Ford Transit Connect 3. generacji – dostawczak również jako hybryda plug-in

Udostępnij
Wasza ocena
Ford Transit Connect 3. generacji
Ford przedstawił nową generację Transita Connect. Ford Transit Connect 3. generacji to auto produkowane w fabryce Volkswagena w Poznaniu. Nie jest to dziełem przypadku. Ford Transit Connect 2024 jest użytkową wersją Forda Tourneo Connect zaprezentowanego w 2021 roku, a więc również bazuje na Volkswagenie Caddy. Względem modelu Tourneo Connect nowy Transit Connect jest nieco uboższy pod kątem wyposażenia, natomiast również występuje w dwóch wersjach długości. Klienci dostaną też możliwość wybrania dwóch wariantów nadwozia – dostawczego vana lub towarowo-osobowego kombi.

W artykule przeczytasz

Nowy Ford Transit Connect – furgon w dwóch wariantach

Ford Transit Connect 3. generacji to przede wszystkim użytkowy, dwumiejscowy van dostępny w dwóch wariantach:

 • Ford Transit Connect L1 – długość 4500 mm i paka o pojemności do 3,1 m3.
 • Ford Transit Connect L2 – długość 4900 mm i paka o pojemności do 3,7 m3.

 

Ładowność auta ma dochodzić do 820 kg, a długość ładunku – do 2150 mm. Z kolei dopuszczalna masa przyczepy to 1500 kg.

Ford Transit Connect 2024

Natomiast w przypadku pięciomiejscowego, towarowo-osobowego kombi, zastosowano innowacyjny system składania kanapy z tyłu. Kanapę ustawia się w pionie i przesuwa wraz z całą przegrodą, która oddziela kabinę pasażerską od bagażnika. W ten sposób klient otrzymuje przestrzeń ładunkową o pojemności:

 • do 2,5 m3 – wariant krótki.
 • do 3,1 m3 – wariant długi.

 

Ford postawił na ciekawe wzornictwo. Nadwozie ma dynamiczną linię. W oczy rzuca się także wyrazista przednia krata wlotu powietrza.

Przeczytaj też: “Ford Nugget 2024 – nowy kamper na bazie Transita Custom

Wyposażenie Forda Transit Connect 2024

Nowy Ford Transit Connect jest bardziej surowy od pasażerskiego Tourneo Connect. Dlatego w standardzie nie ma tutaj lakierowanego zderzaka z tyłu, a schowek po stronie pasażera nie jest zamykany. Jednak nie jest to żadną wadą, jeżeli wziąć pod uwagę przeznaczenie modelu.

Pod względem wyposażenia Ford Transit Connect 3. generacji i tak zasługuje na wysokie oceny. W bazowej wersji klient otrzymuje m.in. dwa ekrany:

 • wyświetlacz cyfrowych zegarów o przekątnej 10,25 cali;
 • dotykowy wyświetlacz nowoczesnego systemu multimedialnego o przekątnej 10 cali – możliwość bezproblemowego połączenia ze smartfonem poprzez Android Auto i Apple CarPlay oraz korzystanie z nawigacji.

 

Na wyposażeniu są również dwa gniazda ładowania USB-C (m.in. możliwe ładowanie laptopów, akumulatorów do elektronarzędzi, telefonów komórkowych, powerbanków). Dodatkowo w przestrzeni ładunkowej znalazło się miejsce na gniazdo 12 V.

Nowy Ford Transit Connect

Przeczytaj też: “Ford Używane – program zakupu sprawdzonych samochodów używanych

Docenić należy też szereg technologii wspomagających kierowcę, m.in.:

 • automatycznie sterowane światłami mijania;
 • system zapobiegający kolizjom z funkcjami autonomicznego hamowania oraz ostrzegania przed kolizją czołową;
 • system kontroli pasa ruchu;
 • system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości;
 • system wspomagający omijanie przeszkód;
 • przednie i tylne czujniki parkowania.

Wersje napędowe nowego Transita Connect

Podstawę gamy silnikowej stanowią dwa turbodiesle 2.0 EcoBlue. Silniki o pojemności 1968 ccm mają moc 102 lub 122 KM. Standardowo napęd przenosi 6-biegowa skrzynia manualna. Opcjonalnie w mocniejszym wariancie pojawi się możliwość sparowania z 7-stopniową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową. Wariant 122-konny można też zamówić z napędem na wszystkie koła.

Hybrydowy Ford Transit Connect PHEV

Nowością jest hybryda plug-in (PHEV). W tym przypadku podstawą jest 1,5-litrowy silnik benzynowy współpracujący z akumulatorem trakcyjnym i silnikiem elektrycznym. Systemowa moc hybrydy to 150 KM. Natomiast maksymalny moment obrotowy sięga 350 Nm. Ford Transit Connect PHEV współpracuje z 6-stopniową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową. W trybie bezemisyjnym auto ma pokonać do 110 km. Producent zapewnia, że możliwości transportowe są tutaj zbliżone do wersji spalinowych. Maksymalna ładowność wynosi więc 770 kg, a dopuszczalna masa przyczepy – 1400 kg.

Ford Transit Connect PHEV

Hybrydowy Ford Transit Connect PHEV daje możliwość wybrania trzech trybów jazdy, tj.:

 • EV Now – jazda wyłącznie z wykorzystaniem silnika elektrycznego.
 • EV Auto – utrzymywanie równowagi pomiędzy mocą dostarczaną przez silnik elektryczny i benzynowy.
 • EV Later – oszczędzanie energii elektrycznej.

 

Ładowanie akumulatora może odbywać się za pomocą:

 • szybkiej ładowarki prądu stałego DC o mocy do 50 kW;
 • prądem zmiennym AC o mocy 11 kW.

 

Produkcja nowego Forda Transita Connect 3. generacji ruszy wiosną 2024 roku. Pierwsze egzemplarze z silnikami Diesla pod maską trafią do klientów w połowie roku. Do końca roku należy poczekać na wersję z napędem hybrydowym, a do początku 2025 roku – na odmianę kombi i wariant z napędem na cztery koła.

zdjęcia: ford.pl
wideo: kanał “Autophorie” w serwisie YouTube

Przeczytaj też: “Samochody używane z salonu VW z certyfikatem

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Jakim modelem jest nowy Ford Transit Connect?

To Ford Transit Connect 3. generacji. Auto występuje w dwóch odmianach jako dostawczy van i towarowo-osobowe kombi oraz dwóch wersjach długości – L1 i L2.

Jaką pojemność przestrzeni ładunkowej ma Ford Transit Connect 3. generacji?

W odmianie van pojemność paki wynosi 3,1 m3 (L1) lub 3,7 m3 (L2). W przypadku wersji kombi jest to do 2,5 m3 (wariant krótki) lub 3,1 m3 (wariant długi).

Jaki napęd ma Ford Transit Connect 2024?

Podstawą są dwa turbodoładowane silniki Diesla – 2.0 EcoBlue o pojemności 102 lub 122 KM. W standardzie jednostki napędowe połączono z 6-biegową skrzynią ręczną. W opcji mocniejszy silnik może występować z 7-stopniową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową oraz napędem na wszystkie koła. Nowością jest hybrydowy Ford Transit Connect PHEV. Napęd bazujący na 1,5-litrowym benzyniaku wspomaganym silnikiem elektrycznym ma łączną moc systemową 150 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 350 Nm i jest przenoszony przez 6-stopniową automatyczną przekładnię dwusprzęgłową.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.