

Opinie o samochodach
Renault Scenic
Scenic V E-Tech Electric
lata produkcji: 2023-obecnie · 2 wersje silnikowe
Produkcja Renault generacji Scenic V E-Tech Electric ma miejsce od 2023 roku. Auto Renault Scenic z nadwoziem SUV było dostępne w wersjach 5-drzwiowych. Napęd na przednie koła w Renault Scenic zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem. Czas przyspieszenia do 100 km/h waha się w zakresie 8.4 - 9.3 sekund w zależności od silnika.
W skrócie
Renault Scenic V E-Tech Electric — 2 wersje silnikowe.
Alexander-93, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Scenic Vision (Concept)
TL;DR
Renault Scenic Vision (Concept) — 0 wersji silnikowych.
W skrócie
Renault Scenic Vision (Concept) — 0 wersji silnikowych.
© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.netWersje silnikowe
Nie mamy jeszcze danych o wersjach silnikowych tej generacji.
Grand Scenic IV (Phase II)
lata produkcji: 2020-2023 · 8 wersji silnikowych · 115–158 KM
Rozpoczęcie produkcji Renault Scenic Grand Scenic IV (Phase II) miało miejsce w 2020 roku, a jej zakończenie w 2023 roku. Dostępność nadwozia typu Minivan w Renault Scenic obejmowała wersje 5-drzwiowe. Pojemność silników w Grand Scenic IV (Phase II) generacji Scenic marki Renault zaczyna się od 1333 cm3, co pozwala na różnorodność wyboru. W Renault Scenic moc silnika przekazywana jest przez napęd na przednie koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla różnych silników wynosi od 9.7 do 11.2 sekund.
W skrócie
Renault Scenic Grand Scenic IV (Phase II) — 8 wersji silnikowych, moc 115-158 KM.
Wersje silnikowe
Scenic IV (Phase II)
lata produkcji: 2020-2022 · 4 wersje silnikowe · 115–158 KM
Produkcja Renault w generacji Scenic IV (Phase II) miała miejsce od 2020 roku do 2022 roku. Model Renault Scenic był oferowany z nadwoziem typu Minivan, w wersji 5-drzwiowej. Silniki w Scenic IV (Phase II) generacji marki Renault charakteryzują się pojemnościami 1333 cm3. Napęd na przednie koła w samochodzie Renault Scenic wpływa na zużycie paliwa i osiągi. Osiągi prędkości maksymalnej wahają się od 184 do 200 km/h, co zależy od wybranej wersji silnika.
W skrócie
Renault Scenic IV (Phase II) — 4 wersje silnikowe, moc 115-158 KM.
Wersje silnikowe
Grand Scenic IV (Phase I)
lata produkcji: 2017-2018, 2016-2018, 2018-2020 · 42 wersje silnikowe · 110–160 KM
Produkcja Renault Scenic Grand Scenic IV (Phase I) przebiegała od 2016 roku do 2020 roku. Nadwozie Minivan modelu Renault Scenic było dostępne w wersji 5 drzwi. Pojemność silników w modelu Scenic z Grand Scenic IV (Phase I) generacji marki Renault wynosi maksymalnie 1749 cm3. W Renault Scenic moc silnika przekazywana jest przez napęd na przednie koła. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi od 9.2 do 15.2 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Scenic Grand Scenic IV (Phase I) — 42 wersje silnikowe, moc 110-160 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Scenic IV (Phase I)
lata produkcji: 2016-2018, 2018-2020, 2017-2018 · 21 wersji silnikowych · 95–160 KM
Renault Scenic IV (Phase I) miał swoją premierę produkcyjną w 2016 roku, a produkcję zakończono w 2020 roku. Model Renault Scenic oferował nadwozie Minivan, dostępne z 5 drzwiami. W modelu z Scenic IV (Phase I) generacji marki Renault klienci mogą korzystać z jednostek napędowych o mocy do 160 koni. Model Renault Scenic korzysta z napędu na przednie koła. Samochód osiąga prędkość maksymalną w zakresie 175 - 210 km/h, co czyni go konkurencyjnym na rynku.
W skrócie
Renault Scenic IV (Phase I) — 21 wersji silnikowych, moc 95-160 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Grand Scenic III (Phase III)
lata produkcji: 2013-2016, 2014-2016 · 20 wersji silnikowych · 110–160 KM
Rozpoczęcie produkcji Renault Scenic Grand Scenic III (Phase III) miało miejsce w 2013 roku, a jej zakończenie w 2016 roku. W modelu Renault Scenic występowało nadwozie Minivan w wersji 5 drzwi. Renault proponuje w Grand Scenic III (Phase III) generacji modelu Scenic silniki o pojemności zaczynającej się od 1197 cm3, co umożliwia różnorodność wyboru. Napęd na przednie koła w samochodzie Renault Scenic wpływa na zużycie paliwa i osiągi. Osiągi prędkości maksymalnej wahają się od 180 do 205 km/h, co zależy od wybranej wersji silnika.
W skrócie
Renault Scenic Grand Scenic III (Phase III) — 20 wersji silnikowych, moc 110-160 KM.
Wersje silnikowe
Scenic III (Phase III)
lata produkcji: 2013-2016 · 10 wersji silnikowych · 110–165 KM
Wytwarzanie Renault w wersji Scenic III (Phase III) trwało od 2013 roku do 2016 roku. Model Renault Scenic był oferowany z nadwoziem typu Minivan, w wersji 5-drzwiowej. Silniki w modelu marki Renault z Scenic III (Phase III) generacji oferują moc od 110 do 165 koni mechanicznych. Dzięki napędowi na przednie koła, Renault Scenic jest bardziej uniwersalny w eksploatacji. Osiągi prędkości maksymalnej przy różnych wersjach silnikowych wynoszą od 180 do 205 km/h.
W skrócie
Renault Scenic III (Phase III) — 10 wersji silnikowych, moc 110-165 KM.
© M 93 / CC BY-SA 3.0 (DE) <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Scenic III XMOD
lata produkcji: 2013-2016 · 4 wersje silnikowe · 110–132 KM
Produkcja Renault w generacji Scenic III XMOD odbywała się od 2013 roku do 2016 roku. Nadwozie SUV modelu Renault Scenic było dostępne w wersji 5 drzwi. W ofercie znalazły się jednostki napędowe od 1197 do 1598 cm3, o mocy 110-132 KM. W modelu Renault Scenic napęd na przednie koła wspiera systemy bezpieczeństwa aktywnego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla różnych silników wynosi od 10.3 do 13.4 sekund.
W skrócie
Renault Scenic III XMOD — 4 wersje silnikowe, moc 110-132 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Grand Scenic III (Phase II, collection 2012)
lata produkcji: 2012-2013 · 2 wersje silnikowe · 130 KM
Model Renault Scenic w wersji Grand Scenic III (Phase II, collection 2012) zadebiutował na rynku w 2012 roku, a jego produkcję utrzymywano do 2013 roku. Model Renault Scenic był dostępny z nadwoziem typu Minivan, w wersji 5-drzwiowej. Pojemność silników w modelu Scenic marki Renault z Grand Scenic III (Phase II, collection 2012) generacji waha się między 1397 a 1598 cm3. Napęd na przednie koła w modelu Renault Scenic decyduje o sposobie przenoszenia mocy na nawierzchnię. Prędkość maksymalna modeli wynosi od 190 do 195 km/h, co wpływa na ich atrakcyjność.
W skrócie
Renault Scenic Grand Scenic III (Phase II, collection 2012) — 2 wersje silnikowe, moc 130 KM.
