Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid – tańszy wariant małego SUV-a

Udostępnij
Wasza ocena
Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid
Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid to nowa propozycja w gamie małego SUV-a od Japończyków. Dotychczas model był dostępny z większym układem hybrydowym, którego sercem jest 2-litrowa jednostka benzynowa. Jak się można domyślać, hybrydowa Toyota Corolla Cross z mniejszym silnikiem pod maską jest słabsza i tańsza. Sprawdzamy, jakie ceny ma Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid oraz co oferuje ten układ hybrydowy 5. generacji.

W artykule przeczytasz

Jakim samochodem jest Toyota Corolla Cross?

Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid to wariant, który już zadebiutował w Polsce. Jednak zanim odniesiemy się do mniejszej hybrydy w tym modelu, najpierw należy przypomnieć, jakim autem jest Toyota Corolla Cross. To model, który został zbudowany na bazie platformy TNGA-C. Dlatego samochód jest komfortowy, wygodny i dość przestronny, z możliwością regulacji foteli i kąta oparcia kanapy.

Toyota Corolla Cross – wymiary:

 • długość: 4,46 m,
 • szerokość: 1,82 m,
 • wysokość: 1,62 m,
 • rozstaw osi: 2,64 m.

 

Z kolei w kabinie znajduje się m.in. 12,3-calowy ekran w miejscu zegarów z możliwością personalizacji ustawień. Drugi ekran umieszczono na konsoli centralnej i ma on wielkość 10,5 cala. Został on wyposażony w szybki system inforozrywki z wieloma ikonami dla telefonu, nawigacji, muzyki czy funkcji pojazdu. Oprócz tego nie zabrakło pokręteł (do panelu klimatyzacji) oraz przycisków (m.in. do podgrzewania foteli). Toyota Corolla Cross ma również gniazdo 12 V w schowku oraz złącza USB (2x USB, 1x USB A).

Przeczytaj też: “Toyota Corolla Cross – ceny w Polsce

Na plus należy też zaliczyć jakość wykończenia wnętrza miękkimi obiciami. Natomiast bezpieczeństwo poprawia system Toyota T-Mate, który zawiera w sobie m.in.:

 • Rozszerzony PCS (Pre-Collision System) – system wykrywania pieszych, rowerzystów oraz samochodów, także pod kątem 90 stopni oraz jadących z naprzeciwka.
 • Acceleration Suppression – system działający przy niskich prędkościach i zabezpieczający przed przypadkowym wciśnięciem pedału gazu, jeżeli jest ryzyko uderzenia w pojazd z przodu.
 • System awaryjnego zatrzymania – system zatrzymywania pojazdu, jeżeli układ rozpozna zaśnięcie lub zasłabnięcie kierowcy.
 • Asystent martwego pola (Blind Spot Monitor, BSM) – system rozszerzony m.in. o ostrzeżenia przed otwarciem drzwi po zaparkowaniu.
 • FCTA – system za dopłatą monitorujący ruch poprzeczny przed samochodem.

W standardzie lub w opcjach Toyota Corolla Cross ma też system kamer 360 stopni, system automatycznego parkowania, asystenta utrzymania auta na zajmowanym pasie ruchu oraz adaptacyjny tempomat.

Toyota Corolla Cross z układem hybrydowym 5. generacji

Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid, podobnie jak Cross z silnikiem 2-litrowym, jest wyposażona w układ hybrydowy 5. generacji. To układ, który ma m.in.:

 • akumulator lżejszy o 40 proc.;
 • akumulator o większej mocy;
 • silnik elektryczny mocniejszy o ok. 3 kW;
 • silnik elektryczny zamontowany na przekładni planetarnej – łatwiejsza jazda na silniku elektrycznym i częstsze wyłączanie jednostki benzynowej;
 • usprawniony układ smarowania i rozprowadzania oleju.

 

Przeczytaj też: “Toyota Corolla Cross z napędem hybrydowym 5. generacji

Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid – nowy napęd w gamie Crossa

Jak wskazuje nazwa, Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid to hybryda oparta na silniku benzynowym o pojemności 1.8 l. Łączna moc systemowa układu to 140 KM (103 kW). Auto do “setki” rozpędza się w 9,9 s, a według testu WLTP emisja CO2 na kilometr wynosi 113 lub 114 g. Dla porównania Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid ma moc systemową 197 KM.

Różnicę widać także w tylnym zawieszeniu. W mocniejszej wersji postawiono bowiem na zawieszenie wielowahaczowe, w hybrydzie 1.8 na dość sztywną belkę skrętną. Z przodu w obu wariantach pracują kolumny MacPhersona. Wersja z mniejszym silnikiem ma też większy bagażnik. Jest to bowiem 473 l pojemności w porównaniu z 436-litrowym bagażnikiem w wariancie z silnikiem 2.0. Mocniejsza hybryda może mieć też napęd na cztery koła realizowany przez silnik elektryczny o mocy 41 KM.

Toyota Corolla Cross – ceny i wyposażenie

Samochód Toyota Corolla Cross ceny ma różne w zależności od układu hybrydowego (1.8 Hybrid lub 2.0 Hybrid), napędu (FWD lub AWD-i) oraz wyposażenia, tj.:

 • Comfort – m.in. kolorowy i dotykowy wyświetlacz o przekątnej HD 10,5 cala, nawigacja Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych, bezprzewodowe połączenie z Apple CarPlay oraz przewodowe z Android Auto, cyfrowy wyświetlacz 12,3 cala w miejscu zegarów, inteligentny tempomat adaptacyjny, 17-calowe alufelgi, światła LED, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, pakiet systemów wsparcia kierowcy, zestaw systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE, elektryczne i podgrzewane lusterka, światła główne i przeciwmgielne w technologii LED, podłokietniki, elektrycznie regulowany fotel.
 • Style – dodatkowo lub zamiennie m.in. przyciemniane tylne szyby, 18-calowe alufelgi, światła tylne i przednie w technologii LED, podgrzewana kierownica, podgrzewane fotele, system bezkluczykowy, stacja do bezprzewodowego ładowania telefonu, czarne listwy okienne, lśniąco czarny grill z satynowym obramowaniem, relingi dachowe.
 • Executive – m.in. nadwozie z czarnym dachem (za dopłatą dla kolorów Platinum White Pearl, Shimmering Silver, Manhattan Grey oraz Tokyo Red), elektrycznie podnoszona klapa bagażnika, system kamer 360 stopni, skórzana tapicerka, asystent parkowania Toyota Teammate, dodatkowe systemy bezpieczeństwa czynnego, elektryczna regulacja fotela kierowcy, panoramiczny szklany dach (za dopłatą).

Toyota Corolla Cross – cennik

5-drzwiowy crossover Toyota Corolla Cross Comfort Style Executive
1.8 Hybrid 140 KM e-CVT 143 900 156 900
2.0 Hybrid Dynamic Force 197 KM e-CVT 152 900 165 900 183 900
2.0 Hybrid Dynamic Force 197 KM AWD-i e-CVT 162 900 175 900 193 900

Link do cennika i pełnej specyfikacji: Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid i 2.0 Hybrid

Przedsprzedaż modelu Toyota Corolla Cross Hybrid 1.8 w polskich salonach rozpoczęła się w marcu 2023 roku. Wydaje się, że mniejszy wariant powinien budzić zainteresowanie. Zresztą budzi je również mocniejsza hybryda, ponieważ do początku marca 2023 roku na tę wersję zebrano w Polsce już ponad 5 tysięcy zamówień.

Przeczytaj też: “Toyota Corolla 2023 – układ hybrydowy 5. generacji, ceny

FAQ – najczęściej zadawane pytania o Toyotę Corollę Cross 1.8 Hybrid

Jakim autem jest Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid?

To auto z układem hybrydowym o mocy systemowej na poziomie 140 KM. Podstawą napędu jest silnik benzynowy o mocy 1.8 l.

Z jakim wyposażeniem dostępna jest Toyota Corolla Cross z silnikiem 1.8 l?

Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid jest oferowana w dwóch wersjach wyposażenia – standardowym Comfort oraz Style.

Jakie ceny ma Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid?

Ceny Toyoty Corolli Cross 1.8 Hybrid na marzec 2023 roku to 143 900 zł (wersja wyposażenia Comfort) i 156 900 zł (wersja wyposażenia Style).

Ocena naszych czytelników
[Suma: 13 Średnio: 4.9]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.