Mercedes EQE SUV – kolejny elektryczny SUV od Mercedesa

Udostępnij
Wasza ocena
Mercedes EQE SUV
Mercedes zaprezentował swojego nowego bezemisyjnego SUV-a. Jest nim model Mercedes EQE SUV, który tym samym dołącza do czterech innych elektrycznych modeli Mercedesów-EQ, które oparto na platformie EVA. Pod względem stylistycznym nie ma szczególnego zaskoczenia. Można powiedzieć nawet więcej i stwierdzić, że jest to mniejsza wersja modelu EQS. Sprawdzamy, czym przekonuje do siebie model EQE SUV, jakie ma parametry, wygląd oraz ceny w Polsce.

W artykule przeczytasz

Elektryczny Mercedes EQE SUV – co to za model?

W pierwszej kolejności musimy wyjaśnić, jakim modelem jest Mercedes EQE SUV. Tak więc zacznijmy od tego, że jako pierwszy i flagowy samochód elektryczny pojawił się luksusowy Mercedes EQS. Następnie był to mniejszy model EQE, a później EQS SUV. Teraz do rodziny Mercedesów, które zostały zbudowane na platformie EVA, dołącza kolejny SUV – Mercedes EQE SUV. Można powiedzieć, że jest to zmniejszony SUV EQS.

Widać tutaj charakterystyczne dla stylistyki nadwozia Mercedesów-EQ reflektory LED, które wcinają się w przedni grill. Co ważne, w wersjach AMG widoczne jest pionowe żebrowanie. Lampy LED z tyłu są połączone pasem świetlnym. Sama linia boczna jest natomiast pozbawiona większych przetłoczeń i klamek, które są schowane w nadwoziu. W standardzie są również 19-calowe felgi, chociaż opcjonalnie mogą to być nawet 22-calowe obręcze.

Przeczytaj też: “Mercedes EQS SUV – ceny w Polsce

Mercedes EQE SUV – wymiary:

 • długość: 4863 mm;
 • szerokość: 1940 mm;
 • wysokość: 1686 mm;
 • rozstaw osi: 3030 mm;
 • pojemność bagażnika: 520 litrów (1675 l po złożeniu siedzeń);
 • waga: minimum 2,6 t.

Zaskoczeniem nie jest również nowoczesne wnętrze. W kabinie znajduje się topowe wyposażenie, w tym skóra, drewno i aluminium. Na desce rozdzielczej w opcji znajduje się też duży wyświetlacz MBUX Hyperscreen z możliwością oglądania filmów poprzez dostęp do serwisów streamingowych. Jego przekątna to aż 141 centymetrów i tak naprawdę obejmuje on aż trzy różne wyświetlacze. Centralny ekran mierzy natomiast 17,7 cala. Oprócz tego przed pasażerem znajduje się cyfrowy zestaw wskaźników i monitor po 12,3 cala.EQE SUV

Silniki, warianty i osiągi SUV-a EQE 2023

Mercedes EQE SUV będzie dostępny w pięciu wariantach, tj.:

 • Mercedes EQE 350+ – moc: 292 konie mechaniczne; maksymalny moment obrotowy: 565 Nm; zasięg: do 590 kilometrów; pojemność akumulatora: 90,6 kWh;
 • Mercedes EQE 350 4Matic – moc: 292 konie mechaniczne; maksymalny moment obrotowy: 765 Nm; zasięg: do 558 kilometrów; pojemność akumulatora: 90,6 kWh;
 • Mercedes EQE 500 4Matic – moc: 408 koni mechanicznych; maksymalny moment obrotowy: 858 Nm; zasięg: do 547 kilometrów; pojemność akumulatora: 90,6 kWh;
 • Mercedes AMG EQE 43 – moc: 476 koni mechanicznych; maksymalny moment obrotowy: 858 Nm; zasięg: do 488 kilometrów; pojemność akumulatora: 90,6 kWh;
 • Mercedes AMG EQE 53 – moc: 626 koni mechanicznych (687 KM z pakietem AMG Dynamic Plus); maksymalny moment obrotowy: 950 Nm (1000 Nm z pakietem AMG Dynamic Plus); zasięg: do 470 kilometrów; pojemność akumulatora: 90,6 kWh.

 

Jak widać, w każdym przypadku bateria ma pojemność 90,6 kWh i znajduje się pod podłogą. Ładowanie akumulatora będzie odbywać się z maksymalną mocą 170 kW. Oznacza to, że zaledwie kwadrans ładowania wystarczy, aby naładować pojazd do pokonania ok. 220 km zasięgu. Najsłabsza wersja ma napęd na tylną oś, wszystkie pozostałe – na cztery koła.

Mercedes EQE SUV wyposażono także w systemy, które pozwalają oszczędzać energię. Dobrym przykładem jest przełączenie w tryb ECO, jeżeli istnieje ryzyko, że auto nie dotrze do celu. Poza tym pojazd oblicza odpowiednią prędkość, która gwarantuje zużycie energii, aby samochód dotarł we wskazane miejsce czy do stacji ładowania. Oczywiście na wyposażeniu auta niemieckiej marki jest również system sterowania poziomem rekuperacji.

Nie wiemy na razie, jakie będzie mieć ceny Mercedes EQE SUV. Wydaje się, że trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu przynajmniej ok. 500 000 zł. Model z oferty producenta z siedzibą w Stuttgarcie powinien być dostępny na rynku pod koniec 2022 roku.

FAQ – najczęstsze pytania o SUV-a EQE

Jakim modelem jest nowy Mercedes EQE SUV?

EQE SUV to nowy model w ofercie Niemców. To elektryczny SUV, który jest mniejszą wersją modelu SUV-a EQS.

W jaki napęd jest wyposażony Mercedes EQE SUV 2023?

Mercedes EQE SUV to model, który będzie dostępny w pięciu wariantach napędu. Podstawowa odmiana to EQE 350+ o mocy 292 KM i 565 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Jakie ceny będzie mieć SUV EQE?

Na razie nie znamy cen modelu. Wydaje się, że będzie to wydatek rzędu ok. 500 000 zł. Na rynku samochód będzie dostępny pod koniec 2022 roku.

zdjęcia: mercedes-benz.de

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: