Dacia Duster Adventure – Duster 2024 z pakietem Adventure

Udostępnij
Wasza ocena
Dacia Duster 3. Adventure
Jak może wskazywać nazwa, Dacia Duster Adventure to odmiana przygotowana do sprawnego pokonywania bezdroży. Jednak w poprzednich generacjach Dustera – Dacii Duster 1. i 2. – nie wyglądało to najlepiej. Dodatkowy pakiet nie poprawiał w znaczącym stopniu właściwości terenowych, ale raczej był dodatkiem designerskim. Inaczej ma to wyglądać w przypadku Dacii Duster 3. generacji z pakietem Adventure. Dlatego sprawdzam, czy faktycznie nowa Dacia Duster Adventure nadaje się do sprawnego pokonywania bezdroży.

W artykule przeczytasz

Czym jest pakiet Adventure Dacii Duster?

Dacia Duster Adventure to odmiana terenowa, a przynajmniej tego można byłoby oczekiwać od takiego pakietu. Jeżeli jednak spojrzeć na poprzednie generacje, stwierdzenie, że Duster z tym pakietem ma właściwości terenowo-outdoorowe, byłoby mocnym nadużyciem. Wystarczy zauważyć, że nie zawsze takie auta miały nawet napęd na wszystkie koła (4WD). Pakiet Adventure raczej dodawał dla kompaktowego SUV-a bardziej agresywnego wyglądu, na co mogły wskazywać grafiki na drzwiach i masce, a przede wszystkim charakterystyczne relingi i halogeny na dachu.

Dacia Duster 3. Adventure ma oferować dużo więcej w zakresie właściwości terenowych. Dodatkowe elementy pakietu odkrywa grupa Dacia Duster Trails & Technical na Facebooku.

Przeczytaj też: “Używana Dacia Duster – czy warto kupić rumuńskiego SUV-a?

Dacia Duster 2024 Adventure – lista dodatkowych elementów i funkcji:

  • liftujące zawieszenie Koni +30 mm (sprężyny i amortyzatory);
  • stalowe felgi w rozmiarze 16 cali;
  • opony BFGoodrich All-Terrain KO2 w rozmiarze 215/70 R16;
  • osłona silnika z aluminium o grubości 6 mm;
  • osłona tylnego mechanizmu różnicowego;
  • poprzeczne relingi dachowe;
  • bagażnik dachowy z uchwytem na antenę CB;
  • oświetlenie LED na dachu.

Ile kosztuje Dacia Duster 3. z pakietem Adventure

Dodatków jest więc dość sporo. Co ważniejsze, są to modyfikacje istotne dla jazdy po bezdrożach. Kwestią dyskusyjną jest tutaj tylko osłona tylnego mechanizmu różnicowego, która będzie zbierać błoto.

Przeczytaj też: “Dacia Duster 2024 – dane techniczne, wyposażenie, ceny

Naturalnie należy odnieść się do ceny. Otóż koszt terenowego pakietu Adventure to 5000 euro, co w przeliczeniu na złotówki powinno oscylować w okolicach od 21 000 do 23 000 złotych. Biorąc pod uwagę, że za topowego Dustera 2024 w odmianie TCe 130 4×4 zapłacić trzeba blisko 115 000 złotych, Dacia Duster 3. Adventure powinna kosztować około 140 000 złotych.

zdjęcie: kadr z filmu z kanału “CosminMCS” w serwisie YouTube
wideo: kanał “CosminMCS” w serwisie YouTube

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

FAQ

Czym jest pakiet Adventure Dacii Duster?

To zestaw dodatkowych elementów i funkcji, który ma poprawiać właściwości terenowe Dustera.

Co oferuje Dacia Duster 3. z pakietem Adventure?

W pakiecie Adventure Dustera 3. generacji znajduje się m.in. liftujące zawieszenie Koni, ale także osłony silnika i tylnego mechanizmu różnicowego, poprzeczne relingi dachowe czy bagażnik dachowy z uchwytem na antenę CB i oświetleniem LED. Oczywiście na wyposażeniu są też specjalne obręcze i opony.

Ile kosztuje Dacia Duster 3. Adventure?

Pakietu Adventure kosztuje dodatkowe 5000 euro. W zależności od kursu EUR/PLN powinien to być wydatek w zakresie od 21 000 do 23 000 złotych.

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!
Advertisement

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.