Toyota Prius V generacji – ceny

Udostępnij
Wasza ocena
Toyota Prius V generacji – ceny
Wiemy już, jakie ceny Toyota Prius V generacji ma po wejściu do polskich salonów. Przypomnijmy, że to model, który zadebiutował w listopadzie 2022 roku. Składanie zamówień online Toyota umożliwia od końcówki marca 2023 roku. W polskich salonach Prius V generacji jest dostępny wyłącznie z napędem hybrydowym typu plug-in i oferowany w trzech wersjach wyposażenia. Szczególnie tanio nie jest, ponieważ ceny startują niemal od 200 000 zł.

W artykule przeczytasz

Toyota Prius V – co to za samochód?

Zanim podpowiemy, jakie ceny ma Toyota Prius V, najpierw musimy odnieść się do samego auta. Tak więc Prius V generacji to samochód, który stworzono w architekturze TNGA (ang. Toyota New Global Architecture) na bazie platformy GA-C drugiej generacji. Nadwozie wyróżnia się m.in. nowoczesnym pasem świateł LED oraz efektownymi lampami ze światłami do jazdy dziennej w kształcie litery C.

Toyota Prius 2023 – wymiary:

  • długość: 4,50 m;
  • szerokość: 1,78 m;
  • wysokość: 1,42 m;
  • rozstaw osi: 2,75 m.

 

Ciekawie jest także w kabinie. Wnętrze Priusa V stworzono w podzielonej na trzy strefy koncepcji “Island Architecture”. Wewnątrz Priusa 2023 znajdziemy więc m.in. 7-calowy ekran TFT LCD w miejscu zegarów oraz zaprojektowaną na nowo konsolę środkową, m.in. z centralnym ekranem dotykowym oraz panelem sterowania klimatyzacją. Ciekawym dodatkiem jest również kolorowe podświetlenia deski rozdzielczej powiązane z powiadomieniami systemu Toyota Safety Sense. Dobre wrażenie robi także srebrna listwa w kształcie fali, która biegnie przez całą szerokość deski rozdzielczej.

Toyota Prius V – najmocniejszy Prius w historii

Na rynku europejskim Toyota Prius V jest dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym typu plug-in, z możliwością ładowania z gniazdka. To układ hybrydowy złożony:

  • z silnika benzynowego 2.0 o mocy 152 KM;
  • z silnika elektrycznego o mocy 163 KM.

 

Łącznie napęd hybrydowy oferuje moc systemową na poziomie 223 KM. Dlatego jest to najbardziej dynamiczny Prius w historii. Prędkość od 0 do 100 km/h auto osiąga bowiem w 6,7 s. Jednocześnie w trybie bezemisyjnym zasięg Priusa 2023 przekracza 70 km.

Silnik elektryczny zasila bateria litowo-jonowa o pojemności 13,6 kWh. To znacznie więcej niż dotychczasowa bateria o pojemności 8,8 kWh, co na silniku elektrycznym pozwala pokonać ok. 50 km. Ładowarką o mocy 3,5 kW ładowanie baterii do pełna zajmuje 4 godziny. Jednocześnie baterię schowano pod tylną kanapą, co obniża środek ciężkości auta.

Przeczytaj też: “Toyota Prius 2023 – Japończycy zaprezentowali Priusa V generacji

Toyota Prius V – ceny i wyposażenie

Poznaliśmy ceny, jakie ma Toyota Prius V w polskich salonach sprzedaży. Prius V generacji jest dostępny w wersjach Comfort, Prestige i Executive.

  • Comfort – m.in. najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego T-MATE z aktualizacjami online, system multimedialny Toyota Smart Connect z kolorowym wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 12,3 cala, asystent głosowy, nawigacja online, światła LED, alufelgi, podgrzewane fotele z przodu, elektryczna regulacja fotela kierowcy.
  • Prestige – dodatkowo m.in. cyfrowe lusterko wsteczne, elektrycznie unoszona klapa bagażnika, listwy LED w światłach z tyłu, większe koła aluminiowe, podgrzewana kierownica, światła matrycowe w technologii LED z systemem adaptacyjnych świateł drogowych (AHS) – technologia, która pozwala automatycznie przełączać światła drogowe na mijania i reguluje kształt snopa. Oprócz tego już opcją za dopłatą w wysokości 3500 zł jest panoramiczny szklany dach.
  • Executive – dodatkowo m.in. monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, wentylacja przednich foteli, pamięć ustawień fotela kierowcy i zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate. Dużym atutem tej wersji są także panele fotowoltaiczne na dachu, które ładują baterię i wydłużają dzienny zasięg w trybie bezemisyjnym nawet o 8,7 km.

 

Toyota Prius V – cennik 2023 r.

Wersja wyposażenia Cena
Toyota Prius V Comfort 199 900 zł
Toyota Prius V Prestige 211 900 zł
Toyota Prius V Executive 239 900 zł

Ceny Toyoty Prius V nie są niskie, aczkolwiek hybryda japońskiego producenta powinna budzić zainteresowanie. Składanie zamówień poprzez system online Toyoty jest możliwe od 27 marca 2023 roku.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ceny Toyoty Prius V w polskich salonach

Jakim samochodem jest Toyota Prius V?

Toyota Prius V w Europie jest oferowana wyłącznie jako hybryda ładowana z gniazdka (plug-in). To najmocniejszy Prius w historii z układem hybrydowym o łącznej mocy systemowej na poziomie 223 KM, baterią o pojemności 13,6 kWh oraz zasięgiem w trybie zeroemisyjnym ok. 75 km.

W jakich wersjach wyposażenia jest dostępna Toyota Prius V?

Toyota Prius 2023 w polskich salonach jest oferowana w trzech wersjach wyposażenia – Comfort, Prestige i Executive.

Jakie ceny ma Toyoty Prius V?

Cena Toyoty Prius V jest różna w zależności od wersji wyposażenia: Comfort – 199 900 zł, Prestige – 211 900 zł, Executive – 239 900 zł. Zamówienia online na Priusa V można składać od 27 marca 2023 roku.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 4.7]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.