Alfa Romeo Tonale PHEV – pierwsza hybryda plug-in od Włochów

Udostępnij
Wasza ocena
Alfa Romeo Tonale PHEV
Trzeba sprawiedliwie przyznać, że elektryfikacja oferty Alfy Romeo rozpoczęła się znacznie później niż w przypadku wielu konkurentów. Najpierw w 2022 roku Włosi przedstawiali miękkie hybrydy, teraz zaprezentowano hybrydę typu plug-in. Wiemy już, że w 2023 roku pojawi się zwykła hybryda, z kolei dwa lata później pierwszy samochód wyłącznie z napędem elektrycznym. Zanim to nastąpi, warto bliżej poznać pierwszą hybrydę plug-in w ofercie Włochów. Jest to Alfa Romeo Tonale PHEV.

W artykule przeczytasz

Napęd Alfy Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4

W pakiecie z napędem na cztery koła Alfa Romeo Tonale PHEV ma łączną moc systemową na poziomie 280 KM. Dodajmy od razu, że układ 4×4 jest wirtualny. Samochód wyposażono w dwa silniki, tj.:

 • 1,3-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy MultiAir o mocy 180 KM napędzający przednie koła;
 • silnik elektryczny o mocy 122 KM napędzający tylne koła.

 

Warto zwrócić uwagę, że taki układ hybrydowy znany jest z Jeepa Compassa. Oczywiście z pewnymi modyfikacjami. Zwiększono bowiem moc układu o 40 KM, a przy tym dostrojono 6-biegowy automat.

Przeczytaj też: “Skoda Enyaq iV Sportline – ceny w Polsce

SUV Alfa Romeo Tonale PHEV – dane techniczne:

 • łączna moc systemowa: 280 KM;
 • 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy MultiAir o pojemności 1.3 l i mocy 180 KM;
 • silnik elektryczny o mocy 122 KM;
 • prędkość maksymalna: 206 km/h;
 • przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 s;
 • akumulator o pojemności 15,5 kWh;
 • 80 km zasięgu w warunkach miejskich;
 • średnie zużycie paliwa na poziomie 1,14 l/100 km (według testów WLTP).

 

Inne zalety to całkiem precyzyjny bezpośredni układ kierowniczy, szczególnie w trybie Dynamic lub przy wyższych prędkościach. Auto jest też stabilne w zakrętach. Wszystko dlatego, że Alfa Romeo Tonale PHEV ma sztywno zestrojone zawieszenie oraz niżej położony środek ciężkości. Pomagają też systemy bezpieczeństwa, chociaż w tym przypadku są one też pewnym mankamentem, ponieważ głośne piski można usłyszeć zbyt często. To wynik przewrażliwionych asystentów jazdy.

Wprawdzie nie ma tutaj trybu czystoelektrycznego, ale ekologicznym położeniem jest Advance Efficiency. Po ustawieniu tego programu auto dąży do tego, aby nie włączać jednostki spalinowej. W takim trybie samochód może rozpędzić się do 135 km/h. Przy wykorzystaniu opcjonalnej ładowarki pokładowej 7,4 kW ładowanie akumulatora trwa ok. 2,5 godziny.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4

Ile kosztuje Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4?

Co ciekawe, Alfa Romeo Tonale PHEV nie wyróżnia się szczególnie pod kątem wyglądu. Od wcześniej zaprezentowanych wariantów model ten wyróżniają wyeksponowane chromowane końcówki układu wydechowego w tylnym zderzaku i grafika smoka z wtyczką zamiast głowy w rogu szyb w tylnych drzwiach. Względem ceny miękkiej hybrydy Tonale o mocy 160 KM za takie dodatki i mocniejszy napęd dopłacić należy przynajmniej 47 500 zł (wersja Edizione Speciale).

Ceny Alfy Romeo Tonale PHEV:

 • Edizione Speciale – 236 500 złotych;
 • Ti – 243 500 złotych;
 • Veloce – 254 500 złotych.

FAQ – najczęstsze pytania o Alfę Romeo Tonale PHEV

Jakim modelem jest Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4?

Alfa Romeo Tonale PHEV to pierwsza hybryda typu plug-in w ofercie włoskiego producenta.

Jaki napęd ma nowa Alfa Romeo Tonale w wersji plug-in?

Łączna moc systemowa wynosi 280 KM. W samochodzie pracują dwa silniki – motor benzynowy o mocy 180 KM oraz elektryczny generujący 122 KM.

Ile kosztuje nowa Alfa Romeo Tonale?

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 kosztuje przynajmniej 236 500 złotych (Edizione Speciale). W droższych wersjach jest to 243 500 złotych (Ti) czy 254 500 złotych (Veloce).

zdjęcia: media.stellantis.com

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 4.5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: