Poradniki

Darmowe Poradniki eBook

Pierwsze kroki po zakupie samochodu z wadami

Roszczenia z tytułu wad nabytych pojazdów są powszechne w przypadku samochodów używanych, ale dotyczą również pojazdów nowych. Najczęstsze wady to fałszywy przebieg rzutujący na stopień eksploatacji pojazdu oraz uszkodzenia wynikające z powypadkowości pojazdu. Te ostatnie najczęściej są usuwane w sposób doraźny lub jedynie maskowane co może narażać kupującego nie tylko na straty finansowe, ale również na zagrożenie życia lub zdrowia.

Pierwsze kroki po kupnie samochodu z wadami
Prawne abc przed kupnem samochodu z wadami

Prawne ABC przed kupnem samochodu z wadami

Rynek samochodów używanych cechuje się bardzo dużym odsetkiem transakcji, w których kupujący są niezadowoleni z zawartej umowy. Sprzedawcy najczęściej zatajają swoją wiedzę o stanie pojazdu licząc na to, że kupujący nie odkryją rzeczywistego stanu technicznego. Takim zabiegom, szczególnie wśród zawodowych handlarzy, towarzyszy wykorzystywanie różnych, często niezgodnych z prawem, sposobów utrudniania dochodzenia roszczeń przez kupujących.

W związku z tym przy kupnie pojazdu warto nie tylko sprawdzić jego stan techniczny, ale zadbać również o aspekty prawne, które w przypadku stwierdzenia wad pojazdu, pozwolą na bezproblemowe dochodzenie wszelkich roszczeń.

NIE ZWLEKAJ

SPRAWDŹ NUMER VIN

ODBIERZ DWA PORADNIKI

Nie zwlekaj, sprawdź numer VIN. Odbierz dwa poradniki.
X
ZAMKNIJ

Administratorem Twoich danych jest VIN-Info Sp. z o.o. (ul. Modelarska 18, 40-142 Katowice, Polska, ).
Możemy przetwarzać Twoje dane (adres IP, dane o przeglądarce i systemie operacyjnym oraz przybliżona lokalizacja):
na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów do celów statystycznych i zarządzania stroną, przez okres do zakończenia analizy statystyk, nie dłużej niż przez 3 lata od roku, w którym uzyskano dane;
na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów w celu marketingu bezpośredniego usług własnych, przez okres funkcjonowania strony lub do wycofania zgody. Współpracujemy z: firmami marketingowymi, wyszukiwarkami internetowymi, portalami społecznościowymi, firmami udostępniającymi narzędzia do badań statystycznych i obsługi portali społecznościowych, firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Udostępnienie nam danych nie jest obowiązkowe, jednak bez ich podania strona może nie funkcjonować prawidłowo. Masz prawo dostępu do danych dotyczących Twojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Możesz w dowolnym momencie cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Strona może używać plików cookies i innych podobnych technologii we wspomnianych celach. Zgoda na ich używanie wyrażana jest za pośrednictwem ustawień wybranych przez Ciebie w przeglądarce. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych i ustawieniach przeglądarki znajduje się w [Polityce Prywatności].