rzeczywisty przebieg, sprawdzić fabryczne wyposażenie, obejrzeć historyczne zdjęcia, czy zweryfikować legalność pochodzenia. Bezcenne w decyzji o zakupie lub rezygnacji z transakcji mogą być też dodatkowe raporty (m.in. Wycena wartości rynkowej pojazdu, Lista procedur serwisowych, Sprawdzenie zastawu sądowego).

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.