Alfa Romeo Junior – napęd, wyposażenie, ceny

Udostępnij
Wasza ocena
Alfa Romeo Junior
Alfa Romeo Junior to najtańszy model w gamie włoskiej marki. Jednocześnie to pierwsza Alfa Romeo produkowana poza Półwyspem Apenińskim. Jego produkcja odbywa się bowiem w fabryce w Tychach. Wiemy już, jakim autem jest włoski crossover segmentu B, co oferuje oraz ile trzeba zapłacić za ten samochód w polskim salonie sprzedaży.

W artykule przeczytasz

Jak wygląda crossover Junior?

Początkowo Alfa Romeo Junior miała nazywać się Milano. Jednak międzynarodowy koncern Stellantis musiał zrezygnować z tej nazwy, ponieważ wykorzystywana poza Włochami była niezgodna z włoskim prawem. Dlatego zdecydowano się na nazwę Milano. Podobnie jak Jeep Avenger i Fiat 600, również miejski crossover Alfa Romeo Junior jest produkowany w zakładzie w Tychach. Z pewnością model może budzić zainteresowanie i stanowić konkurencję w segmencie kompaktowych crossoverów. Auto ma przekonywać najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, bogatym wyposażeniem i doskonałym prowadzeniem.

Uwagę należy też zwrócić na design. W pasie przednim widać nietypowe lampy z wplecionymi trzema paskami LED. Z tyłu zdecydowano się na duży napis Alfa Romeo oraz ciemną listwę skrywającą światła. Zderzak jest różny w zależności od wersji napędowej. W odmianie będącej miękką hybrydą bazującej na silniku spalinowym zdecydowano się na wyeksponowanie dwóch końcówek wydechu. W wersjach elektrycznych znalazł się dyfuzor. Podobać może się linia boczna. Ładnie prezentują się także unikalne wzory obręczy ze stopów lekkich.

Przeczytaj też: “Jeep Avenger – crossover segmentu B z Tychów

Alfa Romeo Junior – wymiary

Długość 4173 mm
Szerokość 1781 mm
Wysokość 1535 mm
Pojemność bagażnika 415 litrów (400 litrów w wersjach elektrycznych)

Alfa Romeo Junior w kabinie

W kabinie znaleźć można cyfrowe wskaźniki i niżej zamontowany ekran multimediów. System inforozrywki wykorzystuje ulepszonego asystenta głosowego wspieranego przez ChatGPT. Natomiast komfort jazdy powinny zapewniać kubełkowe fotele. Naturalnie auto ma wiele systemów wspierających kierowcę.

Alfa Romeo Junior występuje w pięciu wersjach wyposażenia do wyboru – dwóch dla odmiany miękkiej hybrydy MHEV (Ibrida i Ibrida Speciale) i trzech dla aut z napędem elektrycznym (Elettrica, Elettrica Speciale, Elettrica Veloce).

Crossover Alfa Romeo Junior

Wersje wyposażenia:

  • Alfa Romeo Junior Ibrida – m.in. 17-calowe alufelgi, reflektory w technologii Full LED z sygnaturą 3+3, tylne światła Full LED, tylne czujniki parkowania, 10,25-calowy ekran multimediów, 10,25-calowy wyświetlacz wskaźników, jednostrefowa klimatyzacja automatyczna, fotel kierowcy i pasażera z manualną regulacją (sześciostopniowa dla fotela kierowcy i czterostopniowa dla fotela pasażera), adaptacyjny tempomat, czujnik zmęczenia kierowcy, system ostrzegający o opuszczeniu pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych.
  • Alfa Romeo Junior Ibrida Speciale – dodatkowo lub zastępczo m.in. 18-calowe alufelgi, przyciemniane tylne szyby, kamera cofania z dynamicznymi liniami, bezkluczykowy dostęp, elektrycznie i bezdotykowo otwierana klapa bagażnika, dotykowe lampki LED z przodu i z tyłu, nawigacja, adaptacyjny tempomat z centrowaniem na pasie ruchu i asystentem jazdy w korkach, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z funkcją masażu, fotel pasażera z sześciostopniową regulacją manualną.
  • Alfa Romeo Junior Elettrica – m.in. 18-calowe alufelgi, reflektory w technologii Full LED z sygnaturą 3+3, tylne światła Full LED, tylne czujniki parkowania, 10,25-calowy ekran multimediów, 10,25-calowy wyświetlacz wskaźników, jednostrefowa klimatyzacja automatyczna, fotel kierowcy i pasażera z manualną regulacją (sześciostopniowa dla fotela kierowcy i czterostopniowa dla fotela pasażera), adaptacyjny tempomat, czujnik zmęczenia kierowcy, system ostrzegający o opuszczeniu pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych.
  • Alfa Romeo Junior Elettrica Speciale – dodatkowo lub zastępczo m.in. przyciemniane tylne szyby, kamera cofania z dynamicznymi liniami, bezkluczykowy dostęp, elektrycznie i bezdotykowo otwierana klapa bagażnika, dotykowe lampki LED z przodu i z tyłu, nawigacja, adaptacyjny tempomat z centrowaniem na pasie ruchu i asystentem jazdy w korkach, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z funkcją masażu, fotel pasażera z sześciostopniową regulacją manualną.
  • Alfa Romeo Junior Elettrica Veloce – dodatkowo lub zastępczo m.in. 20-calowe alufelgi, czarny dach, czerwone zaciski hamulcowe, sportowe zawieszenie, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu TorSen.

