SUV Seres 5 także w Polsce. Nowy elektryczny SUV od Chińczyków

Elektryczny SUV Seres 5

W artykule przeczytasz

Jaki jest SUV Seres 5?

Seres 5 to SUV klasy premium, który ma przekonywać klientów długą gwarancją i dużą mocą, zwłaszcza w wariancie z napędem AWD na cztery koła. Model Seres 5 będzie dostępny w trzech konfiguracjach. Warianty różnią się od siebie rodzajem napędu, pojemnością baterii i mocą silnika, tj.:

  • RWD (napęd na tylną oś) – akumulator o pojemności 80 kWh; silnik o mocy 299 KM i 420 Nm momentu obrotowego; zasięg 450 km (według cyklu WLTC); przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7 s;
  • AWD (napęd na dwie osie) – akumulator o pojemności 80 kWh; silnik o mocy 646 KM i 940 Nm momentu obrotowego; zasięg 430 km (według cyklu WLTC); przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,2 s;
  • AWD (napęd na dwie osie) – akumulator o pojemności 90 kWh; silnik o mocy 646 KM i 940 Nm momentu obrotowego; zasięg 490 km (według cyklu WLTC); przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 s.

 

Na wyposażeniu samochodu znalazły się bezkobaltowe baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) i trójskładnikowa bateria litowa. Producent deklaruje, że to najbezpieczniejsze i innowacyjne akumulatory. Baterie mają gwarantować najwyższą wydajność, pojemność oraz żywotność bez efektu pamięci.

Przeczytaj też: “BMW X7 2023 – duży SUV od Niemców po faceliftingu

SUV Seres 5 będzie obsługiwać szybkie ładowanie DC do 100 kW. W przypadku baterii o pojemności 80 kWh czas ładowania z poziomu od 20 do 80 proc. ma zająć:

  • 45 minut – szybkie ładowanie ładowarką DC prądem stałym do 100 kW;
  • 7 godzin – wolne ładowanie ładowarką AC prądem przemiennym do 11 kW.

Seres 5 dostępny również w Polsce

Na razie nie wiemy, jakie będzie mieć ceny SUV Seres 5. Producent ujawnił, że model będzie dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2023 roku. Być może chińska marka należąca do Dongfeng Sokon Automobile (DFSK) zachęci cenami. Na pewno klientów skusić może długa gwarancja, która wynosi aż 8 lat. Producent gwarantuje, że jeżeli w tym okresie baterie stracą na efektywności ponad 30 proc., zostaną bezpłatnie wymienione na nowe akumulatory.

Przypomnijmy, że sama firma ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Jednak poza USA zakłady produkcyjne DFSK znajdują się także w Chinach i Indonezji. Od 2005 roku koncern eksportuje swoje pojazdy do przeszło 70 krajów świata, w tym do Polski. Nad Wisłą, podobnie jak w innych krajach bałtyckich, autoryzowanym przedstawicielem marki jest firma Busnex. Wiemy już, że również SUV Seres 5 będzie dostępny w Polsce.

Przeczytaj też: “Mercedes EQE SUV – kolejny elektryczny SUV od Mercedesa

FAQ – najczęstsze pytania o model Seres 5

Jakim samochodem jest Seres 5?

Seres 5 to elektryczny SUV chińskiej marki, która należy do koncernu Dongfeng Sokon Automobile.

Jaki napęd będzie mieć SUV Seres 5?

To SUV, który będzie dostępny z napędem na tylną oś (RWD) i cztery koła (AWD). W pierwszym wariancie auto będzie wyposażone w silnik o mocy 299 KM i 420 Nm momentu obrotowego, w wersji z napędem AWD – motor o mocy 646 KM i 940 Nm momentu obrotowego.

Czy nowy elektryczny SUV marki Seres będzie dostępny w Polsce?

Tak, aczkolwiek na razie nie wiemy, jakie ceny będzie mieć ten model. W salonach sprzedaży Seres 5 ma pojawić się w drugim kwartale 2023 roku.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: