Ford Używane – program zakupu sprawdzonych samochodów używanych

Udostępnij
Wasza ocena
Ford Używane – program zakupu sprawdzonych samochodów używanych
Zakup samochodu używanego często wiąże się ze sporym ryzykiem. Auto może mieć sfałszowany licznik przebiegu, ukryte usterki lub nawet pochodzić z przestępstwa kradzieży. Żeby zminimalizować ryzyko zakupu samochodu, który nie jest wart swojej ceny, warto skorzystać z raportu VIN. Pomagają także specjalne programy producentów. Doskonałym tego przykładem jest program Ford Używane. Sprawdzamy, co to za program i jakie korzyści daje zakup auta z tego źródła.

W artykule przeczytasz

Jak oszukują sprzedawcy samochodów?

Zanim przedstawimy bliżej program Ford Używane, w pierwszej kolejności musimy wyjaśnić, jak oszukują sprzedawcy samochodów. Dotyczy to zakupu pojazdu od handlarza, ale także osoby prywatnej, a nawet w komisie. Wprawdzie można dochodzić swoich racji z tytułu tzw. rękojmi, ale lepiej unikać kłopotów. Same oszustwa sprzedawców samochodów są bardzo różne, tj. sprzedaż pojazdu:

 • po wypadku jako bezwypadkowego;
 • z cofniętym licznikiem;
 • pochodzącego z przestępstwa kradzieży;
 • użytkowanego jako taksówka lub w wypożyczalni;
 • ze sfałszowaną książką serwisową;
 • po szkodzie całkowitej;
 • z podmienionym numerem VIN;
 • z zastawem sądowym.

 

Przeczytaj też: “Rękojmia na samochód używany

W związku z tym weryfikacja używanego samochodu przed zakupem jest obowiązkiem nabywcy. W innym wypadku kupujący naraża się na ogromną stratę finansową. Najprościej skorzystać z Raportu Historii Pojazdu. W ten sposób łatwo sprawdzić:

 • dane techniczne;
 • rzeczywisty przebieg pojazdu;
 • rejestr wypadków i kolizji;
 • bazy pojazdów kradzionych;
 • ostrzeżenia o fabrycznych usterkach;
 • fabryczne opcje wyposażenia;
 • historyczne zdjęcia pojazdu.

Ford Używane – co to za program?

Jak sama nazwa wskazuje, program Ford Używane opracowała marka Ford. To oferta sprawdzonych samochodów z drugiej ręki, które mają niski przebieg, przejrzystą historię napraw i są w pełni sprawne. Poniżej przedstawiamy największe korzyści zakupu samochodu w programie Ford Używane:

 • maksymalnie samochody 5-letnie;
 • przebieg na poziomie nie większym niż 125 000 km;
 • sprawdzony stan techniczny (samochody są poddawane jeździe próbnej, a wcześniej przechodzą szczegółowy przegląd techniczny w Autoryzowanej Stacji Obsługi, podczas którego sprawdza się ok. 150 punktów kontrolnych – m.in. nadwozie z powłoką lakierniczą, podwozie, silnik, wnętrze, bagażnik);
 • certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA (potwierdzenie, że pojazd spełnia wymagania programu DEKRA Znak Jakości);
 • 12-miesięczna gwarancja bez limitu kilometrów i dostęp do Autoryzowanej Stacji Obsługi Forda w placówkach na terenie całej Polski;
 • 12-miesięczny pakiet pomocy drogowej Assistance;
 • finansowanie Ford Credit (okres kredytowania od 6 do 60 miesięcy; wpłata własna w wysokości minimum 10%; raty malejące lub równe; możliwość wcześniejszej spłaty; minimum papierologii).

Oferta samochodów używanych Forda. Gdzie szukać aut w programie Ford Używane?

Samochody w programie Ford Używane dostępne są w specjalnej wyszukiwarce na stronie producenta. Można w ten sposób w krótkiej chwili znaleźć samochód odpowiedni pod względem różnych parametrów, np.:

 • model (m.in. Ford Focus, Ford Fiesta, Ford Puma, Ford Kuga, Ford S-Max);
 • rodzaj nadwozia (m.in. hatchback, SUV, kombi);
 • rodzaj paliwa (m.in. benzyna, diesel, hybryda);
 • wersja wyposażenia (m.in. Titanium, Trend) i wiele innych;
 • rok produkcji (np. 2018, 2020);
 • lokalizacja (np. salon w Warszawie)

 

Bez wątpienia program Ford Używane jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą nabyć samochód z rynku wtórnego i ma to być stosunkowo nowe auto. Oczywiście należy liczyć się z tym, że takie samochody również nie są najtańsze. Jako że wielu Polaków porusza się autami w wieku powyżej 10 lat, muszą oni poszukać samochodu wśród znacznie starszych pojazdów. Wówczas koniecznie należy sprawdzić taki pojazd możliwie jak najdokładniej. Szczególnie że możliwości jest sporo, a poprzez raport VIN weryfikacji auta można dokonać już z poziomu komputera lub telefonu.

Przeczytaj też: “Ford VIN decoder – sprawdź używanego Forda!

Oczywiście już na miejscu warto sprawdzić pojazd w tradycyjny sposób. Przydadzą się więc oględziny, najlepiej z mechanikiem specjalizującym się w samochodach danej marki. Niedoskonałości uwypuklić może także jazda próbna.

FAQ – najczęstsze pytania o program Ford Używane

Czym jest program sprzedaży używanych samochodów Forda?

Ford Używane to program stworzony przez markę Ford. To szansa zakupu sprawdzonego i w pełni sprawnego samochodu z drugiej ręki.

Jakie auta można znaleźć w programie Ford Używane?

Wszystkie samochody dostępne w programie Ford Używane są sprawdzone i przeszły kontrolę jakości. Mogą to być auta maksymalnie w wieku 5 lat i z przebiegiem do 125 000 kilometrów. Nowy właściciel otrzymuje też gwarancję (12 miesięcy na serwis w ASO i pakiet pomocy drogowej Assistance).

Gdzie szukać samochodów w programie Ford Używane?

Samochody w programie Ford Używane dostępne są w specjalnej wyszukiwarce na stronie producenta.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.