© M 93 / CC BY-SA 3.0 (DE) <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Scenic III (Phase II, collection 2012)
lata produkcji: 2012-2013 · 2 wersje silnikowe · 110 KM
Renault Scenic III (Phase II, collection 2012) miał swoją premierę produkcyjną w 2012 roku, a produkcję zakończono w 2013 roku. W modelu Renault Scenic zastosowano nadwozie Minivan, które było dostępne w wersjach 5-drzwiowych. Silniki w Scenic III (Phase II, collection 2012) generacji marki Renault charakteryzują się osiągami w zakresie mocy 110 koni mechanicznych. W samochodzie Renault Scenic zastosowano innowacyjny system napędu na przednie koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla różnych silników wynosi od 11.7 do 12.3 sekund.
W skrócie
Renault Scenic III (Phase II, collection 2012) — 2 wersje silnikowe, moc 110 KM.
© M 93 / CC BY-SA 3.0 (DE) <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Grand Scenic III (Phase I)
lata produkcji: 2009-2011, 2009-2010, 2010-2011, 2011 · 20 wersji silnikowych · 110–160 KM
Renault Scenic w wersji Grand Scenic III (Phase I) produkowany był od 2009 roku do 2011 roku. Samochód Renault Scenic z nadwoziem Minivan można było nabyć w wersji z 5 drzwiami. W Grand Scenic III (Phase I) generacji modelu Scenic marki Renault można znaleźć jednostki napędowe o mocy sięgającej 160 koni mechanicznych. Napęd na przednie koła w Renault Scenic zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem. Przyspieszenie w zakresie 0-100 km/h oscyluje pomiędzy 9.3 a 14.3 sekundami.
W skrócie
Renault Scenic Grand Scenic III (Phase I) — 20 wersji silnikowych, moc 110-160 KM.
Thomas doerfer, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Scenic III (Phase I)
lata produkcji: 2009-2011, 2010-2011, 2009-2010, 2011 · 10 wersji silnikowych · 110–160 KM
Premiera Renault w wersji Scenic III (Phase I) miała miejsce w 2009 roku, a produkcję prowadzono do 2011 roku. Dostępne nadwozie typu Minivan w Renault Scenic oferowało konfiguracje 5 drzwi. Marka Renault wprowadziła w swojej Scenic III (Phase I) generacji modelu silniki o zróżnicowanej pojemności, zaczynającej się od 1395 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Scenic pozwala na lepsze wykorzystanie mocy silnika. Prędkość maksymalna w różnych wariantach wynosi od 180 do 205 km/h, co zapewnia dynamiczne osiągi.
W skrócie
Renault Scenic III (Phase I) — 10 wersji silnikowych, moc 110-160 KM.
M 93, CC BY-SA 3.0 DE <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Grand Scenic II (Phase II)
lata produkcji: 2006-2009, 2006-2008 · 9 wersji silnikowych · 103–163 KM
Produkcja Renault Scenic w wersji Grand Scenic II (Phase II) toczyła się od 2006 roku do 2009 roku. Dostępność nadwozia typu Minivan w Renault Scenic obejmowała wersje 5-drzwiowe. W modelu Scenic marki Renault z Grand Scenic II (Phase II) generacji klienci mają do wyboru silniki o maksymalnej mocy wynoszącej 163 koni. Napęd na przednie koła w Renault Scenic zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem. Prędkość maksymalna w różnych wariantach wynosi od 176 do 206 km/h, co zapewnia dynamiczne osiągi.
W skrócie
Renault Scenic Grand Scenic II (Phase II) — 9 wersji silnikowych, moc 103-163 KM.
M 93 / AttributionWersje silnikowe
Scenic II (Phase II)
lata produkcji: 2006-2008, 2006-2009 · 8 wersji silnikowych · 98–135 KM
Wytwarzanie Renault generacji Scenic II (Phase II) prowadzono od 2006 roku do 2009 roku. Model oferowany był z nadwoziem typu Minivan, w wersji 5-drzwiowej. Renault Scenic II (Phase II) oferowany był z silnikami o mocy 98-135 KM i pojemności 1390-1998 cm3. W samochodzie Renault Scenic zastosowano innowacyjny system napędu na przednie koła. Prędkość maksymalna tego pojazdu dostępna jest w zakresie 174 - 195 km/h.
