

Opinie o samochodach
Renault Megane
Megane V E-Tech Electric (facelift 2026)
lata produkcji: 2026-obecnie · 1 wersja silnikowa
Wytwarzanie Renault w wersji Megane V E-Tech Electric (facelift 2026) trwa od 2026 roku. Auto Renault Megane z nadwoziem Hatchback było dostępne w wersjach 5-drzwiowych. Dzięki napędowi na przednie koła, Renault Megane osiąga doskonałą stabilność podczas jazdy. Czas przyspieszenia do 100 km/h kształtuje się w zakresie 7.6 sekund, w zależności od silnika.
W skrócie
Renault Megane V E-Tech Electric (facelift 2026) — 1 wersja silnikowa.
Wersje silnikowe
Megane V E-Tech Electric
lata produkcji: 2022-obecnie · 3 wersje silnikowe
Generację Megane V E-Tech Electric modelu Renault wytwarza się od 2022 roku. Dostępny model Renault Megane charakteryzował się nadwoziem Hatchback oraz opcjami 5 drzwi. Napęd na przednie koła w Renault Megane jest zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Samochód oferuje maksymalną prędkość w przedziale 150 - 160 km/h, w zależności od wersji silnikowej.
W skrócie
Renault Megane V E-Tech Electric — 3 wersje silnikowe.
© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.netWersje silnikowe
Megane IV (Phase II, 2021) Sedan
lata produkcji: 2021-2024, 2021-2023, 2021-obecnie · 5 wersji silnikowych · 115–140 KM
Produkcję Renault w wersji Megane IV (Phase II, 2021) Sedan prowadzono od 2021 roku do 2024 roku. Nadwozie Sedan w modelu Renault Megane występowało w wersjach 4 drzwi. Silniki w Megane IV (Phase II, 2021) Sedan generacji marki Renault oferują moc w przedziale od 115 do 140 koni mechanicznych. Napęd na przednie koła w Renault Megane jest zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Osiągi samochodu wahają się w zakresie prędkości maksymalnej od 190 do 205 km/h.
W skrócie
Renault Megane IV (Phase II, 2021) Sedan — 5 wersji silnikowych, moc 115-140 KM.
Wersje silnikowe
Megane IV (Phase II, 2020)
lata produkcji: 2020-2022, 2020-2023, 2020-2024, 2020-2021 · 11 wersji silnikowych · 115–300 KM
Model Renault w wersji Megane IV (Phase II, 2020) był produkowany od 2020 roku do 2024 roku. W modelu Renault Megane zastosowano nadwozie Hatchback, które było dostępne w wariantach 5-drzwiowych. Marka Renault oferuje w Megane IV (Phase II, 2020) generacji modelu silniki o minimalnej pojemności wynoszącej 1330 cm3. W Renault Megane zastosowano napęd na przednie koła, co wpływa na charakter prowadzenia samochodu. Osiągi prędkości maksymalnej dla tego samochodu wynoszą od 190 do 260 km/h.
W skrócie
Renault Megane IV (Phase II, 2020) — 11 wersji silnikowych, moc 115-300 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Megane IV (Phase II, 2020) Grandtour
lata produkcji: 2020-2023, 2020-2022, 2020-2024 · 7 wersji silnikowych · 92–160 KM
Produkcja modelu Renault generacji Megane IV (Phase II, 2020) Grandtour trwała od 2020 roku do 2024 roku. W samochodzie Renault Megane zastosowano nadwozie Kombi, które było dostępne w wersji 5-drzwiowej. W modelu marki Renault z Megane IV (Phase II, 2020) Grandtour generacji klienci mają do wyboru silniki o maksymalnej mocy wynoszącej 160 koni. Napęd na przednie koła w Renault Megane przyczynia się do zmniejszenia zużycia opon. Prędkość maksymalna tego pojazdu jest zróżnicowana i wynosi od 183 do 205 km/h.
W skrócie
Renault Megane IV (Phase II, 2020) Grandtour — 7 wersji silnikowych, moc 92-160 KM.
© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.netWersje silnikowe
Megane IV
lata produkcji: 2016-2017, 2018-2020, 2016-2018, 2016-2020, 2019-2020 · 25 wersji silnikowych · 90–300 KM
Seryjną produkcję modelu Renault generacji Megane IV prowadzono od 2016 roku do 2020 roku. Samochód Renault Megane występował z nadwoziem Hatchback w wersji 5-drzwiowej. Dostępne silniki mają pojemność od 1198 do 1798 cm3 i moc od 90 do 300 KM. Dzięki napędowi na przednie koła, Renault Megane może z łatwością pokonywać zakręty z dużą prędkością. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla tego modelu kształtuje się w przedziale od 5.7 do 13.4 sekund.
W skrócie
Renault Megane IV — 25 wersji silnikowych, moc 90-300 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Megane IV Grandtour
lata produkcji: 2016-2017, 2018-2020, 2016-2018, 2019-2020 · 21 wersji silnikowych · 90–205 KM
Wytwarzanie Renault w wersji Megane IV Grandtour trwało od 2016 roku do 2020 roku. Model Renault Megane był oferowany z nadwoziem typu Kombi, w wersji 5-drzwiowej. Renault proponuje w Megane IV Grandtour generacji modelu silniki o pojemności zaczynającej się od 1197 cm3, co umożliwia różnorodność wyboru. W Renault Megane moc silnika przekazywana jest przez napęd na przednie koła. Samochód dysponuje prędkością maksymalną w przedziale od 175 do 230 km/h, co czyni go atrakcyjną propozycją.
W skrócie
Renault Megane IV Grandtour — 21 wersji silnikowych, moc 90-205 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane IV Sedan
lata produkcji: 2016-2017, 2018-2020, 2016-2018 · 11 wersji silnikowych · 90–140 KM
Prace nad Renault w wersji Megane IV Sedan trwały od 2016 roku do 2020 roku. Nadwozie tej generacji to Sedan, dostępne w konfiguracji 4 drzwi. Użytkownicy modelu z Megane IV Sedan generacji marki Renault mogą wybierać spośród silników o pojemności od 1198 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Megane jest zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Prędkość maksymalna dostępnych wersji silnikowych wynosi od 176 do 201 km/h.
W skrócie
Renault Megane IV Sedan — 11 wersji silnikowych, moc 90-140 KM.
Elr19, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane III CC (Phase III, 2014)
lata produkcji: 2014-2016 · 5 wersji silnikowych · 110–140 KM
Renault Megane III CC (Phase III, 2014) pozostawał w produkcji od 2014 roku do 2016 roku. Auto Renault Megane z nadwoziem Coupé - Kabriolet było dostępne w wersjach 2-drzwiowych. W modelu z Megane III CC (Phase III, 2014) generacji marki Renault klienci mogą korzystać z jednostek napędowych o mocy do 140 koni. Dzięki napędowi na przednie koła, Renault Megane osiąga doskonałą stabilność podczas jazdy. Osiągi prędkości maksymalnej dla tego samochodu wynoszą od 190 do 205 km/h.
W skrócie
Renault Megane III CC (Phase III, 2014) — 5 wersji silnikowych, moc 110-140 KM.
Wersje silnikowe
Megane III Coupe (Phase III, 2014)
lata produkcji: 2014-2016, 2015-2016, 2014-2015 · 15 wersji silnikowych · 95–273 KM
Model Renault w wersji Megane III Coupe (Phase III, 2014) był produkowany od 2014 roku do 2016 roku. W modelu Renault Megane zastosowano nadwozie Coupé, które było dostępne w wariantach 3-drzwiowych. W generacji Megane III Coupe (Phase III, 2014) modelu marki Renault dostępne są silniki o pojemności od 1197 do 1998 cm3. Za przeniesienie mocy w Renault Megane odpowiada napęd na przednie koła. Osiągi samochodu wahają się w zakresie prędkości maksymalnej od 185 do 255 km/h.
W skrócie
Renault Megane III Coupe (Phase III, 2014) — 15 wersji silnikowych, moc 95-273 KM.
Wersje silnikowe
Megane III Grandtour (Phase III, 2014)
lata produkcji: 2014-2015, 2015-2016, 2014-2016 · 11 wersji silnikowych · 95–220 KM
Produkcja Renault generacji Megane III Grandtour (Phase III, 2014) utrzymywała się od 2014 roku do 2016 roku. Oferowane nadwozie Kombi w Renault Megane obejmowało modele 5 drzwi. Renault proponuje w Megane III Grandtour (Phase III, 2014) generacji modelu silniki o pojemności zaczynającej się od 1197 cm3, co umożliwia różnorodność wyboru. Wysoka jakość napędu na przednie koła w Renault Megane wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Osiągi zależą od wybranej wersji silnikowej: prędkość maksymalna 185-240 km/h, przyspieszenie do setki 7.6-12.6sek.
W skrócie
Renault Megane III Grandtour (Phase III, 2014) — 11 wersji silnikowych, moc 95-220 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane III (Phase III, 2014)
lata produkcji: 2014-2015 · 11 wersji silnikowych · 95–220 KM
Produkcja Renault w generacji Megane III (Phase III, 2014) miała miejsce od 2014 roku do 2015 roku. Samochód Renault Megane był dostępny z nadwoziem typu Hatchback, w konfiguracji 5-drzwiowej. Pojemność silników w Megane III (Phase III, 2014) generacji marki Renault zaczyna się od 1197 cm3, co pozwala na różnorodność wyboru. Napęd na przednie koła w Renault Megane umożliwia lepsze przyspieszenie na zakrętach. Osiągi prędkości maksymalnej przy różnych wersjach silnikowych wynoszą od 190 do 240 km/h.
W skrócie
Renault Megane III (Phase III, 2014) — 11 wersji silnikowych, moc 95-220 KM.
Charles01, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane III Coupe (Phase II, 2012)
lata produkcji: 2012-2013, 2012 · 14 wersji silnikowych · 90–265 KM
Premiera Renault w wersji Megane III Coupe (Phase II, 2012) miała miejsce w 2012 roku, a produkcję prowadzono do 2013 roku. Oferowane nadwozie Coupé w Renault Megane obejmowało modele 3 drzwi. Pojemność silników w Megane III Coupe (Phase II, 2012) generacji marki Renault zaczyna się od 1198 cm3, co pozwala na różnorodność wyboru. Napęd na przednie koła w samochodzie Renault Megane wpływa na zużycie paliwa i osiągi. Wersje silnikowe różnią się osiągami, przyspieszając od 0 do 100 km/h w czasie od 6.0 do 12.5 sekund.
W skrócie
Renault Megane III Coupe (Phase II, 2012) — 14 wersji silnikowych, moc 90-265 KM.
Miles Continental from Christchurch, New Zealand, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane III Grandtour (Phase II, 2012)
lata produkcji: 2012-2013, 2013, 2012 · 16 wersji silnikowych · 90–220 KM
Produkcję modelu Renault w wersji Megane III Grandtour (Phase II, 2012) utrzymywano od 2012 roku do 2013 roku. Auto Renault Megane wyposażone było w nadwozie Kombi, które występowało w wersji 5-drzwiowej. W Megane III Grandtour (Phase II, 2012) generacji modelu marki Renault, najmocniejsze silniki osiągają moc do 220 koni mechanicznych. W modelu Renault Megane napęd na przednie koła wspiera systemy bezpieczeństwa aktywnego. Prędkość maksymalna modeli wynosi od 180 do 240 km/h, co wpływa na ich atrakcyjność.
W skrócie
Renault Megane III Grandtour (Phase II, 2012) — 16 wersji silnikowych, moc 90-220 KM.
Wersje silnikowe
Megane III (Phase II, 2012)
lata produkcji: 2012-2013 · 13 wersji silnikowych · 90–180 KM
Od 2012 roku do 2013 roku samochody Renault generacji Megane III (Phase II, 2012) były produkowane na dużą skalę. Dostępne nadwozie typu Hatchback w Renault Megane oferowało konfiguracje 5 drzwi. Dostępne silniki mają pojemność od 1198 do 1998 cm3 i moc od 90 do 180 KM. W Renault Megane zastosowano napęd na przednie koła, co wpływa na charakter prowadzenia samochodu. Przyspieszenie w przedziale od 0-100 km/h wynosi od 8.5 do 12.5 sekund w różnych silnikach.
W skrócie
Renault Megane III (Phase II, 2012) — 13 wersji silnikowych, moc 90-180 KM.
© M 93 / CC BY-SA 3.0 (DE) <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane Coupe Monaco GP
lata produkcji: 2011-2012 · 2 wersje silnikowe · 130 KM
Renault Megane Coupe Monaco GP to samochód, który był dostępny na rynku od 2011 roku do 2012 roku. W samochodzie Renault Megane zastosowano nadwozie typu Coupé i oferowano go w konfiguracji 3-drzwiowej. Pojemność silników w modelu z Megane Coupe Monaco GP generacji marki Renault wynosi maksymalnie 1870 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Megane jest zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Samochód osiąga prędkość maksymalną w zakresie 204 - 209 km/h, co czyni go konkurencyjnym na rynku.
W skrócie
Renault Megane Coupe Monaco GP — 2 wersje silnikowe, moc 130 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Megane III CC
lata produkcji: 2010-2014, 2010-2013, 2012-2014, 2013-2014 · 9 wersji silnikowych · 110–180 KM
Produkcję Renault w wersji Megane III CC prowadzono od 2010 roku do 2014 roku. Samochód Renault Megane z nadwoziem Coupé - Kabriolet można było nabyć w wersji z 2 drzwiami. Możliwości silnikowe w Megane III CC generacji modelu marki Renault obejmują pojemności od 1198 do 1998 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Megane umożliwia lepsze przyspieszenie na zakrętach. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla różnych silników wynosi od 8.5 do 13.2 sekund.
W skrócie
Renault Megane III CC — 9 wersji silnikowych, moc 110-180 KM.
M 93, Attribution, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane III Grandtour
lata produkcji: 2009-2012, 2010-2012, 2009-2010 · 11 wersji silnikowych · 90–180 KM
Produkcja Renault w generacji Megane III Grandtour trwała od 2009 roku do 2012 roku. W modelu Renault Megane zastosowano nadwozie typu Kombi w wariancie 5-drzwiowym. W modelu z Megane III Grandtour generacji marki Renault klienci mogą korzystać z jednostek napędowych o mocy do 180 koni. Napęd na przednie koła w Renault Megane jest zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla różnych silników wynosi od 8.0 do 12.9 sekund.
W skrócie
Renault Megane III Grandtour — 11 wersji silnikowych, moc 90-180 KM.
M 93, Attribution, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane III
lata produkcji: 2008-2012, 2010-2012, 2009-2010, 2009-2012 · 11 wersji silnikowych · 90–180 KM
Renault Megane III pisał swoją historię produkcyjną od 2008 roku do 2012 roku. W samochodzie Renault Megane zastosowano nadwozie Hatchback, które było dostępne w wersji 5-drzwiowej. Pojemność silników w Megane III generacji modelu marki Renault to zakres od 1397 do 1998 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Megane przyczynia się do zmniejszenia zużycia opon. Osiągi prędkości maksymalnej różnych modeli wynoszą 180 - 230 km/h, co wpływa na ich sprzedaż.
W skrócie
Renault Megane III — 11 wersji silnikowych, moc 90-180 KM.
OSX, Public domain, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane III Coupe
lata produkcji: 2008-2012, 2009-2012, 2011-2012 · 11 wersji silnikowych · 90–265 KM
Renault Megane III Coupe pozostawał w produkcji od 2008 roku do 2012 roku. W modelu Renault Megane zastosowano nadwozie Coupé, które było dostępne w wersjach 3-drzwiowych. W Megane III Coupe generacji modelu marki Renault dostępne są jednostki napędowe o mocy od 90 koni. W samochodzie Renault Megane zastosowano innowacyjny system napędu na przednie koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h kształtuje się w przedziale od 6.0 do 12.5 sekund, co zapewnia dynamiczną jazdę.
W skrócie
Renault Megane III Coupe — 11 wersji silnikowych, moc 90-265 KM.
Wersje silnikowe
Megane II CC (Phase II, 2006)
lata produkcji: 2008-2009, 2006-2009, 2006-2010 · 9 wersji silnikowych · 103–163 KM
Produkcja Renault w generacji Megane II CC (Phase II, 2006) odbywała się od 2006 roku do 2010 roku. Auto Renault Megane z nadwoziem Coupé - Kabriolet było dostępne w wersjach 2-drzwiowych. Silniki w modelu marki Renault z Megane II CC (Phase II, 2006) generacji oferują moc od 103 do 163 koni mechanicznych. Zastosowanie napędu na przednie koła w Renault Megane wpływa na sposób prowadzenia samochodu. Różnorodność silników pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie od 8.7 do 13.6 sekund.
W skrócie
Renault Megane II CC (Phase II, 2006) — 9 wersji silnikowych, moc 103-163 KM.
Rudolf Stricker [Public domain]Wersje silnikowe
Megane II Classic (Phase II, 2006)
lata produkcji: 2006-2008 · 5 wersji silnikowych · 112–150 KM
Produkcja Renault generacji Megane II Classic (Phase II, 2006) była prowadzona od 2006 roku do 2008 roku. W ofercie modelu Renault Megane znajdowało się nadwozie Sedan w wersji 4-drzwiowej. Maksymalna pojemność silników w Megane II Classic (Phase II, 2006) generacji marki Renault wynosi 1995 cm3. W Renault Megane zastosowano napęd na przednie koła, co wpływa na charakter prowadzenia samochodu. Samochód oferuje maksymalną prędkość w przedziale 192 - 213 km/h, w zależności od wersji silnikowej.
W skrócie
Renault Megane II Classic (Phase II, 2006) — 5 wersji silnikowych, moc 112-150 KM.
Krle [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]Wersje silnikowe
Megane II Coupe (Phase II, 2006)
lata produkcji: 2006-2008, 2007-2008, 2006, 2008 · 14 wersji silnikowych · 86–230 KM
Renault Megane II Coupe (Phase II, 2006) był produkowany od 2006 roku do 2008 roku. Model Renault Megane wyróżniał się nadwoziem typu Coupé, oferując wybór 3 drzwi. Użytkownicy modelu z Megane II Coupe (Phase II, 2006) generacji marki Renault mogą wybierać spośród silników o pojemności od 1390 cm3. Renault Megane z napędem na przednie koła ma lepsze osiągi na drodze. Osiągi zależą od wybranej wersji silnikowej: prędkość maksymalna 174-236 km/h, przyspieszenie do setki 6.5-12.8sek.
W skrócie
Renault Megane II Coupe (Phase II, 2006) — 14 wersji silnikowych, moc 86-230 KM.
order_242 from Chile [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane II Grandtour (Phase II, 2006)
lata produkcji: 2006-2008, 2006-2009, 2006 · 12 wersji silnikowych · 86–150 KM
Renault Megane II Grandtour (Phase II, 2006) pozostawał w produkcji od 2006 roku do 2009 roku. Nadwozie typu Kombi w samochodzie Renault Megane występowało w konfiguracji 5-drzwiowej. W Megane II Grandtour (Phase II, 2006) generacji modelu marki Renault dostępne są silniki o mocy minimalnej równiej 86 koni. Za przeniesienie mocy w Renault Megane odpowiada napęd na przednie koła. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi od 8.8 do 13.2 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Megane II Grandtour (Phase II, 2006) — 12 wersji silnikowych, moc 86-150 KM.
Rudolf Stricker [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane II (Phase II, 2006)
lata produkcji: 2006-2008, 2007-2008, 2006 · 14 wersji silnikowych · 86–224 KM
Od 2006 roku do 2008 roku Renault generacji Megane II (Phase II, 2006) był obecny na rynku motoryzacyjnym. Samochód Renault Megane charakteryzował się nadwoziem Hatchback oraz opcjami 5 drzwi. Silniki w modelu marki Renault z Megane II (Phase II, 2006) generacji oferują moc od 86 do 224 koni mechanicznych. Renault Megane z napędem na przednie koła ma lepsze osiągi na drodze. Różnorodność silników pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie od 6.5 do 12.8 sekund.
W skrócie
Renault Megane II (Phase II, 2006) — 14 wersji silnikowych, moc 86-224 KM.
Thomas doerfer [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane II CC
lata produkcji: 2004-2005, 2003-2005, 2005 · 7 wersji silnikowych · 113–163 KM
Od 2003 roku do 2005 roku w zakładach Renault trwała produkcja generacji Megane II CC. W ofercie modelu Renault Megane znajdowało się nadwozie Coupé - Kabriolet w wersji 2-drzwiowej. Dostępne silniki mają pojemność od 1598 do 1998 cm3 i moc od 113 do 163 KM. Model Renault Megane korzysta z napędu na przednie koła. Osiągi zależą od wybranej wersji silnikowej: prędkość maksymalna 186-220 km/h, przyspieszenie do setki 8.7-13.6sek.
W skrócie
Renault Megane II CC — 7 wersji silnikowych, moc 113-163 KM.
OSX, Public domain, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane II Classic
lata produkcji: 2004-2005, 2003-2005, 2005 · 17 wersji silnikowych · 82–135 KM
Model Renault w wersji Megane II Classic zadebiutował na rynku w 2003 roku, a jego produkcję utrzymywano do 2005 roku. Samochód Renault Megane z nadwoziem Sedan można było nabyć w wersji z 4 drzwiami. Pojemność silników w Megane II Classic generacji modelu marki Renault to zakres od 1390 do 1998 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Megane pozwala na lepsze wykorzystanie mocy silnika. Osiągi zależą od wybranej wersji silnikowej: prędkość maksymalna 171-202 km/h, przyspieszenie do setki 9.1-14.9sek.
W skrócie
Renault Megane II Classic — 17 wersji silnikowych, moc 82-135 KM.
Thomas doerfer, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane II Grandtour
lata produkcji: 2003-2005, 2005, 2004-2005, 2003-2004 · 15 wersji silnikowych · 82–135 KM
Od 2003 roku do 2005 roku trwała produkcja samochodu Renault w wersji Megane II Grandtour. W modelu Renault Megane zastosowano nadwozie typu Kombi w wariancie 5-drzwiowym. W ofercie Megane II Grandtour generacji modelu marki Renault znajdują się silniki o mocy minimalnej równiej 82 koni. W Renault Megane zastosowano napęd na przednie koła, co wpływa na charakter prowadzenia samochodu. Samochód oferuje maksymalną prędkość w przedziale 168 - 200 km/h, w zależności od wersji silnikowej.
W skrócie
Renault Megane II Grandtour — 15 wersji silnikowych, moc 82-135 KM.
Thomas doerfer, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane II
lata produkcji: 2002-2005, 2005, 2004-2005, 2003-2005, 2004-2006 · 19 wersji silnikowych · 82–224 KM
Produkcja Renault w generacji Megane II odbywała się od 2002 roku do 2006 roku. Oferowane nadwozie Hatchback w Renault Megane można było zamówić w wersji 5-drzwiowej. W Megane II generacji marki Renault użytkownicy mają do wyboru jednostki napędowe o pojemność od 1390 do 1998 cm3. Napęd na przednie koła w modelu Renault Megane decyduje o sposobie przenoszenia mocy na nawierzchnię. Prędkość maksymalna w różnych wariantach wynosi od 170 do 236 km/h, co zapewnia dynamiczne osiągi.
W skrócie
Renault Megane II — 19 wersji silnikowych, moc 82-224 KM.
Tudyniuz, Public domain, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane II Coupe
lata produkcji: 2002-2005, 2003-2005, 2005-2006, 2004-2005, 2005, 2002-2004, 2004-2006 · 19 wersji silnikowych · 82–224 KM
Wytwarzanie Renault w wersji Megane II Coupe trwało od 2002 roku do 2006 roku. Model Renault Megane wyróżniał się nadwoziem typu Coupé, oferując wybór 3 drzwi. Renault wprowadził w Megane II Coupe generacji modelu silniki o mocy, która osiąga maksymalnie 224 koni. Renault Megane z napędem na przednie koła charakteryzuje się niskim poziomem hałasu podczas jazdy. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi od 6.5 do 14.7 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Megane II Coupe — 19 wersji silnikowych, moc 82-224 KM.
Rudolf Stricker, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I Cabriolet (Phase II, 1999)
lata produkcji: 1999-2003, 1999-2002 · 4 wersje silnikowe · 95–140 KM
Renault Megane I Cabriolet (Phase II, 1999) miał swoją premierę produkcyjną w 1999 roku, a produkcję zakończono w 2003 roku. Nadwozie typu Kabriolet w samochodzie Renault Megane występowało w konfiguracji 2-drzwiowej. W ofercie Megane I Cabriolet (Phase II, 1999) generacji modelu marki Renault znajdują się silniki o mocy minimalnej równiej 95 koni. Napęd na przednie koła w Renault Megane zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla różnych silników wynosi od 9.0 do 12.5 sekund.
W skrócie
Renault Megane I Cabriolet (Phase II, 1999) — 4 wersje silnikowe, moc 95-140 KM.
Jeremy from Sydney, Australia, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I Classic (Phase II, 1999)
lata produkcji: 1999-2002, 2000-2001, 1999-2000, 2001-2002, 2001-2003 · 9 wersji silnikowych · 75–116 KM
Produkcja Renault generacji Megane I Classic (Phase II, 1999) utrzymywała się od 1999 roku do 2003 roku. Model Renault Megane wyróżniał się nadwoziem typu Sedan, oferując konfiguracje 4-drzwiowe. Renault wprowadził w Megane I Classic (Phase II, 1999) generacji modelu silniki o mocy, która osiąga maksymalnie 116 koni. Za przeniesienie mocy w Renault Megane odpowiada napęd na przednie koła. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi od 9.5 do 13.8 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Megane I Classic (Phase II, 1999) — 9 wersji silnikowych, moc 75-116 KM.
Thomas doerfer [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I Coach (Phase II, 1999)
lata produkcji: 1999-2000, 2000-2002, 1999-2001, 1999-2002, 2001-2002 · 8 wersji silnikowych · 95–147 KM
Premiera Renault w wersji Megane I Coach (Phase II, 1999) miała miejsce w 1999 roku, a produkcję prowadzono do 2002 roku. W modelu Renault Megane zastosowano nadwozie Coupé, które było dostępne w wariantach 2-drzwiowych. Dostępne silniki mają pojemność od 1390 do 1998 cm3 i moc od 95 do 147 KM. Napęd na przednie koła w Renault Megane jest zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Przyspieszenie w zakresie 0-100 km/h oscyluje pomiędzy 8.6 a 11.9 sekundami.
W skrócie
Renault Megane I Coach (Phase II, 1999) — 8 wersji silnikowych, moc 95-147 KM.
Intexrepz, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I Grandtour (Phase II, 1999)
lata produkcji: 1999-2000, 2000-2003, 1999-2003, 1999-2001, 2001-2003 · 10 wersji silnikowych · 64–116 KM
Produkcję Renault w wersji Megane I Grandtour (Phase II, 1999) prowadzono od 1999 roku do 2003 roku. W modelu Renault Megane zastosowano nadwozie Kombi, które było dostępne w wariantach 5-drzwiowych. W Megane I Grandtour (Phase II, 1999) generacji modelu marki Renault dostępne są silniki o mocy zaczynającej się od 64 koni mechanicznych. Napęd na przednie koła w modelu Renault Megane decyduje o sposobie przenoszenia mocy na nawierzchnię. Prędkość maksymalna tego pojazdu jest zróżnicowana i wynosi od 158 do 197 km/h.
W skrócie
Renault Megane I Grandtour (Phase II, 1999) — 10 wersji silnikowych, moc 64-116 KM.
Rudolf Stricker, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I (Phase II, 1999)
lata produkcji: 1999-2001, 2000-2002, 1999-2003, 1999-2000, 2001-2003, 1999-2002 · 9 wersji silnikowych · 75–116 KM
Renault w wersji Megane I (Phase II, 1999) produkowany był od 1999 roku do 2003 roku. Samochód Renault Megane występował z nadwoziem Hatchback w wersji 5-drzwiowej. Dla klientów szukających mniejszych jednostek, marka Renault oferuje w Megane I (Phase II, 1999) generacji modelu silniki o pojemności już od 1390 cm3. System napędu na przednie koła w Renault Megane zwiększa komfort prowadzenia pojazdu. Osiągi prędkości maksymalnej wahają się od 170 do 199 km/h, co zależy od wybranej wersji silnika.
W skrócie
Renault Megane I (Phase II, 1999) — 9 wersji silnikowych, moc 75-116 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I Cabriolet (EA)
lata produkcji: 1997-1998, 1998-1999, 1997-1999 · 5 wersji silnikowych · 90–147 KM
Produkcja Renault w generacji Megane I Cabriolet (EA) miała miejsce od 1997 roku do 1999 roku. Model Renault Megane oferował nadwozie Kabriolet, dostępne z 2 drzwiami. Możliwości silnikowe w Megane I Cabriolet (EA) generacji modelu marki Renault obejmują pojemności od 1598 do 1998 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Megane przyczynia się do zmniejszenia zużycia opon. Prędkość maksymalna w zależności od wersji silnikowej wynosi od 187 do 215 km/h, a przyspieszenie 0-100 km/h od 8.7 do 11.7 sekundy.
W skrócie
Renault Megane I Cabriolet (EA) — 5 wersji silnikowych, moc 90-147 KM.
M 93, Attribution, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I (BA)
lata produkcji: 1996-1999, 1997-1999, 1996-1997 · 10 wersji silnikowych · 64–114 KM
Produkcja Renault generacji Megane I (BA) utrzymywała się od 1996 roku do 1999 roku. Nadwozie typu Hatchback w modelu Renault Megane było dostępne w wariancie 5-drzwiowym. Możliwości silnikowe w Megane I (BA) generacji modelu marki Renault obejmują pojemności od 1390 do 1998 cm3. System napędu na przednie koła w Renault Megane współpracuje z zastosowaną skrzynią biegów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi od 9.7 do 16.5 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Megane I (BA) — 10 wersji silnikowych, moc 64-114 KM.
Rudolf Stricker [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I Classic (LA)
lata produkcji: 1996-1999, 1996-1997, 1998-1999, 1998 · 10 wersji silnikowych · 64–114 KM
Montaż Renault w wersji Megane I Classic (LA) prowadzono od 1996 roku do 1999 roku. Samochód Renault Megane z nadwoziem Sedan można było nabyć w wersji z 4 drzwiami. W Megane I Classic (LA) generacji modelu marki Renault można znaleźć jednostki napędowe o mocy sięgającej 114 koni mechanicznych. Napęd na przednie koła w Renault Megane pozwala na lepsze wykorzystanie mocy silnika. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla tego modelu kształtuje się w przedziale od 9.7 do 16.5 sekund.
W skrócie
Renault Megane I Classic (LA) — 10 wersji silnikowych, moc 64-114 KM.
Rudolf Stricker [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane I Coach (DA)
lata produkcji: 1996-1999, 1998-1999 · 6 wersji silnikowych · 90–147 KM
Od 1996 roku do 1999 roku wytwarzano model Renault generacji Megane I Coach (DA). Nadwozie Coupé w modelu Renault Megane występowało w wersjach 2 drzwi. W ofercie Megane I Coach (DA) generacji modelu marki Renault znajdują się silniki o mocy minimalnej równiej 90 koni. Napęd na przednie koła w modelu Renault Megane decyduje o sposobie przenoszenia mocy na nawierzchnię. Osiągi prędkości maksymalnej różnych modeli wynoszą 173 - 215 km/h, co wpływa na ich sprzedaż.
W skrócie
Renault Megane I Coach (DA) — 6 wersji silnikowych, moc 90-147 KM.
Dogs.barking.duster.rolling, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Megane Scenic
lata produkcji: 1997-1999, 1999, 1996-1999, 1998-1999 · 7 wersji silnikowych · 75–109 KM
Renault Megane Scenic pozostawał w fazie produkcyjnej od 1996 roku do 1999 roku. Auto Renault Megane z nadwoziem Minivan, MPV było dostępne w wersjach 5-drzwiowych. Marka Renault wprowadziła w swojej Megane Scenic generacji modelu silniki o zróżnicowanej pojemności, zaczynającej się od 1598 cm3. W samochodzie Renault Megane z napędem na przednie koła zastosowano nowoczesne technologie poprawiające wydajność. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h waha się od 9.8 do 14.7 sekund w różnych modelach.
W skrócie
Renault Megane Scenic — 7 wersji silnikowych, moc 75-109 KM.
Thomas doerfer [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from Wikimedia Commons