

Opinie o samochodach
Renault Clio
Clio VI (Phase I)
lata produkcji: 2025-obecnie · 3 wersje silnikowe · 109–115 KM
Od 2025 roku samochody Renault generacji Clio VI (Phase I) są produkowane na dużą skalę. Model Renault Clio wyróżniał się nadwoziem typu Hatchback, oferując wybór 5 drzwi. Silniki dostępne w Clio VI (Phase I) generacji marki Renault dysponują mocą w zakresie od 109 do 115 koni. Napęd na przednie koła w Renault Clio zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem. Osiągi prędkości maksymalnej różnych modeli wynoszą 180 km/h, co wpływa na ich sprzedaż.
W skrócie
Renault Clio VI (Phase I) — 3 wersje silnikowe, moc 109-115 KM.
© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.netWersje silnikowe
Clio V (Phase II, 2023)
lata produkcji: 2023-obecnie, 2023-2025, 2023 · 5 wersji silnikowych · 67–101 KM
Od 2023 roku do 2025 roku wytwarzano model Renault generacji Clio V (Phase II, 2023). Model Renault Clio wyróżniał się nadwoziem typu Hatchback, oferując konfiguracje 5-drzwiowe. Silniki dostępne w Clio V (Phase II, 2023) generacji marki Renault dysponują mocą w zakresie od 67 do 101 koni. Dzięki napędowi na przednie koła, Renault Clio jest bardziej uniwersalny w eksploatacji. Różnice w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h kształtują się w przedziale od 9.3 do 17.1 sekund.
W skrócie
Renault Clio V (Phase II, 2023) — 5 wersji silnikowych, moc 67-101 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Clio V (Phase I)
lata produkcji: 2019-2023, 2019-2020, 2020-2022, 2020-2023 · 9 wersji silnikowych · 65–130 KM
Prace nad Renault w wersji Clio V (Phase I) trwały od 2019 roku do 2023 roku. W modelu Renault Clio występowało nadwozie Hatchback w wersji 5 drzwi. Maksymalna pojemność silników w Clio V (Phase I) generacji marki Renault wynosi 1598 cm3. Renault Clio z napędem na przednie koła to świetny wybór dla kierowców ceniących sobie dynamikę jazdy. Samochód może osiągnąć prędkość maksymalną w przedziale 160 do 200 km/h, co podkreśla jego wszechstronność.
W skrócie
Renault Clio V (Phase I) — 9 wersji silnikowych, moc 65-130 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Clio IV Grandtour (Phase II, 2016)
lata produkcji: 2016-2018, 2018-2020, 2016-2020 · 5 wersji silnikowych · 75–90 KM
Produkcja Renault w generacji Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) trwała od 2016 roku do 2020 roku. Samochód Renault Clio z nadwoziem Kombi można było nabyć w wersji z 5 drzwiami. Pojemność silników w modelu z Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) generacji marki Renault wynosi maksymalnie 1461 cm3. W samochodzie Renault Clio z napędem na przednie koła zastosowano nowoczesne technologie poprawiające wydajność. Przyspieszenie w przedziale od 0-100 km/h wynosi od 12.0 do 12.3 sekund w różnych silnikach.
W skrócie
Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) — 5 wersji silnikowych, moc 75-90 KM.
Wersje silnikowe
Clio IV (Phase II, 2016)
lata produkcji: 2016-2018, 2016-2017, 2018-2019, 2016-2019 · 12 wersji silnikowych · 75–220 KM
Renault Clio IV (Phase II, 2016) pisał swoją historię produkcyjną od 2016 roku do 2019 roku. W samochodzie Renault Clio zastosowano nadwozie Hatchback, które było dostępne w wersji 5-drzwiowej. Marka Renault oferuje w Clio IV (Phase II, 2016) generacji modelu silniki o minimalnej pojemności wynoszącej 898 cm3. Napęd na przednie koła w Renault Clio umożliwia lepsze przyspieszenie na zakrętach. Prędkość maksymalna modeli wynosi od 167 do 235 km/h, co wpływa na ich atrakcyjność.
W skrócie
Renault Clio IV (Phase II, 2016) — 12 wersji silnikowych, moc 75-220 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Clio IV Grandtour (Phase I)
lata produkcji: 2013-2016 · 6 wersji silnikowych · 75–120 KM
Produkcja Renault w generacji Clio IV Grandtour (Phase I) odbywała się od 2013 roku do 2016 roku. Dostępność nadwozia typu Kombi w Renault Clio obejmowała wersje 5-drzwiowe. Silniki w Clio IV Grandtour (Phase I) generacji marki Renault prezentują moc w zakresie od 75 do 120 koni mechanicznych. W samochodzie Renault Clio z napędem na przednie koła zastosowano nowoczesne technologie poprawiające wydajność. Przyspieszenie w zakresie 0-100 km/h oscyluje pomiędzy 11.6 a 14.5 sekundami.
W skrócie
Renault Clio IV Grandtour (Phase I) — 6 wersji silnikowych, moc 75-120 KM.
Lomita, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio IV (Phase I)
lata produkcji: 2012-2016, 2013-2016 · 6 wersji silnikowych · 75–200 KM
Montaż Renault w wersji Clio IV (Phase I) prowadzono od 2012 roku do 2016 roku. Samochód Renault Clio był dostępny z nadwoziem Hatchback w konfiguracji 5-drzwiowej. Silniki dostępne w Clio IV (Phase I) generacji marki Renault dysponują mocą w zakresie od 75 do 200 koni. W samochodzie Renault Clio zastosowano innowacyjny system napędu na przednie koła. Różnorodność silników pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie od 8.6 do 14.5 sekund.
W skrócie
Renault Clio IV (Phase I) — 6 wersji silnikowych, moc 75-200 KM.
© www.Auto-Data.netWersje silnikowe
Clio III Grandtour (Phase II, 2009)
lata produkcji: 2009-2010, 2010-2012, 2009-2011, 2010-2011, 2011-2012 · 17 wersji silnikowych · 68–112 KM
Renault Clio III Grandtour (Phase II, 2009) to samochód, który był dostępny na rynku od 2009 roku do 2012 roku. Model oferowany był z nadwoziem typu Kombi, w wersji 5-drzwiowej. W modelu z Clio III Grandtour (Phase II, 2009) generacji marki Renault klienci mogą korzystać z jednostek napędowych o mocy do 112 koni. Renault Clio z napędem na przednie koła gwarantuje lepsze osiągi w każdych warunkach. Prędkość maksymalna dostępnych wersji silnikowych wynosi od 162 do 190 km/h.
W skrócie
Renault Clio III Grandtour (Phase II, 2009) — 17 wersji silnikowych, moc 68-112 KM.
M 93, Attribution, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio III (Phase II, 2009) 3-door
lata produkcji: 2009-2012, 2009-2010, 2010-2012, 2009-2011, 2010-2011, 2011-2012 · 23 wersje silnikowe · 65–201 KM
Wytwarzanie Renault, generacji Clio III (Phase II, 2009) 3-door, trwało od 2009 roku do 2012 roku. Model Renault Clio oferował nadwozie Hatchback, z możliwością wyboru 3 drzwi. Marka Renault oferuje w Clio III (Phase II, 2009) 3-door generacji modelu silniki o minimalnej pojemności wynoszącej 1149 cm3. Dzięki napędowi na przednie koła, Renault Clio może z łatwością pokonywać zakręty z dużą prędkością. Wersje silnikowe różnią się osiągami, przyspieszając od 0 do 100 km/h w czasie od 6.9 do 15.2 sekund.
W skrócie
Renault Clio III (Phase II, 2009) 3-door — 23 wersje silnikowe, moc 65-201 KM.
TTTNIS, CC0, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio III (Phase II, 2009) 5-door
lata produkcji: 2009-2010, 2010-2012, 2009-2011, 2010-2011, 2011-2012 · 18 wersji silnikowych · 68–128 KM
Renault Clio III (Phase II, 2009) 5-door był w produkcji od 2009 roku do 2012 roku. Model Renault Clio oferował nadwozie Hatchback, z możliwością wyboru 5 drzwi. W modelu marki Renault z Clio III (Phase II, 2009) 5-door generacji klienci mają do wyboru silniki o maksymalnej mocy wynoszącej 128 koni. W Renault Clio moc silnika przekazywana jest przez napęd na przednie koła. Przyspieszenie z 0 do 100 km/h dla tego modelu wynosi od 9.3 do 15.2 sekund, co zachwyca kierowców.
W skrócie
Renault Clio III (Phase II, 2009) 5-door — 18 wersji silnikowych, moc 68-128 KM.
M 93, Public domain, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio III Grandtour (Phase I)
lata produkcji: 2007-2009 · 7 wersji silnikowych · 68–112 KM
Od 2007 roku do 2009 roku w zakładach Renault trwała produkcja generacji Clio III Grandtour (Phase I). Nadwozie Kombi w modelu Renault Clio występowało w wersjach 5 drzwi. Renault wprowadził w Clio III Grandtour (Phase I) generacji modelu silniki o mocy, która osiąga maksymalnie 112 koni. Renault Clio z napędem na przednie koła to świetny wybór dla kierowców ceniących sobie dynamikę jazdy. Prędkość maksymalna dostępnych wersji silnikowych wynosi od 162 do 186 km/h.
W skrócie
Renault Clio III Grandtour (Phase I) — 7 wersji silnikowych, moc 68-112 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio III (Phase I) 3-door
lata produkcji: 2005-2009, 2006-2009, 2007-2009, 2008-2009 · 20 wersji silnikowych · 59–200 KM
Premiera Renault w wersji Clio III (Phase I) 3-door miała miejsce w 2005 roku, a produkcję prowadzono do 2009 roku. Samochód Renault Clio charakteryzował się nadwoziem typu Hatchback oraz konfiguracją 3 drzwi. Renault proponuje w Clio III (Phase I) 3-door generacji modelu silniki o pojemności zaczynającej się od 1149 cm3, co umożliwia różnorodność wyboru. Napęd na przednie koła w Renault Clio umożliwia lepsze przyspieszenie na zakrętach. Samochód osiąga prędkość maksymalną w zakresie 157 - 215 km/h, co czyni go konkurencyjnym na rynku.
W skrócie
Renault Clio III (Phase I) 3-door — 20 wersji silnikowych, moc 59-200 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio III (Phase I) 5-door
lata produkcji: 2005-2009, 2006-2009, 2007-2009 · 14 wersji silnikowych · 65–139 KM
Produkcja Renault w generacji Clio III (Phase I) 5-door trwała od 2005 roku do 2009 roku. Dostępność nadwozia Hatchback w Renault Clio obejmowała wersje 5-drzwiowe. W Clio III (Phase I) 5-door generacji modelu marki Renault dostępne są silniki o mocy zaczynającej się od 65 koni mechanicznych. Napęd na przednie koła w Renault Clio zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi od 8.5 do 15.2 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Clio III (Phase I) 5-door — 14 wersji silnikowych, moc 65-139 KM.
Thomas doerfer, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio II (Phase III, 2003) 3-door
lata produkcji: 2003-2006 · 11 wersji silnikowych · 60–179 KM
Rozpoczęcie produkcji Renault Clio II (Phase III, 2003) 3-door miało miejsce w 2003 roku, a jej zakończenie w 2006 roku. Dostępność nadwozia Hatchback w Renault Clio obejmowała wersje 3-drzwiowe. Dla klientów szukających mniejszych jednostek, marka Renault oferuje w Clio II (Phase III, 2003) 3-door generacji modelu silniki o pojemności już od 1149 cm3. Samochód Renault Clio wyposażony jest w nowoczesny napęd na przednie koła. Osiągi prędkości maksymalnej wahają się od 158 do 222 km/h, co zależy od wybranej wersji silnika.
W skrócie
Renault Clio II (Phase III, 2003) 3-door — 11 wersji silnikowych, moc 60-179 KM.
Wersje silnikowe
Clio II (Phase III, 2003) 5-door
lata produkcji: 2003-2005, 2003-2006 · 10 wersji silnikowych · 60–107 KM
Produkcję Renault w wersji Clio II (Phase III, 2003) 5-door prowadzono od 2003 roku do 2006 roku. Nadwozie tej generacji to Hatchback, dostępne w konfiguracji 5 drzwi. Silniki w Clio II (Phase III, 2003) 5-door generacji marki Renault oferują moc w przedziale od 60 do 107 koni mechanicznych. Zastosowanie napędu na przednie koła w Renault Clio wpływa na sposób prowadzenia samochodu. Prędkość maksymalna w różnych wariantach wynosi od 158 do 195 km/h, co zapewnia dynamiczne osiągi.
W skrócie
Renault Clio II (Phase III, 2003) 5-door — 10 wersji silnikowych, moc 60-107 KM.
Rudolf Stricker, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio Sport (Phase II)
lata produkcji: 2003-2005 · 1 wersja silnikowa · 254 KM
Renault Clio Sport (Phase II) pozostawał w produkcji od 2003 roku do 2005 roku. W modelu Renault Clio zastosowano nadwozie Hatchback, które było dostępne w konfiguracji 2-drzwiowej. W ofercie Clio Sport (Phase II) generacji marki Renault znajdują się silniki o pojemności maksymalnej wynoszącej 2946 cm3. W samochodzie Renault Clio z napędem na tylne koła zastosowano nowoczesne technologie poprawiające wydajność. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 5.8 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Clio Sport (Phase II) — 1 wersja silnikowa, moc 254 KM.
Brian Snelson, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio II (Phase II, 2001) 3-door
lata produkcji: 2001-2003 · 11 wersji silnikowych · 60–169 KM
Od 2001 roku do 2003 roku trwała produkcja samochodu Renault w wersji Clio II (Phase II, 2001) 3-door. Nadwozie tej generacji to Hatchback, dostępne w konfiguracji 3 drzwi. W Clio II (Phase II, 2001) 3-door generacji modelu marki Renault dostępne są jednostki napędowe o mocy od 60 koni. Zastosowanie napędu na przednie koła w Renault Clio wpływa na sposób prowadzenia samochodu. Osiągi prędkości maksymalnej różnych modeli wynoszą 158 - 220 km/h, co wpływa na ich sprzedaż.
W skrócie
Renault Clio II (Phase II, 2001) 3-door — 11 wersji silnikowych, moc 60-169 KM.
Thomas doerfer, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio II (Phase II, 2001) 5-door
lata produkcji: 2001-2003 · 10 wersji silnikowych · 60–107 KM
Produkcja Renault w generacji Clio II (Phase II, 2001) 5-door miała miejsce od 2001 roku do 2003 roku. Nadwozie Hatchback modelu Renault Clio było dostępne w wersji 5 drzwi. W ofercie znalazły się jednostki napędowe od 1149 do 1870 cm3, o mocy 60-107 KM. Wysoka jakość napędu na przednie koła w Renault Clio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi od 9.6 do 15.0 sekund, co wpływa na wrażenia z jazdy.
W skrócie
Renault Clio II (Phase II, 2001) 5-door — 10 wersji silnikowych, moc 60-107 KM.
Jeremy from Sydney, Australia, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio Sport (Phase I)
lata produkcji: 2000-2002 · 1 wersja silnikowa · 226 KM
Rozpoczęcie produkcji modelu Renault generacji Clio Sport (Phase I) miało miejsce w 2000 roku, a jej zakończenie nastąpiło w 2002 roku. Auto Renault Clio z nadwoziem Hatchback było dostępne w wersjach 3-drzwiowych. Renault Clio Sport (Phase I) oferowany był z silnikami o mocy 226 KM i pojemności 2946 cm3. Napęd na tylne koła w Renault Clio określa, które koła są napędzane. Przyspieszenie do 100 km/h osiągane jest w czasie 6.4 sekund, w zależności od konfiguracji.
W skrócie
Renault Clio Sport (Phase I) — 1 wersja silnikowa, moc 226 KM.
Luc106, Public domain, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio II (Phase I) 3-door
lata produkcji: 1998-2001, 2000-2001, 1998-2000, 1999-2000, 2000 · 12 wersji silnikowych · 58–169 KM
Renault Clio II (Phase I) 3-door zadebiutował na rynku w 1998 roku, a jego produkcja zakończyła się w 2001 roku. W modelu Renault Clio zastosowano nadwozie typu Hatchback w wariancie 3-drzwiowym. Możliwości silnikowe w Clio II (Phase I) 3-door generacji modelu marki Renault obejmują pojemności od 1149 do 1998 cm3. Renault Clio oferowany był z napędem: na przednie koła. Osiągi samochodu wahają się w zakresie prędkości maksymalnej od 160 do 220 km/h.
W skrócie
Renault Clio II (Phase I) 3-door — 12 wersji silnikowych, moc 58-169 KM.
Thomas doerfer, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio II (Phase I) 5-door
lata produkcji: 1998-2000, 1998-2001, 2000-2001, 1999-2000 · 9 wersji silnikowych · 58–98 KM
Produkcja Renault generacji Clio II (Phase I) 5-door była prowadzona od 1998 roku do 2001 roku. Samochód Renault Clio był dostępny z nadwoziem Hatchback w konfiguracji 5-drzwiowej. Maksymalna pojemność silników w Clio II (Phase I) 5-door generacji marki Renault wynosi 1870 cm3. Renault Clio był oferowany z napędem na przednie koła w dostępnych wersjach silnikowych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla tego modelu kształtuje się w przedziale od 10.6 do 15.4 sekund.
W skrócie
Renault Clio II (Phase I) 5-door — 9 wersji silnikowych, moc 58-98 KM.
Vauxford, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsWersje silnikowe
Clio I (Phase I)
lata produkcji: 1990-1995, 1990-1997, 1996-1998, 1991-1998, 1995-1998, 1994-1998, 1993-1997 · 13 wersji silnikowych · 49–150 KM
Produkcję Renault w generacji Clio I (Phase I) utrzymywano od 1990 roku do 1998 roku. Samochód Renault Clio występował z nadwoziem Hatchback w wersji 2-5 drzwiowej. W Clio I (Phase I) generacji modelu marki Renault dostępne są silniki o mocy minimalnej równiej 49 koni. W samochodzie Renault Clio zastosowano innowacyjny system napędu na przednie koła. Prędkość maksymalna tego pojazdu dostępna jest w zakresie 145 - 215 km/h.
W skrócie
Renault Clio I (Phase I) — 13 wersji silnikowych, moc 49-150 KM.
Guillaume Vachey from Chalon sur Saone, France, CC0, via Wikimedia Commons