Holowanie hybrydy – kiedy i jak holować samochód hybrydowy?

Udostępnij
Wasza ocena
Holowanie hybrydy
Samochody z napędem hybrydowym cieszą się dużo większą popularnością niż auta wyłącznie bezemisyjne. W związku z tym jest w pełni zrozumiałe, że rośnie również liczba aut hybrydowych, które odmawiają posłuszeństwa na drodze. W przypadku awarii właściciele aut z napędem hybrydowym mogą zadawać sobie pytanie o holowanie hybrydy. Dlatego podpowiadamy, czy można holować samochód hybrydowy.

W artykule przeczytasz

Czy można holować samochód hybrydowy?

Auta z napędem hybrydowym są stosunkowo trwałe. Natomiast jeżeli ulegną awarii, na przykład wskutek problemów z elektroniką lub akumulatorem 12 V, mogą zostać unieruchomione. W takiej sytuacji pomoże laweta, natomiast wiąże się to ze stratą czasu i środków finansowych. Alternatywę stanowi holowanie hybrydy.

Z zasady producenci nie zalecają holowania aut z napędem hybrydowym, ale skorzystanie z pomocy assistance i lawety. Holowanie samochodów hybrydowych jest opcją. Jeżeli producent dopuszcza możliwość holowania aut z napędem hybrydowym, zwykle jest to możliwe na niewielkim dystansie i z niską prędkością.

Przeczytaj też: “Holowanie automatu. Jak holować samochód z automatyczną skrzynią?

Przy holowaniu hybrydy zawsze należy stosować się do zaleceń producenta. Jeżeli instrukcja nie przewiduje holowania, bezpieczniej skorzystać z lawety. Zalecenia mogą dotyczyć maksymalnego dystansu (np. 50 km) oraz prędkości holowania (np. 30 km/h), a nawet rodzaju nawierzchni (np. utwardzona) oraz liny używanej do holowania (np. pleciona z włókien syntetycznych). Przy holowaniu aut hybrydowych zwykle należy włączyć zapłon, spróbować uruchomić napęd oraz przestawić selektor kierunku jazdy w pozycję “N”.

Kiedy nie wolno holować hybrydy?

Holowania hybrydy należy zaprzestać, jeżeli napęd wydaje niepokojące dźwięki, ponieważ grozi to jego uszkodzeniem. Może być również niebezpieczne, na przykład w przypadku zablokowania kierownicy. Holowanie samochodów hybrydowych jest również zakazane, jeżeli auto trapią wycieki z podzespołów (np. układ hamulcowy, napędowy, skrzynia biegów).

Przeczytaj też: “Holowanie samochodu elektrycznego – czy można, jak holować?

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Czy można holować samochód hybrydowy?

Holowanie hybrydy jest dopuszczalne, o ile nie zakazuje tego producent.

Jak holować auto z napędem hybrydowym?

Podczas holowania samochodu hybrydowego należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Mogą one dotyczyć prędkości i dystansu holowania, a nawet rodzaju nawierzchni i użytej liny.

Kiedy nie należy holować hybrydy?

Zrezygnować z holowania należy w momencie, kiedy napęd wydaje dziwne dźwięki. Dotyczy to również wycieków z określonych podzespołów.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Jaki olej do hybrydy?

Jaki olej do hybrydy?

Samochody hybrydowe budzą rosnące zainteresowanie. Kierowcy stawiający na auta z napędem hybrydowym powinni pamiętać, że

Najlepsze hybrydy na rynku

Najlepsze hybrydy na rynku

Samochody hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, powoli dościgając pod tym kątem diesle. Również ich

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.