Nowoczesne nawigacje mobilne – sprawdzamy nowości

Udostępnij
Wasza ocena
Nowoczesne nawigacje mobilne - sprawdzamy nowości
Korzystanie z tradycyjnych map podczas jazdy samochodem odeszło do lamusa. Kierowcy preferują wygodniejsze rozwiązanie w postaci nawigacji. Nawigacja za pomocą sygnałów dźwiękowych informuje użytkownika, w jakim kierunku powinien jechać. Dodatkowo dzięki niej uzyskuje się informacje o długości trasy, przewidywanym czasie jej pokonanie, a nawet o bieżących utrudnieniach na poszczególnych odcinkach. Co więcej, nawigację można uruchomić na własnym smartfonie lub tablecie.

W artykule przeczytasz

Korzystanie z tradycyjnych map podczas jazdy samochodem odeszło do lamusa. Kierowcy preferują wygodniejsze rozwiązanie w postaci nawigacji. Nawigacja za pomocą sygnałów dźwiękowych informuje użytkownika, w jakim kierunku powinien jechać. Dodatkowo dzięki niej uzyskuje się informacje o długości trasy, przewidywanym czasie jej pokonanie, a nawet o bieżących utrudnieniach na poszczególnych odcinkach. Co więcej, nawigację można uruchomić na własnym smartfonie lub tablecie.

Jak wybrać nawigację na telefon lub tablet?

Przez lata nawigacja samochodowa była wyłącznie odrębnym urządzeniem. Obecnie można korzystać z niej również na telefonie lub tablecie po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji. Kierowcy mogą postawić na różne aplikacje, jednak przed pobraniem ich na urządzenie mobilne, powinni skupić się na dokładności map i precyzji komunikatów głosowych. Dzięki tym dwóm cechom nawigacja w aplikacji pomoże szybko i bez trudu dojechać do obranego celu.

W przypadku aplikacji z nawigacją samochodową praktyczną funkcją jest informowanie o utrudnieniach na trasie w czasie rzeczywistym. Dzięki takim informacjom kierowca może ominąć korek z powodu poważnego wypadku lub obszar, na którym wystąpiły niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wybierając nawigacje motocyklowe lub samochodowe, powinno się również sprawdzić, czy posiadają funkcję prowadzenia po polsku. Komunikaty głosowe w języku obcym nie są zrozumiałe dla wszystkich, dlatego dla bezpieczeństwa warto zdecydować się na polskiego pilota.

Przed instalacją nawigacji powinno się przygotować na to, że aplikacja szybko zużyje baterię i obciąży system. W przypadku starszych modeli smartfonów aplikacja może zacinać się i uniemożliwiać płynną jazdę autem. Szybkie zużycie baterii wymaga natomiast zabrania w trasę ładowarki i podłączenia jej do zapalniczki samochodowej.

Polecane nawigacje samochodowe

Nawigacje samochodowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kierowców, którzy często poruszają się po nieznanych sobie trasach. Liczba aplikacji, z których warto korzystać w trasie znajduje się poniżej:

Mapy Google

Darmowa, dobrze znana aplikacja. Mapy udostępniane przez Google są często aktualizowane i rozwijane, dzięki czemu można im ufać. Znajdują się na nich nawet niedawno otwarte ulice i osiedlowe ścieżki. Baza map obejmuje praktycznie cały świat, dlatego aplikacja sprawdza się zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Użytkownicy Map Google w aplikacji znajdą informacje o korkach, fotoradarach na trasie, prędkości jazdy oraz możliwości skorzystania z tras alternatywnych. Użytkownicy aplikacji mogą uruchomić tryb samochodowy, rowerowy lub pieszy oraz sprawdzić w razie potrzeby rozkład komunikacji miejskiej. Atutem Google Maps jest możliwość korzystania z aplikacji w trybie offline.

Maps.me

Aplikacja przydatna w szczególności za granicą ze względu na brak konieczności korzystania z Internetu. Wszystkie mapy działają w trybie offline, dlatego użytkownik nie musi liczyć się z kosztami roamingu i pobierania danych z obcej sieci komórkowej.

Aplikację uzupełniono o przystanki i rozkład metra w dużych miastach, linki do rezerwacji hoteli i pensjonatów na booking.com oraz możliwość zamawiania taksówek. W celu uruchomienia komunikatów głosowych w maps.me, kierowca powinien włączyć syntezator mowy Google. Następnie wystarczy uruchomić wideorejestrator i wyruszyć w wymarzoną trasę!

Yanosik

Yanosik jest ceniony przede wszystkim przez kierowców, którzy chcą uniknąć złapania przez fotoradar. Jest to jednak równie dobra nawigacja samochodowa. Dzięki niej użytkownik jest ostrzegany nie tylko przed radarami, ale i utrudnieniami w trasie w postaci korków, remontów itp. Aplikacja nie działa w Europie Zachodniej, dlatego jest przeznaczona dla kierowców z Polski. Minusem jest spora ilość reklam, jednak jest to związane z darmowym dostępem do aplikacji.

Artykuł sponsorowany

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 4]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.