Wakacje Leasingowe na samochód – co to jest, jak skorzystać?

Udostępnij
Wasza ocena
Wakacje Leasingowe na samochód
Wiele osób obawia się dziś zakupu dóbr na kredyt, czy wzięcia ich w leasing. Dotyczy to osób fizycznych, ale również przedsiębiorców. W przypadku leasingu ciekawy produkt pojawił się na rynku jesienią 2022 roku, kiedy Carsmile wespół z VEHIS postanowiły zaoferować konsumentom tzw. Tarczę Leasingową. Teraz pojawia się kolejne rozwiązanie, które ma zachęcać do brania pojazdów w leasing. To Wakacje Leasingowe. Sprawdzamy, czym jest ten produkt i jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z wakacji w leasingu.

W artykule przeczytasz

Obawy związane z zakupem, wynajmem lub leasingiem auta – sondaż

Zanim wyjaśnimy, czym są Wakacje Leasingowe na samochód, w pierwszej kolejności musimy odnieść się do sondażu, który wskazuje, jakie obawy mają osoby zainteresowane nabyciem auta. Są to:

 • 41 proc. – wzrost raty ze względu na podwyżki stóp procentowych;
 • 25 proc. – dalszy wzrost cen paliw;
 • 21 proc. – zbyt wysoka miesięczna rata za auto;
 • 17 proc. – nie ma obaw;
 • 16 proc. – rzadsze wykorzystywanie samochodu w firmie przy obowiązku opłacania rat tej samej wysokości;
 • 14 proc. – gorszy czas w firmie, przez co zabraknie środków na zapłatę raty;
 • 13 proc. – pojazd, który obecnie jest potrzebny, za jakiś czas stanie się zbędny;
 • 11 proc. – zbyt wysoka cena pojazdu;
 • 7 proc. – zbyt wysokie koszty ubezpieczenia i serwisowania;
 • 6 proc. – brak środków na wykup samochodu.

 

Kluczowi dla ustanowienia Wakacji Leasingowych są tutaj respondenci, którzy wskazali na zbyt wysokie miesięczne raty i gorszy okres w firmie – odpowiednio 21 proc. i 14 proc. respondentów.

Jednocześnie warto wskazać na drugi sondaż, w którym zapytano ankietowanych, co skłoniłoby ich do zakupu, wynajmu lub leasingu auta. Wyniki badania przedstawiają się następująco:

 • 51 proc. – stała rata na cały okres umowy;
 • 23 proc. – niska rata;
 • 23 proc. – rabat na auto;
 • 18 proc. – możliwość zawieszenia płatności na pewien okres (Wakacje Leasingowe);
 • 10 proc. – możliwość obniżenia raty z powodu rzadszego użytkowania pojazdu;
 • 9 proc. – żadne z powyższych;
 • 6 proc. – możliwość odstąpienia od wykupu samochodu po zakończeniu leasingu;
 • 6 proc. – możliwość rezygnacji z umowy leasingu lub wynajmu.

Czym są Wakacje Leasingowe na auto?

Jak łatwo się domyślić, Wakacje Leasingowe to rozwiązanie, które pozwala odroczyć płatność raty leasingowej za samochód. Najważniejsze zasady Wakacji Leasingowych:

 • możliwość odroczenia płatności dwóch rat leasingowych za auto;
 • z odroczenia płatności można skorzystać dwukrotnie w ciągu trwania całej umowy leasingowej;
 • umowa leasingowa musi być zawarta na okres od 2 do 6 lat;
 • o pierwsze Wakacje Leasingowe można ubiegać po 6 miesiącach spłaty pojazdu;
 • skorzystanie z Wakacji Leasingowych wydłuża okres umowy;
 • Wakacje Leasingowe nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami oraz koniecznością aneksowania umowy.

 

Wydaje się, że taki produkt może przekonać część niezdecydowanych przedsiębiorców do zaciągnięcia leasingu na samochód. Wakacje Leasingowe mogą być bowiem kołem ratunkowym, jeżeli firmę dotkną przejściowe problemy z płynnością, bez narażania się na windykację.

Podobnie jak w przypadku Tarczy Leasingowej, rękę do leasingodawców wyciągnęła firma Carsmile. Tym razem jej partnerem jest firma Cofidis, która specjalizuje się w finansowaniu samochodów. Jednak nie można wykluczyć, że do inicjatywy dołączą inne firmy, które udzielają finansowania na zakup auta.

Umowa leasingu z Wakacjami Leasingowymi nie do końca online

Niestety, w związku z obowiązującymi przepisami, cała procedura zawarcia leasingu z opcją Wakacji Leasingowych nie może odbyć się w pełni online. Na przeszkodzie stoi art. 709 (2) Kodeksu cywilnego. Na szczęście większość procedury zaciągnięcia leasingu odbywa się zdalnie. Poniżej instrukcja, jak krok po kroku zawrzeć umowę leasingu z opcją Wakacji Leasingowych:

 1. Wybór samochodu oferowanego przez Carsmile.
 2. Złożenie wniosku na platformie carsmile.pl.
 3. Weryfikacja tożsamości leasingobiorcy i analiza danych finansowych zawartych we wniosku.
 4. Sprawdzenie leasingobiorcy w bazach dłużników.
 5. Wydanie wstępnej decyzji kredytowej.
 6. Podpisanie umowy (jest dostarczana pod wskazany adres przez mobilnego doradcę Carsmile).

 

Przeczytaj też: “Polski Ład – leasing aut od 1 stycznia 2022

Rata samochodu w leasingu z opcją Wakacji Kredytowych – symulacja kosztów

Firma Carsmile pokusiła się nawet o symulację kosztów leasingu przy umowie z opcją Wakacji Leasingowych. Taką symulację wykonano więc dla trzech modeli samochodów, tj.:

 • auto dostawcze: Fiat Fiorino (cena brutto: 78 105 zł, cena netto: 63 500 zł);
 • crossovery: Seat Ateca (cena brutto: 140 766 zł, cena netto: 114 444 zł) oraz Audi Q5 (cena brutto: 184 301 zł, cena netto: 149 838 zł).

 

W każdym przypadku symulacja uwzględnia umowę leasingu zawartą na następujących warunkach:

 • okres leasingu: 72 miesiące (6 lat);
 • opłata wstępna: 10 proc.;
 • wykup po zakończeniu umowy: 30 proc.

 

Koszty opłaty wstępnej, wykupu i miesięcznej raty dla poszczególnych samochodów są następujące:

 • Fiat Fiorino: opłata wstępna (6350 zł netto), wykup (19 050 zł netto), miesięczna rata (986 zł netto – można 2-krotnie zawiesić w okresie leasingu);
 • Seat Ateca: opłata wstępna (11 444 zł netto), wykup (34 333 zł netto), miesięczna rata (1778 zł netto – można 2-krotnie zawiesić w okresie leasingu);
 • Audi Q5: opłata wstępna (14 984 zł netto), wykup (44 952 zł netto), miesięczna rata (2328 zł netto – można 2-krotnie zawiesić w okresie leasingu).

Leasing z Tarczą – co to jest?

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza inicjatywa firmy Carsmile, która wychodzi z korzystną ofertą dla leasingobiorców w czasach niepewności. Jesienią 2022 roku pisaliśmy bowiem o tzw. Leasingu z Tarczą. Tak więc Tarczę Leasingową w dużym skrócie można sprawdzić do trzech założeń, tj.:

 • gwarancja niskiej miesięcznej raty;
 • brak obowiązku wykupu auta po zakończeniu umowy leasingu;
 • możliwość zrezygnowania z umowy w dowolnym momencie i zwrot auta.

 

W przypadku Tarczy Leasingowej Carsmile zaangażowało się w ten produkt we współpracy z firmą VEHIS.

Przeczytaj też: “Leasing z Tarczą – co charakteryzuje nowy wariant leasingu?

Wydaje się, że oba rozwiązania zaproponowane przez firmę Carsmile – Tarcza Leasingowa i Wakacje Leasingowe na samochód – zostaną dobrze odebrane przez leasingobiorców. Zresztą potwierdzają to statystyki. Firma podaje bowiem, że co drugi z jej klientów korzysta z produktu osłonowego w formie Tarczy Leasingowej.

FAQ – najczęstsze pytania o Wakacje Leasingowe na samochód

Czym są Wakacje Leasingowe na auto?

W najprostszym tłumaczeniu jest to produkt osłonowy dla leasingobiorców, który pozwala odroczyć płatność raty leasingowej.

Płatności ilu rat leasingowych można odroczyć w Wakacjach Leasingowych?

W całym okresie umowy leasingobiorca może odroczyć płatność dwóch rat. Umowa leasingu musi być podpisana na okres od 24 do 72 miesięcy (od 2 do 6 lat). Natomiast pierwsze odroczenie płatności może mieć miejsce po 6 miesiącach leasingu.

Kto oferuje produkt osłonowy w formie Wakacji Leasingowych?

Za projekt odpowiada firma Carsmile. Na razie jej partnerem jest firma Cofidis, która specjalizuje się w finansowaniu samochodów. Nie jest wykluczone, że również inne podmioty finansowe dołączą do programu.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.