Samochody używane z salonu VW z certyfikatem

Udostępnij
Wasza ocena
Samochody używane z salonu VW z certyfikatem
Samochody marki Volkswagen wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony kierowców. To auta popularne w Europie, w tym również w Polsce, ale wciąż większości nie stać na nowe samochody prosto z salonu. Tymczasem zakup samochodu z drugiej ręki jest nie lada wyzwaniem. Krok ku swoim klientom zrobił warszawski salon Volkswagen Financial Services Store, który oferuje auta z rynku wtórnego z certyfikatem. Sprawdzamy, jak wyglądają samochody używane z salonu VW z certyfikatem, co oznacza taki dokument i czy faktycznie klient może spać spokojnie.

W artykule przeczytasz

Blisko 5 mln sprzedanych samochodów osobowych marki VW w 2021 roku

Dostępne samochody używane z salonu VW z certyfikatem są bardzo różne. Marka ma wiele modeli, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Wystarczy zauważyć, że w 2021 roku Volkswagen wyprodukował blisko 5 mln aut, z czego niemal 1,3 samochodów osobowych sprzedało się w Europie. Do najpopularniejszych modeli marki w 2021 należały:

 • Volkswagen Golf (205 408 szt.).
 • Volkswagen T-Roc (186 644 szt.).
 • Volkswagen Polo (152 617 szt.).
 • Volkswagen Tiguan (133 558 szt.).
 • Volkswagen T-Cross (127 956 szt.).

 

Jak widać, każdy model z TOP 5 sprzedał się na Starym Kontynencie w liczbie ponad 100 000 egzemplarzy. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają jeszcze Volkswagen Passat, Up!, ID.3, ID.4 i VW Caddy. Niestety, tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na nowy samochód. Większość musi szukać sobie auta na rynku wtórnym, często wspomagając się przy tym różnymi formami finansowania (np. kredyt lub leasing).

Volkswagen Financial Services Store – co to za salon?

Auto z rynku wtórnego można dziś kupić na wiele sposobów, w tym od osoby prywatnej, handlarza czy w komisie. Samochody używane sprzedają też salony. Wówczas zazwyczaj są to na auta zwrócone po długoterminowym wynajmie czy leasingu. W przypadku marki VW doskonałym przykładem jest salon VW FS STORE, gdzie do wyboru są różne opcje finansowania.

Formy finansowania w salonie VW FS STORE dla osoby prywatnej:

 • Kredyt AutoGotówka – pozwala oddzielić umowę kredytu od umowy zakupu samochodu. Można kupić auto z dowolnego rocznika, a w trakcie eksploatacji nie martwić się limitem rocznego przebiegu.
 • Kredyt klasyczny – daje możliwość rozłożenia spłaty całkowitej wartości samochodu w dłuższym okresie.
 • Kredyt jak abonament – w formie abonamentu, kiedy klient nie spłaca auta, ale prognozowaną utratę wartości w trakcie trwania umowy. Na zakończenie umowy istnieje możliwość spłacenia pozostałej kwoty – jednorazowo lub w ratach – ale też zwrotu auta do salonu i wzięcia kolejnego pojazdu.

 

Sprawdź: Sprawdzenie zastawu sądowego

Formy finansowania w salonie VW FS STORE dla firmy:

 • Leasing jak abonament – klient płaci bardzo niskie raty, ponieważ spłaca tylko prognozowaną utratę wartości samochodu, a na zakończenie umowy zwraca pojazd do salonu lub dokonuje jego wykupu.
 • Leasing klasyczny – klient spłaca całkowitą wartość samochodu, która jest rozłożona na opłatę wstępną, raty i wartość końcową.

 

Przeczytaj też: “Polski Ład – leasing aut od 1 stycznia 2022

Jak widać, w salonie VW FS STORE, klienci mogą wybierać między różnymi formami finansowania, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Co więcej, samochody używane z salonu VW to nie tylko auta tej marki, ale całej Grupy Volkswagen, tj.:

 • ŠKODA,
 • Audi,
 • SEAT,
 • CUPRA,
 • Volkswagen,
 • Porsche,
 • Volkswagen Dostawcze.

Czym są samochody używane z salonu VW z certyfikatem STORE?

Certyfikat pojazdu oferowany przez salon Volkswagen Financial Services Store to dokument, który pozwala poznać kondycję i historię dostępnych pojazdów używanych. Certyfikat jest dostępny w salonie VW FS STORE od października 2022 roku i widoczny przy zdjęciach auta wybranego z oferty. Wszystko dzięki technologii dostarczonej przez firmę VirtualCar360.

