Darmowe Poradniki eBook

Pierwsze kroki po zakupie samochodu z wadami

Roszczenia z tytułu wad nabytych pojazdów są powszechne w przypadku samochodów używanych, ale dotyczą również pojazdów nowych. Najczęstsze wady to fałszywy przebieg rzutujący na stopień eksploatacji pojazdu oraz uszkodzenia wynikające z powypadkowości pojazdu. Te ostatnie najczęściej są usuwane w sposób doraźny lub jedynie maskowane co może narażać kupującego nie tylko na straty finansowe, ale również na zagrożenie życia lub zdrowia.

Pierwsze kroki po kupnie samochodu z wadami
Prawne abc przed kupnem samochodu z wadami

Prawne ABC przed kupnem samochodu z wadami

Rynek samochodów używanych cechuje się bardzo dużym odsetkiem transakcji, w których kupujący są niezadowoleni z zawartej umowy. Sprzedawcy najczęściej zatajają swoją wiedzę o stanie pojazdu licząc na to, że kupujący nie odkryją rzeczywistego stanu technicznego. Takim zabiegom, szczególnie wśród zawodowych handlarzy, towarzyszy wykorzystywanie różnych, często niezgodnych z prawem, sposobów utrudniania dochodzenia roszczeń przez kupujących.

W związku z tym przy kupnie pojazdu warto nie tylko sprawdzić jego stan techniczny, ale zadbać również o aspekty prawne, które w przypadku stwierdzenia wad pojazdu, pozwolą na bezproblemowe dochodzenie wszelkich roszczeń.

NIE ZWLEKAJ

SPRAWDŹ NUMER VIN

ODBIERZ DWA PORADNIKI

Nie zwlekaj, sprawdź numer VIN. Odbierz dwa poradniki.