Ford VIN decoder – sprawdź używanego Forda!

Udostępnij
Wasza ocena
Ford VIN decoder - narzędzie do rozkodowania numeru nadwozia aut marki Ford
Ford to jedna z najpopularniejszych marek aut widziana na polskich drogach. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić samochód marki Ford, VIN decoder będzie jednym z narzędzi, które Ci w tym pomoże.

W artykule przeczytasz

Numer VIN w samochodach marki Ford

Jeżeli chcesz nabyć samochód używany marki Ford, VIN decoder jest tym narzędziem, na które powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Podobnie jak w samochodach innych marek, również numer VIN Forda skrywa wiele informacji o pojeździe.

Sam numer VIN składa się z 17 znaków – liter i cyfr, z wyłączeniem liter “O” oraz “I”, aby ich nie pomylić z cyframi “0” i “1”.

Każdy numer VIN składa się z trzech segmentów:

 • VMI – 3 pierwsze znaki opisujące światowy symbol producenta (dla Ford Motor Company to symbol 1FB, 1FC, 1FD i 1FM, dla Ford Motor Company Kanada – 2FB, 2FC, 2FM, 2FT, dla Ford Motor Company Meksyk – 3FE, dla Ford Motor Company Australia – 6F);
 • VDS – 5-6 następnych znaków kodujących m.in. dane techniczne oraz cechy charakterystyczne pojazdu;
 • VIS – 7 ostatnich znaków numeru nadwozia, które kodują m.in. rok produkcji oraz miejsce montażu pojazdu.

 

Przykładowy numer VIN dla Forda to WF0WXXGCDW7E79924.

Sprawdzamy samochód marki Ford. Gdzie jest VIN?

Numer VIN w samochodzie marki Ford może być umieszczony w różnych miejscach w zależności od modelu. Musi być naniesiony trwale na podwoziu lub nadwoziu.

W starszych autach szukaj go na tabliczce znamionowej pojazdu. Może on być także wytłoczony na ramie lub karoserii. Jeśli to nowszy samochód, numer VIN Forda często jest widoczny w postaci naklejki za przednią szybą.

 • Ka (2008-2015) – tabliczka z numerem VIN na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony, numer VIN na stałym elemencie na podłodze bagażnika;
 • Focus (2008-2011) – tabliczka z numerem VIN na słupku środkowym prawym i na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony, numer VIN na stałym elemencie na podłodze obok fotela pasażera;
 • Fiesta (2008-2012) – tabliczka z numerem VIN na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony, numer VIN na stałym elemencie na podłodze obok fotela pasażera.

 

Pamiętaj, aby już na miejscu u sprzedawcy porównać VIN z samochodu z numerem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Jeśli interesuje Cię on na etapie przeglądania ogłoszenia i anons o sprzedaży auta go nie zawiera, skontaktuj się ze sprzedawcą i poproś go o numer VIN auta.

Ford VIN decoder. Jak rozkodować numer VIN?

Jeśli chcesz rozkodować numer nadwozia samochodu marki Ford, VIN decoder jest narzędziem, które jest Ci do tego niezbędne. Możesz skorzystać między innymi z serwisu vindecoder.pl.

 1. Wejdź na stronę vindecoder.pl.
 2. Wprowadź numer VIN pojazdu do dekodera.
 3. Kliknij przycisk Dekoduj VIN.

Zobacz: Rozkodowanie numeru VIN Forda (WF0WXXGCDW7E79924)

Dekoder VIN - podstawowe informacje
Dekoder VIN – podstawowe informacje

Jak VIN dekoder pomaga w weryfikacji używanego samochodu?

VIN dekoder jest algorytmem, który pozwala rozkodować numer nadwozia. Właśnie w numerze VIN znajduje się wiele informacji na temat pojazdu, a w tym jego dane techniczne czy fabryczne wyposażenie. Numer nadwozia pojazdu i darmowy dekoder VIN pomogą Ci więc również w szukaniu części do swojego samochodu.

W sytuacji, kiedy chcesz jednak poznać historię pojazdu, wezwania serwisowe egzemplarza, jego zdjęcia z historycznych aukcji i rzeczywiste wskazania przebiegu, może to być jednak za mało. Wówczas przyda się Raport Historii Pojazdu, który zamówisz w serwisie Autobaza.

 1. Wejdź na stronę Autobaza.pl.
 2. Wpisz numer VIN weryfikowanego auta.
 3. Kliknij przycisk Sprawdź auto.

 

Ukażą Ci się informacje, jakie znajdziesz w raportach i same raporty, które możesz zakupić, aby zweryfikować interesujący Cię samochód.

Informacje o pojeździe i dostępne dla niego raporty serwisu Autobaza
Informacje o pojeździe i dostępne dla niego raporty serwisu Autobaza

Dowiesz się, czy samochód został skradziony, wycofany przez producenta, ma przekręcony licznik, a może wypadkową historię. To wszystko pozwoli Ci uchronić się przed zakupem pojazdu, który nie jest wart swojej ceny. Ewentualnie zyskujesz w rękach narzędzie do jej mocnej negocjacji.

Oczywiście nadal, już na miejscu u sprzedawcy, musisz dokonać dokładnych oględzin auta. Pomoże Ci w tym nasza checklista, którą znajdziesz w artykule pt. “Oględziny samochodu przed kupnem. Checklista oględzin (VIDEO)“. Już na samym końcu poddaj pojazd przeglądowi technicznemu w niezależnym warsztacie oraz przetestuj go podczas jazdy próbnej.

Przeczytaj też: “VIN decoder BMW — sprawdź używane BMW!“.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 4.3]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.