Nissan Townstar – elektryczny van od Japończyków

Udostępnij
Wasza ocena
Nissan Townstar – elektryczny van od Japończyków
Elektryczny Nissan Townstar to następca modelu e-NV200, który cieszył się sporym zainteresowaniem jako udany bezemisyjny samochód użytkowy. Wydaje się, że model Townstar również będzie wysoko oceniany przez klientów, szczególnie małych i średnich przedsiębiorców, którzy potrzebują tego rodzaju pojazdu. Znamy już nie tylko wymiary i ładowność, ale też ceny elektrycznego vana w Polsce. W najuboższej wersji Nissan Townstar kosztuje ok. 140 000 zł. Co nie jest bez znaczenia, zakup – również w ramach leasingu – można częściowo sfinansować ze środków z programu "Mój Elektryk".

W artykule przeczytasz

Elektryczny Nissan Townstar – co to za samochód?

Jak już zauważyliśmy wyżej, Nissan Townstar to w pełni bezemisyjny van z napędem elektrycznym. Model zaprojektowano zwłaszcza z myślą o przedsiębiorcach, szczególnie tych z sektora MŚP (mali i średni przedsiębiorcy). Wydaje się, że pojazd może cieszyć się nawet większą popularnością niż jego poprzednik – Nissan e-NV200. Jako że ten nie jest już produkowany, Townstar może wypełnić powstałą lukę.

Nissan Townstar – wymiary i ładowność (wersja standardowa)

 • rozstaw osi: 2716 mm;
 • maksymalna długość przestrzeni ładunkowej: 1806 mm;
 • pojemność: 3,3 m3;
 • ładowność: 612 kg.

Nissan Townstar – wymiary i ładowność (wersja przedłużona)

 • rozstaw osi: 3100 mm;
 • maksymalna długość przestrzeni ładunkowej: 2230 mm;
 • pojemność: 4,3 m3;
 • ładowność: 800 kg.

 

Dzięki temu van Townstar jest łatwiejszy w dopasowaniu do potrzeb przedsiębiorców z różnych branż. Jednocześnie elektryczny Nissan Townstar pozwala holować ładunek o masie do 1500 kg.

122 KM i 300 km zasięgu

Elektryczny Townstar jest zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 122 koni mechanicznych, z momentem obrotowym na poziomie 245 Nm. Akumulator znajdujący się pod podłogą ma pojemność 45 kWh. Według testów WLTP w cyklu mieszanym przekłada się to na zasięg nawet 301 km.

Bateria zamontowana w modelu ma gwarancję 8 lat lub jest ograniczona zasięgiem wynoszącym 160 000 km. Taki sam zasięg wynosi gwarancja na sam pojazd, aczkolwiek w ujęciu czasowym jest ona udzielana maksymalnie na 60 miesięcy.

Nissan Townstar – ceny i wyposażenie

Elektryczny Townstar będzie dostępny w czterech wersjach wyposażenia (Nissan Townstar Visia, Nissan Townstar Business, Nissan Townstar N-Connecta, Nissan Townstar Tekna). W wersji bazowej za nowy model z salonu trzeba zapłacić 139 900 zł netto.

 • Visia w cenie od 139 900 zł netto – m.in. tylne czujniki parkowania, dwuskrzydłowe tylne drzwi otwierane pod kątem 180 stopni, ledowe światła mijania i kierunkowskazy, pokładowa ładowarka AC o mocy 11 kW.
 • Business w cenie od 141 900 zł netto – m.in. automatyczna klimatyzacja, radioodtwarzacz DAB, podgrzewane fotele z przodu, fotel kierowcy z regulowanym podparciem lędźwiowego odcinka kręgosłupa, drzwi przesuwne z prawej strony, pompa ciepła, pokładowa ładowarka AC o mocy 22 kW, układ chłodzenia baterii trakcyjnej.
 • N-Connecta w cenie od 153 900 zł netto – m.in. zestaw audio z 8-calowym ekranem dotykowym, inteligentny kluczyk i-KEY, system hamowania awaryjnego, system ostrzegania o obiektach w martwym polu, system rozpoznawania znaków drogowych, kamera cofania, przednie czujniki parkowania, złącze szybkiego ładowania CCS umożliwiające ładowanie prądem stałym z mocą do 80 kW.
 • Tekna w cenie od 171 900 zł netto – m.in. nawigacja NissanConnect z 8-calowym ekranem dotykowym, cyfrowe zegary z 10-calowym wyświetlaczem TFT, system wspomagania kierowcy ProPILOT Assist, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system ostrzegania i interwencji w przypadku wykrycia obiektu w martwym polu, system kamer 360 stopni, indukcyjna ładowarka, podgrzewanie przedniej szyby, podgrzewanie koła kierownicy.

Nissan Townstar z dotacją z programu “Mój Elektryk”

Klienci, którzy chcą nabyć elektrycznego vana od Japończyków, mogą skorzystać z dotacji rządowych z programu “Mój Elektryk”. Dotyczy to klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Warto pamiętać, że jest to samochód kategorii N1 (auta dostawcze o masie do 3,5 t). Dotacja wynosi więc:

 • do 50 000 złotych, ale nie więcej niż 20 proc. kosztów kwalifikowanych bez względu na przebieg w ciągu roku;
 • do 70 000 złotych, ale nie więcej niż 30 proc. kosztów kwalifikowanych przy przebiegu w ciągu roku na poziomie 20 000 kilometrów lub większym.

 

Przeczytaj też: “W końcu rusza dofinansowanie aut elektrycznych dla przedsiębiorców

Pierwsze egzemplarze elektrycznego vana dotrą do klientów w Polsce na początku 2023 roku. Oprócz tego Japończycy poinformowali, że w najbliższych miesiącach w ofercie pojawi się osobowy Nissan Townstar Combi.

FAQ – najczęstsze pytania o elektrycznego Nissana Townstar

Jakim samochodem jest nowy Nissan Townstar?

Townstar w wersji na prąd elektryczny van, który w gamie Japończyków wypełni miejsce po modelu e-NV200. To auto użytkowe dostępne będzie w wersji standardowej i wydłużonej.

Ile kosztuje kompaktowy samochód dostawczy Nissan Townstar?

Cennik Nissana Townstar jest różny w zależności od wersji wyposażenia i odmiany – standardowa lub przedłużona. Przy podstawowym wariancie, w zależności od wersji model kosztuje od 139 900 zł netto (Visia), od 141 900 zł netto (Business), od 153 900 zł netto (N-Connecta) lub od 171 900 zł netto (Tekna).

Czy można uzyskać dotację na elektrycznego vana Townstar?

Tak, jest to możliwe. To samochód kategorii N1, dlatego maksymalna kwota dotacji wynosi 50 000 złotych (do 20 proc. kosztów bez względu na przebieg w ciągu roku) lub 70 000 złotych (do 30 proc. kosztów, z przebiegiem w ciągu roku na poziomie przynajmniej 20 000 kilometrów).

zdjęcie: nissan.pl

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Samochody BYD

Samochody BYD w Europie

Marka BYD zadebiutuje w Europie. Przypomnijmy, że jest to największy na świecie producent samochodów elektrycznych.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.