Przeczytaj też: “Ford Używane – program zakupu sprawdzonych samochodów używanych

Certyfikat pojazdu VW FS STORE – elementy raportu:

 • podstawowe informacje o pojeździe (m.in. rok produkcji, stan licznika, pojemność silnika, data pierwszej rejestracji, ważność badania technicznego);
 • specjalistyczne dane (m.in. wysokość bieżnika każdej z opon, stan felg);
 • raport stanu technicznego samochodu (m.in. nadwozie, koła, wnętrze, wyposażenie, kontrola mechaniczna);
 • mapa uszkodzeń w kolorystycznej skali – pokazuje, które elementy miały usterki w przeszłości;
 • zdjęcia – pozwalają dostrzec, które części są w stanie nienaruszonym, naprawianym, posiadają odpryski, rysy, wgniecenia;
 • uwagi rzeczoznawcy.

 

Jednocześnie klienci otrzymują zapewnienie, że samochody używane z salonu VW zostały sprawdzone podczas jazdy próbnej. W trakcie testów weryfikowane są m.in. osiągi silnika, hamulce, układ wydechowy, systemy bezpieczeństwa, wspomaganie kierownicy, stabilność biegu jałowego, zawieszenie czy temperatura. Samochody są też objęte roczną gwarancją.

Używane samochody Volkswagen z salonu VW FS STORE – zakup krok po kroku:

 1. Wybór auta.
 2. Obliczenia raty (można skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie www.store.vwfs.pl).
 3. Kontakt z doradcą VW FS STORE.
 4. Podpisanie umowy.
 5. Odbiór samochodu.

Historia pojazdu samochodów używanych online

W salonie Volkswagen Financial Services Store dostępne są samochody poleasingowe lub po wynajmie długoterminowym. W związku z tym są to auta dość młode i kilkuletnie, dlatego wciąż kosztują dość sporo. Jako że wielu zmotoryzowanych nie stać na takie auto, duża część kierowców szuka sobie samochodu z drugiej ręki od klientów indywidualnych, na przykład na portalach ogłoszeniowych. Tam ryzyko oszustwa jest już znacznie większe. Jeżeli nawet koszt zakupu takiego pojazdu wynosi kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, żeby nie stracić na zakupie, warto sprawdzić historię auta. Szczególnie że można to zrobić sprzed ekranu swojego komputera czy telefonu.

Raport VIN dostępny w serwisie Autobaza to szereg informacji, które mogą być kluczowe dla zakupu lub rezygnacji. Historia pojazdu to m.in.:

 • dane techniczne pojazdu;
 • jego fabryczne wyposażenie;
 • informacje o szkodach i kolizjach;
 • chronologiczna historia pojazdu;
 • sprawdzenie numeru VIN w bazach kradzionych pojazdów;
 • informacje o akcjach serwisowych;
 • archiwalne zdjęcia pojazdu.

 

Dodatkowo w serwisie Autobaza klient może zamówić raport VIN dla dedykowanych krajów (np. historia pojazdu z USA, historia pojazdu z Holandii, historia pojazdu z Belgii, historia pojazdu z UK) oraz inne raporty (np. raport oględzin pojazdu, wycena wartości rynkowej pojazdu, sprawdzenie zastawu sądowego, lista procedur serwisowych). Nie ulega wątpliwości, że takie raporty pomagają zweryfikować, czy sprzedawca nie oszukuje i podaje prawdziwe informacje o aucie, a jego cena jest adekwatna do stanu technicznego i historii.

FAQ – najczęstsze pytania o certyfikat dla samochodów używanych z salonu VW

Jakim salonem jest VW FS STORE?

VW FS STORE to salon aut używanych, który oferuje samochody z Grupy Volkswagen (marki ŠKODA, Audi, SEAT, CUPRA, VW, Porsche, Volkswagen Dostawcze).

Czym jest certyfikat pojazdu STORE na samochody używane z salonu VW?

Certyfikat STORE to gwarancja, że samochód przeszedł inspekcję techniczną oraz testy podczas jazdy próbnej. Auta z certyfikatem z salonu VW FS STORE mają też roczną gwarancję.

Jak w inny sposób sprawdzić historię samochodu?

Historia auta to narzędzie, które daje możliwość sprawdzenia przeszłości pojazdu. Raport VIN zawiera w sobie informacje, które mogą być kluczowe dla decyzji o zakupie pojazdu lub rezygnacji (np. rzeczywisty przebieg, wypadkowa przeszłość, archiwalne zdjęcia, fabryczne wyposażenie itp.).

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też: