Słyszeliście o Toyota Plus?

Udostępnij
Wasza ocena

W artykule przeczytasz

W dobie zagrożenia dla naszego zdrowia, rozmyślamy częściej o własnym środku transportu. Przyjrzyjmy się możliwościom jakie daje nam rynek wtórny i programy dealerów jak np. Toyota Plus.

 

Toyota to bardzo popularna marka w Polsce. Samochody tej marki uchodzą za niezawodne i również dobrze sprzedają się na rynku wtórnym. Niektóre modele tej marki – jak np. Toyota CHR podbiła serca Polaków. 

 

Hybrydy Toyoty także cieszą się dobrą opinią i są chętnie kupowane. Ich niskie koszty eksploatacyjne w tym niskie spalanie docenili taksówkarze, którzy od ponad roku zaczęli się przesiadać się na Toyoty Prius. Widać to szczególnie w większych miastach.

 

Toyota z pewnością odsprzeda się na rynku wtórnym

 

Kupując używany samochód, nikt  zazwyczaj nie rozmyśla o jego dalszej odsprzedaży. Skupiamy się na jego stanie technicznym i historii pojazdu. Jednak jeżeli kupujemy samochód i gdzieś z tyłu głowy mamy świadomość, że za kilka lat będziemy go chcieli odsprzedać… To warto wybrać taką markę, która nam to ułatwi, a nie utrudni. 

 

Do takich marek należą:*

 

 • Volkswagen
 • Opel
 • Ford
 • Audi 
 • Toyota
 • Skoda
 • BMW
 • Renault

 

Do popularnych modeli należą:*

 

 • Opel Astra
 • Audi A4
 • BMW Seria 3
 • Volkswagen Golf
 • Volkswagen Passat
 • Toyota Yaris
 • Toyota Avensis
 • Ford Focus 
 • Opel Corsa

 

*Dane autobaza.pl za 2019 rok

 

Kupujesz samochód – sprawdź historię pojazdu

 

Dilerzy powiększają zakres swojej działalności również o sprzedaż samochodów używanych. W ich ofercie znajdują się zazwyczaj pojazdy po leasingowe, a także z flot firmowych, jak również te odkupione od osób prywatnych.

Kupno samochodu używanego od dealera uchodzi zazwyczaj za bardziej bezpieczne, niż zakup pojazdu od trudniącego się tym handlarza. Jednak nie zawsze jest to regułą.

U dealera oczekujemy przede wszystkim gwarancji i lepszego stanu technicznego pojazdu. Niestety również tutaj możemy się przeliczyć. Zalecamy więc czujność i sprawdzanie historii pojazdu w dedykowanych serwisach – takich jak autobaza.pl.  Dlaczego?

 

Nie chcemy generalizować, ale również u dealerów sprzedających samochody używane zdarzają się wypucowane szroty. Nie ma na to reguły, a wiele zależy od zwykłej uczciwości ludzkiej. 

 

Program Toyota Plus

 

Jednak są też i tacy dealerzy, którzy nieustannie pracują na pozytywny wizerunek marki. 

Dealerzy odgórnie wprowadzają rozwiązania sprzyjające klientom. Dealerzy Toyoty, którzy mają w swojej ofercie pojazdy używane oferują je w ramach programu Toyota Plus.

Wg. Toyoty są one dokładnie sprawdzone  przez wykwalifikowanych mechaników przy pomocy specjalnie opracowanej  ścieżki diagnostycznej z wykorzystaniem narzędzi specjalistycznych.

 

Wyniki weryfikacji pojazdu przedstawiane są w specjalnym dokumencie nazywanym przez Toyotę Certyfikatem Kontroli Jakości. Klienci Toyoty mają zagwarantowane wykonanie listy czynności ustalonej odgórnie i potwierdzających dobry stan techniczny pojazdu.

 

Lista czynności wykonywanych w ramach programu Toyota Plus obejmuje:

 

 • Kontrolę stanu nadwozia
 • Kontrolę stanu opon włącznie z pomiarem głębokości bieżnika
 • Oględziny zewnętrzne pojazdu
 • Kontrolę oświetlenia
 • Badanie komory silnika
 • Kontrolę wnętrza pojazdu – w tym bagażnika
 • Kontrolę podwozia
 • Testy diagnostyczne w tym geometrię kół i test akumulatora.

 

Pojazdy sprzedawane w tym programie objęte są roczną gwarancją. Nie jest to naszym zdaniem szczególnie długi okres, choć na pewno lepsza będzie jakakolwiek gwarancja niż żadna. Naszym zdaniem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla klienta byłaby gwarancja obejmująca liczbę przejechanych km.

 

W ramach gwarancji w programie Toyota Plus klient dostaje całodobową pomoc Assistance. Ponadto dealer deklaruje sprawdzony stan techniczny i udokumentowaną historię pojazdu, a także jego przebieg. 

Jednak w tym przypadku, niezależnie od kogo kupujemy używany pojazd zalecamy sprawdzenie historii pojazdu we własnym zakresie np. na autobaza.pl. Przy znaczącym wydatku na zakup samochodu używanego, dodatkowe kilka złotych zapłacone za raport historii pojazdu nie zrobi wyłomu w budżecie, a może uratować nas on przed trefnym zakupem.

 

Ocena naszych czytelników
[Suma: 3 Średnio: 4.7]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Porównaj oferty wielu Towarzystw i oszczędzaj na OC/AC!

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.