Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej

Udostępnij
Wasza ocena

W artykule przeczytasz

Wielkimi krokami zbliża się lato a wraz z nim słoneczne dni oraz upały. Większość z nas jest spragniona takiej pogody, jednak z upływem czasu stanie się ona uciążliwa, ponieważ zbyt wysoka temperatura wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie oraz komfort. Na szczęście istnieją rozwiązania oraz urządzenia, które zapewniają właściwy komfort cieplny. Jednym z takich rozwiązań jest klimatyzacja samochodowa. Krążący w układzie zamkniętym czynnik chłodzący w parowniku zamienia się z cieczy w parę, czemu towarzyszy schłodzenie otaczającego powietrza, które ostatecznie jest wdmuchiwane do kabiny samochodu.

a

Regularność działania

O klimatyzację samochodową należy odpowiednio dbać oraz wykonywać przeglądy. W opinii ekspertów serwis klimatyzacji powinien odbywać się regularnie dwa razy w roku. Wówczas będzie ona w stu procentach sprawna i zawsze gotowa do działania.

Osoby, które bagatelizują tę kwestię, mogą w trakcie jej uruchomienia odczuwać nieprzyjemny zapach wydobywający się z wnętrza klimatyzacji. Jest to znak, że w układzie chłodzącym zagnieździły się grzyby. Jeżeli z wnętrza Twojego samochodu również zaczął się wydobywać ten drażniący zapach, powinieneś jak najszybciej rozpocząć profilaktyczne działania, ponieważ wdychany, może być niebezpieczny dla zdrowia.

Niezbędne jest odgrzybianie oraz dezynfekcja klimatyzacji samochodowej. To czynności, które wykonają za Ciebie specjaliści w każdym serwisie klimatyzacji, jednak można je również wykonać samodzielnie, zaoszczędzając pieniądze.

a

Samodzielna dezynfekcja klimatyzacji

Do samodzielnej dezynfekcji klimatyzacji samochodowej niezbędne są specjalne preparaty, które z całą pewnością znajdziecie we wszystkich sklepach motoryzacyjnych. Niezależnie od marki producenta powszechnie stosowane są dwa typy preparatów.

Pierwszy z nich występuje w postaci aktywnej piany, którą przy pomocy cienkiej rurki aplikuje się do wnętrza nawiewów. Piana w sposób równomierny rozchodzi się w kanałach nawiewu i rozpoczyna proces usuwania wszelkich grzybów oraz bakterii. Po kilkunastu minutach jej działania można uruchomić wentylację i stopniowo zwiększyć siłę nadmuchu. W ten sposób wszelkie pozostałości piany zostaną usunięte z wnętrza samochodu.

Drugi rodzaj preparatu to aerozol, który nie wymaga bezpośredniej aplikacji do nawiewów. W tym przypadku należy uruchomić silnik, włączyć klimatyzację na możliwe jak największą wydajność oraz włączyć zamknięty obieg powietrza w aucie. Teraz wystarczy już tylko za tylnymi siedzeniami postawić preparat w aerozolu, uruchomić go i opuścić auto. Działająca klimatyzacja wtłacza spray do wnętrza układu, który zostaje skrupulatnie oczyszczony. Preparaty tego typu są w pełni bezpieczne, nie pozostawiają plam na tapicerce, a jednocześnie zapewniają przyjemny, świeży zapach.

Należy pamiętać, że dezynfekcja klimatyzacji samochodowej przy pomocy wyżej wymienionych preparatów jest możliwa wyłącznie w przypadku sprawnie działającej klimatyzacji. Jeżeli wasza zupełnie nie działa, ponieważ skoczył się w niej czynnik chłodzący, pozostaje powierzyć auto w ręce specjalistów w zakresie klimatyzacji. Zbliża się lato, dlatego już dziś pomyślcie o swojej klimatyzacji.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.