Ford Nugget 2024 – nowy kamper na bazie Transita Custom

Udostępnij
Wasza ocena
Ford Nugget
Ford Nugget to kamper, który powstał we współpracy Forda i firmy Westfalia, a więc jednego z liderów w branży kamperów. Nugget jest produkowany od 1986 roku i jest opaty m.in. o Forda Transit. Po raz pierwszy w historii Ford Nugget jest napędzany również układem hybrydowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania Nugget 2024, jak wygląda w nim przestrzeń mieszkalna oraz jakie silniki napędzają tego kampera, który w nowej wersji bazuje na modelu Ford Transit Custom.

W artykule przeczytasz

Wyposażenie i przestrzeń mieszkalna

Nowy Ford Nugget to 5-osobowy kamper z mocno przeprojektowaną przestrzenią mieszkalną. Auto zbudowano na bazie modelu Transit Custom. We współpracy z firmą Westfalia opracowano wnętrze bardziej ergonomiczne i łatwiejsze w użytkowaniu.

Część mieszkalną podzielono na trzy strefy – dzienną, sypialnią i kuchenną. Kuchnię zbudowano na planie litery “L”, dzięki czemu udało się wygospodarować więcej wolnej przestrzeni. Tylna kanapa jest 3-osobowa i zamontowana na prowadnicach. Dzięki temu można ją łatwo przesuwać i rozkładać. Na uwagę zasługuje także niżej położona podłoga i stopień boczny, co ułatwia wsiadanie, wysiadanie i załadunek kampera.

Kamper Ford Nugget 2024 wyposażenie:

 • zintegrowana płyta grzewcza ze zlewozmywakiem z podgrzewaczem wody;
 • szufladkowa lodówka mieszcząca również butelki w pozycji pionowej o pojemności 1,5 l;
 • podnoszony dach;
 • schowki na stolik i krzesła;
 • szafki z systemem cichego zamykania;
 • prysznic z ciepłą i zimną wodą;
 • nakładka na dachu skrywającą dodatkowe łóżko;
 • kaseta z markizą z prawej strony auta;
 • podnoszona sekcja materaca dla utrzymania łóżka w górnym położeniu;
 • panel fotowoltaiczny na dachu (wyposażenie opcjonalne);
 • nieprzepuszczalne rolety okienne;
 • 7-calowy kolorowy ekran dotykowy w części wypoczynkowej (do sterowania ogrzewaniem, wodą, oświetleniem, poziomem naładowania akumulatora);
 • funkcja inklinometru do poziomowania auta na nierównym terenie;
 • podgrzewane fotele obrotowe kierowcy, pasażera oraz tylna kanapa;
 • pozostałe (m.in. gniazda USB-C, indukcyjna ładowarka, modem 5G, bezprzewodowa łączność z systemem multimediów poprzez Apple CarPlay i Android Auto).

 

Kuchnia w Fordzie Nugget
Kuchnia w Fordzie Nugget

Przeczytaj też: “Volkswagen ID. Buzz LWB – wydłużony rozstaw osi i większa moc

Systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Forda Nugget

Amerykanie podkreślają, że pozycja kierowcy jest zbliżona do tej za kierownicą samochodu osobowego. To ukłon w stronę kierowców, którzy nie mają doświadczenia w prowadzeniu kamperów. Jednocześnie kierowca może liczyć na całkiem sporo przestrzeni, również dzięki umieszczeniu poduszki powietrznej w suficie.

Sam kokpit ma formę cyfrowego zestawu wskaźników i umieszczonego centralnie 13-calowego ekranu dotykowego. Z jego poziomu obsługuje się system multimedialny z oprogramowaniem Ford SYNC 4.

Kabina Forda Nugget
Kabina Forda Nugget

Na wyposażeniu znajdują się także systemy wspomagania, tj.:

 • system kamer 360 stopni;
 • aktywny asystent parkowania;
 • aktywny tempomat z funkcją centrowania toru jazdy i Stop & Go;
 • wspomaganie hamowania awaryjnego podczas cofania.

Nowy Ford Nugget – napęd spalinowy i układ hybrydowy

Amerykanie informują, że Ford Nugget 2024 będzie wprowadzany etapami. Paleta jednostek napędowych częściowo pokrywa się z wcześniejszymi wersjami. Jako pierwsza w sprzedaży pojawi się wersja Titanium z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o mocy 170 KM, sparowanym z 8-biegową skrzynią automatyczną. To wersja, która w sprzedaży będzie dostępna już wiosną 2024 roku.

Kolejne pojawią się w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Jedną z wersji napędowych będzie układ hybrydowy typu plug-in, bazujący m.in. na technologii znanej z Forda Kuga (Ford Kuga Plug-In Hybrid). To układ bazujący na 2,5-litrowym silniku benzynowym oraz silniku elektrycznym połączonym z baterią o pojemności 11,8 kWh. Łączna moc układu to 232 KM. Dostępne będą też warianty z napędem na wszystkie koła.

Ford Nugget 2024
Nugget 2024

Przeczytaj też: “Volkswagen ID. Buzz – elektryczny następca kultowego VW T1

FAQ – najczęściej zadawane pytania o Forda Nugget

Jakim samochodem jest nowy Ford Nugget?

To kamper zbudowany na bazie modelu Ford Transit Custom. Auto zbudowano we współpracy z firmą Westfalia, a więc podmiotem, który specjalizuje się w kamperach.

Z jakim silnikiem kupić Forda Nugget 2024?

Jako pierwsza w sprzedaży pojawi się wersja Titanium napędzana 2-litrowym silnikiem Diesla (EcoBlue) o mocy 170 KM. Napęd będzie przenosić 8-biegowa skrzynia automatyczna. Później w sprzedaży pojawią się wersje z innymi silnikami oraz z układem hybrydowym o mocy 232 KM. Dostępne będą też wersje z napędem na wszystkie koła.

Kiedy Ford Nugget trafi do sprzedaży?

Pierwsze egzemplarze kampera będą dostępne wiosną 2024 roku.

zdjęcia: fordauthority.com
wideo: kanał Planet Car News w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.