Toyota RAV4 GR SPORT – kompaktowy SUV w usportowionej wersji

Udostępnij
Wasza ocena
Toyota RAV4 GR SPORT
Toyota RAV4 to kolejny model z oferty japońskiego producenta, który będzie dostępny w odmianie GR SPORT. Przypomnijmy, że to usportowiona wersja, która stylistycznie nawiązuje do samochodów opracowywanych przez TOYOTA GAZOO Racing. Wiemy już, że Toyota RAV4 GR SPORT będzie dostępna w sprzedaży jako klasyczna hybryda i hybryda typu plug-in. Sprawdzamy, czym może przekonać do siebie RAV4 w wersji GR SPORT, kiedy pojawi się w sprzedaży i ile będzie trzeba zapłacić za takie auto.

W artykule przeczytasz

RAV4 jako kolejny model w rodzinie GR SPORT

Toyota RAV4 GR SPORT to kolejny model w wersji GR Sport. Jest to już bowiem szóste auto, które stylistycznie nawiązuje do samochodów, za które odpowiadał zespół TOYOTA GAZOO Racing. Wcześniej linia modelowa GR Sport obejmowała modele:

 • Toyota Yaris,
 • Toyota Yaris Cross,
 • Toyota Corolla,
 • Toyota Hilux,
 • Toyota C-HR.

 

Przeczytaj też: “Toyota Yaris Cross GR SPORT – sportowa wersja miejskiego SUV-a

Teraz rodzina gamy GR Sport poszerza się o usportowioną Toyotę RAV4, która w sprzedaży pojawi się pod koniec 2022 roku.

Toyota RAV4 GR SPORT – nadwozie

Oczywiście jak cała linia, również Toyota RAV4 GR SPORT wyróżnia się stylistyką. Charakterystycznym elementem nadwozia w tej linii są czarne wykończenia. Wyróżnić należy m.in.:

 • inaczej stylizowany przedni zderzak z dokładką w kolorze Dark Silver (w wersji RAV4 Hybrid) lub Gunmetal Grey (w wersji RAV4 Plug-in Hybrid);
 • przeprojektowany zderzak z tyłu;
 • osłona chłodnicy z wypełnieniem w kształcie plastra miodu;
 • obudowy świateł przeciwmgielnych wykończone lakierem Piano Black;
 • nakładki na nadkolach w kolorze Piano Black;
 • panele boczne polakierowane lakierem Piano Black;
 • listwa między tylnymi światłami w kolorze Piano Black;
 • znaczek GR na przednim grillu i tylnej klapie;
 • 19-calowe, pięcioramienne obręcze aluminiowe z lśniącym czarnym wykończeniem i drobnymi, jasnymi detalami.

SUV RAV4 w nowej wersji we wnętrzu

Akcentów, które wskazują na wersję GR Sport, nie brakuje także w kabinie. Przede wszystkim jest to logo GR wytłoczone na zagłówkach, kierownicy oraz dywanikach. Co jest kluczowe, RAV4 GR Sport będzie produkowana w specyfikacji dla 2023 roku. Tak więc w standardzie model oferuje m.in. następujące elementy wyposażenia:

 • system multimedialny z 10,5-calowym wyświetlaczem dotykowym HD;
 • zegary cyfrowe z 12,3-calowym ekranem TFT;
 • panoramiczny monitor wraz z kamerą 360 stopni;
 • system bezpieczeństwa czynnego Toyota F-Mate z pakietem Toyota Safety Sense;
 • sportowe fotele przednie pokryte zamszową tapicerką ze srebrnymi przeszyciami;
 • kierownica i dźwignia zmiany biegów pokryte srebrnymi przeszyciami;
 • wstawki w kolorze Gunmetal na drzwiach i kierownicy;
 • zagłówki ze skóry syntetycznej z wytłoczonym logo GR;
 • logo GR na dywanikach podłogowych i kierownicy;
 • elektryczna regulacja przednich siedzeń;
 • fotel kierowcy z opcją zapamiętywania ustawień.

RAV4 GR SPORT

2023 Toyota RAV4 w nowej wersji GR SPORT z układem hybrydowym

Seryjnie Toyota RAV4 GR Sport będzie dostępna z dwoma układami hybrydowymi, tj.:

 • klasyczna hybryda o mocy 222 koni mechanicznych z napędem na cztery koła AWD-i (od 0 do 100 km/h w 8,1 s);
 • hybryda plug-in o mocy 306 koni mechanicznych z napędem na cztery koła AWD-i (od 0 do 100 km/h w 6 s).

 

Oprócz tego RAV4 GR Sport to model, który otrzymał sztywniejsze nastawy zawieszenia. Zmodyfikowane zawieszenie obejmuje również inną charakterystykę pracy sprężyn i amortyzatorów. Pozwala to znacznie pewniej prowadzić samochód na drodze. Obie wersje – RAV4 Hybrid GR Sport i RAV4 Plug-in Hybrid GR Sport – będą dostępne do zamówienia w Europie pod koniec 2022 roku.

Przeczytaj też: “Toyota Corolla Cross – ceny w Polsce

FAQ – najczęstsze pytania o model Toyota RAV4 GR SPORT

Co oznacza wersja GR SPORT w ofercie Toyoty?

Linia GR SPORT stylistycznie nawiązuje do samochodów, za które odpowiadał zespół TOYOTA GAZOO Racing. RAV4 jest już szóstym modelem w ofercie Toyoty dostępnym w wersji GR Sport.

Z jakim napędem dostępna będzie Toyota RAV4 GR SPORT?

Toyota RAV4 GR SPORT to model z napędem hybrydowym. W zależności od wersji będzie to auto z klasycznym napędem hybrydowym (RAV4 Hybrid GR Sport, 222 KM) lub typu plug-in (RAV4 Plug-in Hybrid GR Sport, 306 KM).

Od kiedy model RAV4 będzie dostępny w wersji GR SPORT?

Nowa Toyota RAV4 w usportowionej wersji będzie do zamówienia pod koniec 2022 roku.

zdjęcia: newsroom.toyota.eu

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.