 

Przeczytaj też: “Fiat 600e – dane techniczne, wyposażenie, ceny

Układy napędowe crossovera Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo Junior występuje w trzech wersjach napędowych. Pierwszą jest odmiana spalinowa ze wsparciem silnika elektrycznego (miękka hybryda MHEV). Dwie kolejne wersje to odmiany elektryczne (BEV).

  • Pierwszy wariant – układ miękkiej hybrydy z trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1.2 l wspomaganym przez 48-woltową instalację elektryczną z silnikiem o mocy 28 KM. Łączna moc układu to 136 KM i 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego.
  • Drugi wariant – układ elektryczny o mocy 156 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, z baterią o pojemności 54 kWh.
  • Trzeci wariant – układ elektryczny o mocy 204 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, z baterią o pojemności 54 kWh.

 

W ofercie pojawi się także wersja z napędem na cztery koła jako Alfa Romeo Junior Q4. W tym wariancie znajdzie się dodatkowy motor elektryczny na tylnej osi.

Alfa Romeo Junior – dane techniczne (miękka hybryda MHEV)

Parametry|Wersja MHEV 1.2, 136 KM
Układ napędowy 3-cylindrowy 1.2 + 48-woltowa instalacja elektryczna z silnikiem 28 KM
Łączna moc układu 136 KM
Maksymalny moment obrotowy układu 230 Nm
Napęd Na przednie koła
Skrzynia biegów Automatyczna dwusprzęgłowa DCT 6-biegowa
Czas od 0 do 100 km/h 8,9 s
Prędkość maksymalna 206 km/h

Alfa Romeo Junior – dane techniczne (odmiany elektryczne BEV)

Parametry|Wersja BEV, 156 KM BEV, 240 KM
Moc 156 KM 204 KM
Maksymalny moment obrotowy 260 Nm 260 Nm
Napęd Na przednie koła Na przednie koła
Skrzynia biegów Automatyczna dwusprzęgłowa DCT 6-biegowa Automatyczna dwusprzęgłowa DCT 6-biegowa
Czas od 0 do 100 km/h 9 s Brak danych
Prędkość maksymalna 150 km/h Brak danych
Pojemność akumulatora 54 kWh 54 kWh
Zasięg (według norm WLTP w cyklu mieszanym) 410 kilometrów Brak danych

Przeczytaj też: “Fiat 600 Hybrid – dane techniczne, ceny

Ile kosztuje Alfa Romeo Junior?

Cena Alfy Romeo Junior zależy od wersji napędowej oraz opcji wyposażenia. Najniższą cenę ma odmiana spalinowa z bazowym wyposażeniem Ibrida (129 600 złotych). Natomiast topowa wersja z silnikiem elektrycznym 240 KM i w opcji wyposażenia Elettrica Veloce kosztuje 215 200 złotych.

Elektryczna Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo Junior – ceny

Odmiana napędowa|Wersja wyposażenia Ibrida Ibrida Speciale Elettrica Elettrica Speciale Elettrica Veloce
MHEV 1.2, 136 KM 129 600 złotych 139 600 złotych
BEV, 156 KM 173 200 złotych 183 200 złotych
BEV, 240 KM 215 200 złotych

Wydaje się, że Alfa Romeo Junior może budzić zainteresowanie w obszarze crossoverów segmentu B.

Crossover Junior w wersji spalinowej – konfigurator
Crossover Junior w wersji elektrycznej – konfigurator

zdjęcia: alfaromeo.pl
wideo: kanał “the car crash review” w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Jakim autem jest Alfa Romeo Junior?

To miejski crossover segmentu B produkowany w fabryce w Tychach.

W jaki układ napędowy wyposażono crossovera Junior od Alfy Romeo?

Auto jest dostępne jako miękka hybryda (MHEV) i elektryk. W odmianie MHEV podstawę stanowi trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.2 l wspomagany przez instalację elektryczną. Łączna moc układu to 136 KM i 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Odmiany elektryczne mają parametry 156 KM i 260 Nm oraz 204 KM i 260 Nm. W obu przypadkach pojemność baterii wynosi 54 kWh.

Ile kosztuje Alfa Romeo Junior?

Cena crossovera, w zależności od wersji wyposażenia i odmiany napędowej, mieści się w zakresie od 129 600 do 215 200 złotych.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.