Renault Clio 5. generacji po liftingu – wyposażenie i ceny

Udostępnij
Wasza ocena
Renault Clio 5
Renault Clio 5. generacji to auto zaprezentowane w 2019 roku. Samochód segmentu B zbudowano od podstaw. W porównaniu z poprzednikiem auto jest krótsze, ale za to szersze i wyższe, dzięki czemu kabina zyskała na przestronności. Wiosną 2023 roku Clio 5. przeszło modernizację. Sprawdzamy, jak wygląda Renault Clio V po liftingu oraz ile trzeba zapłacić za 5-drzwiowego hatchbacka w zależności od odmiany napędowej i wersji wyposażenia.

W artykule przeczytasz

Jak wygląda Clio V po modernizacji?

W 2023 roku Renault Clio 5. generacji przeszło gruntowną modernizację. Wprawdzie tył nie uległ wielkim zmianom, natomiast widać je w przedniej części auta. Natomiast wskazać należy na kształt świateł do jazdy dziennej, które biegną od góry do dołu zderzaka i nawiązują do kształtu logo Renault.

Światła mają przezroczyste klosze, pojawiły się też nowe wzory aluminiowych obręczy, natomiast w zderzaku znajdują się wyloty powietrza. Sam zderzak, a dokładniej jego dolna część, jest też lakierowana. W zależności od wersji wyposażenia jest on lakierowany na kolor czarny lub srebrny.

Przeczytaj też: “Renault Clio 4. generacji – opinie, dane techniczne, usterki

Renault Clio V – wymiary:

 • długość: 4050 mm,
 • szerokość: 1798 mm,
 • wysokość: 1440 mm,
 • rozstaw osi: 2583 mm,
 • pojemność bagażnika: 391 l.

Trzy wersje wyposażenia Renault Clio 5. po liftingu – Evolution, Techno i Esprit Alpine

Renault Clio V po modernizacji to model oferowany w trzech wersjach wyposażenia:

 • Evolution (wszystkie dostępne odmiany silnikowe): manualna klimatyzacja, 16-calowe felgi, materiałowa tapicerka, 7-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników, 7-calowy ekran multimediów, światła przednie Full LED Pure Vision, system kontroli bezpiecznej odległości, system kontroli pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu, tylne czujniki parkowania, czujnik zmierzchu, 2 porty USB, możliwość połączenia z Apple CarPlay i Android Auto.
 • Techno (wszystkie dostępne odmiany silnikowe): automatyczna klimatyzacja, tylne światła Full LED Pure Vision, tapicerka materiałowa z elementami skóry ekologicznej, kierownica pokryta skórą ekologiczną, chromowane elementy grilla, regulacja wysokości przednich foteli, dostęp bezkluczykowy (karta Renault Hands Free), kamera cofania, czujnik deszczu, indukcyjna ładowarka.
 • Esprit Alpine (brak odmiany z instalacją LPG): 17-calowe felgi, materiałowa tapicerka z elementami ze skóry wegańskiej, kierownica ze skóry wegańskiej, system kontroli martwego pola, system ostrzegania o nadmiernej prędkości z systemem rozpoznawania znaków drogowych, tylne i przednie czujniki parkowania, 10,25-calowy ekran zestawu wskaźników, 9,3-calowy ekran multimediów.

Clio 2023 – trzy odmiany napędowe

Renault Clio 5. generacji po modernizacji występuje w trzech odmianach napędowych:

 • silnik benzynowy 1.0 l o mocy 91 KM;
 • silnik benzynowy 1.0 l z instalacją LPG o mocy 91 KM (benzyna) lub 100 KM (LPG);
 • układ hybrydowy o mocy 145 KM (wolnossący silnik benzynowy 1.6 l o mocy 94 KM + dwa silniki elektryczne o mocy 49 KM i 24 KM).

 

Renault Clio 2023

Przeczytaj też: “Opel Adam – opinie, wady, zalety

Renault Clio 2023 silniki – (dane techniczne)

Silnik Moc Maksymalny moment obrotowy Przyspieszenie od 0 do 100 km/h Maksymalna prędkość
TCe 90 91 KM 160 Nm 12,2 s 174 km/h
TCe 100 LPG 100 KM (LPG), 91 KM (benzyna) 170 Nm (LPG), 160 Nm (benzyna) 11,8 s (LPG), 12,5 s (benzyna) 174 km/h
E-Tech full hybrid 145 KM (silnik spalinowy 94 KM + dwa silniki 49 KM i 24 KM) 148 Nm (silnik spalinowy), 205 Nm (49-konny silnik elektryczny) 9,3s 174 km/h

Renault Clio 5. po liftingu – ceny w Polsce

W najtańszej wersji – z silnikiem benzynowym i wyposażeniem Evolution – za Clio V zapłacić należy 74 200 zł. Ta sama odmiana silnikowa w wersji Techno to koszt 82 900 zł, w Esprit Alpine – 93 900 zł. Natomiast najdroższe są egzemplarze napędzane układem hybrydowym – od 99 200 do 118 900 zł.

Renault Clio 5. 2023 – cennik

Silnik Evolution Techno Esprit Alpine
TCe 90 74 200 zł 82 900 zł 93 900 zł
TCe 100 LPG 78 200 zł 89 600 zł
E-Tech full hybrid 99 200 zł 107 900 zł 118 900 zł

Przeczytaj też: “VW Golf 6 – jaki jest używany Volkswagen Golf VI?

FAQ – najczęściej zadawane pytania o Renault Clio 5. po liftingu (2023)

Jakim autem jest Renault Clio V 2023?

Nadal to niewielki hatchback segmentu B. Nowy Renault Clio to model po modernizacji, którą przeszedł wiosną 2023 roku.

Z jakimi silnikami występuje Renault Clio 5. generacji po modernizacji?

Model można zamówić w trzech odmianach napędowych. Najsłabszym silnikiem jest benzyniak 1.0 l o mocy 91 KM. Po połączeniu z instalacją LPG motor potrafi osiągnąć moc 100 KM. Natomiast układ hybrydowy złożony z silnika benzynowego 1.6 l i dwóch jednostek elektrycznych ma moc 145 KM.

Ile kosztuje Renault Clio V?

Cena jest różna w zależności od odmiany napędowej i wersji wyposażenia (Evolution, Techno i Esprit Alpine). Za Renault Clio 5. 2023 należy zapłacić od 74 200 do 118 900 zł.

zdjęcia: renault.pl
wideo: kanał AutoCentrum.pl w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 9 Średnio: 4.7]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.