W skrócie
Renault Scenic II (Phase II) — 8 wersji silnikowych, moc 98-135 KM.
OSX / Public domainWersje silnikowe
Grand Scenic II (Phase I)
lata produkcji: 2005-2006, 2006, 2004-2005, 2004-2006 · 8 wersji silnikowych · 106–163 KM
Produkcja Renault Scenic generacji Grand Scenic II (Phase I) była prowadzona od 2004 roku do 2006 roku. W modelu Renault Scenic zastosowano nadwozie Minivan, które było dostępne w wariantach 5-drzwiowych. W ofercie znalazły się jednostki napędowe od 1461 do 1998 cm3, o mocy 106-163 KM. Napęd na przednie koła w Renault Scenic zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem. Prędkość maksymalna modeli wynosi od 178 do 206 km/h, co wpływa na ich atrakcyjność.
W skrócie
Renault Scenic Grand Scenic II (Phase I) — 8 wersji silnikowych, moc 106-163 KM.
Vauxford / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)Wersje silnikowe
Scenic II (Phase I)
lata produkcji: 2003-2005, 2005-2006, 2003-2006, 2006, 2004-2006 · 14 wersji silnikowych · 82–163 KM
Renault Scenic II (Phase I) pozostawał w fazie produkcyjnej od 2003 roku do 2006 roku. Oferowane nadwozie Minivan w Renault Scenic obejmowało modele 5 drzwi. W ofercie Scenic II (Phase I) generacji marki Renault znajdują się silniki o pojemności maksymalnej wynoszącej 1998 cm3. W modelu Renault Scenic napęd na przednie koła poprawia manewrowość pojazdu. Osiągi prędkości maksymalnej przy różnych wersjach silnikowych wynoszą od 165 do 206 km/h.
W skrócie
Renault Scenic II (Phase I) — 14 wersji silnikowych, moc 82-163 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Scenic I RX
lata produkcji: 2000-2003 · 3 wersje silnikowe · 98–140 KM
Wytwarzanie Renault, generacji Scenic I RX, trwało od 2000 roku do 2003 roku. Dostępny model Renault Scenic charakteryzował się nadwoziem Minivan oraz opcjami 5 drzwi. Marka Renault w modelu z Scenic I RX generacji proponuje silniki generujące moc między 98 a 140 koni. System napędu na wszystkie koła (4x4) w Renault Scenic współpracuje z zastosowaną skrzynią biegów. Samochód może osiągnąć prędkość maksymalną w przedziale 160 do 180 km/h, co podkreśla jego wszechstronność.
W skrócie
Renault Scenic I RX — 3 wersje silnikowe, moc 98-140 KM.
Ap320, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Scenic I (Phase II)
lata produkcji: 1999-2000, 2000-2003, 1999-2003, 2001-2003, 2000 · 13 wersji silnikowych · 64–140 KM
Renault Scenic I (Phase II) miał swoją premierę produkcyjną w 1999 roku, a produkcję zakończono w 2003 roku. Oferowane nadwozie Minivan w modelu Renault Scenic dostępne było z 5 drzwiami. W ofercie Scenic I (Phase II) generacji marki Renault znajdują się silniki o pojemności maksymalnej wynoszącej 1998 cm3. W samochodzie Renault Scenic zastosowano zaawansowany system napędu na przednie koła dla większej przyjemności z jazdy. Przyspieszenie z 0 do 100 km/h dla tego modelu wynosi od 10.2 do 18.9 sekund, co zachwyca kierowców.
W skrócie
Renault Scenic I (Phase II) — 13 wersji silnikowych, moc 64-140 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons