Autobaza.pl
Dacia

Opinie o samochodach

Dacia Sandero

12 generacji83 wersje silnikowe67–114 KM2008–2026

Sandero III (facelift 2025)

lata produkcji: 2025-obecnie · 4 wersje silnikowe · 67–114 KM

Wytwarzanie Dacia w wersji Sandero III (facelift 2025) trwa od 2025 roku. Samochód Dacia Sandero występował z nadwoziem Hatchback w wersji 5-drzwiowej. Możliwości silnikowe w Sandero III (facelift 2025) generacji modelu marki Dacia obejmują pojemności od 999 do 1199 cm3. Dzięki napędowi na przednie koła, Dacia Sandero osiąga doskonałą stabilność podczas jazdy. Różnice w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h kształtują się w przedziale od 9.7 do 16.7 sekund.

W skrócie

Dacia Sandero III (facelift 2025) — 4 wersje silnikowe, moc 67-114 KM.

Wersje silnikowe

1.0 SCe 65 (67 KM)
67 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2025-obecnie
1.0 TCe 100 (101 KM)
101 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2025-obecnie
1.2 Eco-G 120 (114/122 KM) LPG
114 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2025-obecnie
1.2 Eco-G 120 (114/122 KM) LPG EDC
114 KM
Benzyna / LPG · Automatyczna · Napęd na przednie koła · 2025-obecnie

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero III Stepway (facelift 2025)

lata produkcji: 2025-obecnie · 3 wersje silnikowe · 110–114 KM

Model Dacia w wersji Sandero III Stepway (facelift 2025) jest produkowany od 2025 roku. W samochodzie Dacia Sandero zastosowano nadwozie typu Crossover i oferowano go w konfiguracji 5-drzwiowej. Silniki w Sandero III Stepway (facelift 2025) generacji marki Dacia prezentują moc w zakresie od 110 do 114 koni mechanicznych. Dzięki napędowi na przednie koła, Dacia Sandero osiąga doskonałą stabilność podczas jazdy. Samochód osiąga prędkość maksymalną w zakresie 180 km/h, co czyni go konkurencyjnym na rynku.

W skrócie

Dacia Sandero III Stepway (facelift 2025) — 3 wersje silnikowe, moc 110-114 KM.

© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.net© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.net

Wersje silnikowe

1.0 TCe 110 (110 KM)
110 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2025-obecnie
1.2 Eco-G 120 (114/122 KM) LPG
114 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2025-obecnie
1.2 Eco-G 120 (114/122 KM) LPG EDC
114 KM
Benzyna / LPG · Automatyczna · Napęd na przednie koła · 2025-obecnie

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero III (facelift 2022)

lata produkcji: 2022-2025 · 6 wersji silnikowych · 67–100 KM

Seryjną produkcję modelu Dacia generacji Sandero III (facelift 2022) prowadzono od 2022 roku do 2025 roku. W ofercie modelu Dacia Sandero znajdowało się nadwozie Hatchback w wersji 5-drzwiowej. W Sandero III (facelift 2022) generacji modelu marki Dacia, najmocniejsze silniki osiągają moc do 100 koni mechanicznych. Dzięki napędowi na przednie koła, Dacia Sandero jest bardziej uniwersalny w eksploatacji. Czas przyspieszenia do 100 km/h waha się w zakresie 12.2 - 16.7 sekund w zależności od silnika.

W skrócie

Dacia Sandero III (facelift 2022) — 6 wersji silnikowych, moc 67-100 KM.

© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.net© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.net

Wersje silnikowe

1.0 SCe 65 (67 KM)
67 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.0 TCe 90 (91 KM)
91 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.0 TCe 90 (91 KM) CVT
91 KM
Benzyna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.0 ECO-G 100 (91/101 KM) LPG
91 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.5 dCi (95 KM)
95 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2022-2025

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero III Stepway (facelift 2022)

lata produkcji: 2022-2025 · 6 wersji silnikowych · 91–110 KM

Dacia Sandero III Stepway (facelift 2022) pozostawał w produkcji od 2022 roku do 2025 roku. Oferowane nadwozie Crossover w Dacia Sandero obejmowało modele 5 drzwi. W modelu z Sandero III Stepway (facelift 2022) generacji marki Dacia klienci mogą korzystać z jednostek napędowych o mocy do 110 koni. W samochodzie Dacia Sandero z napędem na przednie koła zastosowano nowoczesne technologie poprawiające wydajność. Różnorodność silników pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie od 10.0 do 12.0 sekund.

W skrócie

Dacia Sandero III Stepway (facelift 2022) — 6 wersji silnikowych, moc 91-110 KM.

© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.net© Ivaylo Aleksandrov - ScChannelBg & Auto-Data.net

Wersje silnikowe

1.0 TCe 90 (91 KM)
91 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.0 TCe 90 (91 KM) CVT
91 KM
Benzyna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.0 ECO-G 100 (91/101 KM) LPG
91 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.0 TCe (100 KM) CVT
100 KM
Benzyna · Napęd na przednie koła · 2022-2025
1.5 dCi (102 KM)
102 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2022-2025

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero III

lata produkcji: 2020-2022, 2021-2022 · 4 wersje silnikowe · 67–91 KM

Dacia Sandero III pozostawał w produkcji od 2020 roku do 2022 roku. W modelu Dacia Sandero występowało nadwozie Hatchback w wersji 5 drzwi. Pojemność silników w modelu z Sandero III generacji marki Dacia wynosi maksymalnie 999 cm3. System napędu na przednie koła w Dacia Sandero zwiększa komfort prowadzenia pojazdu. Osiągi samochodu wahają się w zakresie prędkości maksymalnej od 158 do 179 km/h.

W skrócie

Dacia Sandero III — 4 wersje silnikowe, moc 67-91 KM.

Alexander Migl, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsAlexander Migl, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Wersje silnikowe

1.0 SCe (67 KM)
67 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2020-2022
1.0 TCe (91 KM)
91 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2020-2022
1.0 ECO-G (91/101 KM) LPG
91 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2020-2022
1.0 TCe (91 KM) CVT
91 KM
Benzyna · Napęd na przednie koła · 2021-2022

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero III Stepway

lata produkcji: 2020-2022, 2021-2022 · 3 wersje silnikowe · 91 KM

Produkcję Dacia w generacji Sandero III Stepway utrzymywano od 2020 roku do 2022 roku. W modelu Dacia Sandero zastosowano nadwozie Crossover, które było dostępne w wersjach 5-drzwiowych. Model marki Dacia w Sandero III Stepway generacji dysponuje silnikami o maksymalnej mocy równej 91 koni mechanicznych. W samochodzie Dacia Sandero zastosowano innowacyjny system napędu na przednie koła. Osiągi prędkości maksymalnej różnych modeli wynoszą 172 - 173 km/h, co wpływa na ich sprzedaż.

W skrócie

Dacia Sandero III Stepway — 3 wersje silnikowe, moc 91 KM.

Alexander Migl, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia CommonsAlexander Migl, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Wersje silnikowe

1.0 TCe (91 KM)
91 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2020-2022
1.0 ECO-G (91/101 KM) LPG
91 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2020-2022
1.0 TCe (91 KM) CVT
91 KM
Benzyna · Napęd na przednie koła · 2021-2022

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero II (facelift 2016)

lata produkcji: 2016-2020, 2016-2018, 2018-2020, 2019-2020, 2020 · 10 wersji silnikowych · 73–101 KM

Produkcja Dacia w generacji Sandero II (facelift 2016) miała miejsce od 2016 roku do 2020 roku. W ofercie modelu Dacia Sandero znajdowało się nadwozie Hatchback w wersji 5-drzwiowej. Warianty silnikowe w Sandero II (facelift 2016) generacji marki Dacia obejmują moc w przedziale od 73 do 101 koni. Model Dacia Sandero korzysta z napędu na przednie koła. Samochód osiąga prędkość maksymalną w zakresie 158 - 181 km/h, co czyni go konkurencyjnym na rynku.

W skrócie

Dacia Sandero II (facelift 2016) — 10 wersji silnikowych, moc 73-101 KM.

© www.auto-data.net© www.auto-data.net

Wersje silnikowe

1.0 SCe (73 KM)
73 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-2020
1.5 dCi (75 KM) Start&Stop
75 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-2018
1.5 dCi (90 KM) Start&Stop
90 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-2018
1.5 dCi (90 KM) Start&Stop Easy-R
90 KM
Olej napędowy · Automatyczna · Napęd na przednie koła · 2016-2018
0.9 TCe (90 KM) LPG Start&Stop
90 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-2020

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero II Stepway (facelift 2016)

lata produkcji: 2018-2020, 2016-obecnie, 2016-2020, 2019-2020, 2020 · 11 wersji silnikowych · 73–101 KM

Model Dacia w wersji Sandero II Stepway (facelift 2016) zadebiutował na rynku w 2016 roku. Nadwozie tej generacji to Crossover, dostępne w konfiguracji 5 drzwi. Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) oferowany był z silnikami o mocy 73-101 KM i pojemności 898-1598 cm3. Dacia Sandero z napędem na przednie koła charakteryzuje się niskim poziomem hałasu podczas jazdy. Czas przyspieszenia do 100 km/h kształtuje się w zakresie 11.0 - 16.7 sekund, w zależności od silnika.

W skrócie

Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) — 11 wersji silnikowych, moc 73-101 KM.

© www.auto-data.net© www.auto-data.net

Wersje silnikowe

1.0 SCe (73 KM)
73 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2018-2020
1.6 MPI (80 KM)
80 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-obecnie
1.5 dCi (85 KM)
85 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-obecnie
1.5 dCi (90 KM) Start&Stop
90 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-2020
0.9 TCe (90 KM) LPG Start&Stop
90 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2016-2020

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero II

lata produkcji: 2012-2015, 2015-2016 · 12 wersji silnikowych · 75–90 KM

Od 2012 roku do 2016 roku samochody Dacia generacji Sandero II były produkowane na dużą skalę. Model Dacia Sandero oferował nadwozie Hatchback, dostępne z 5 drzwiami. Silniki w Sandero II generacji marki Dacia prezentują moc w zakresie od 75 do 90 koni mechanicznych. Model Dacia Sandero korzysta z napędu na przednie koła. Prędkość maksymalna dostępnych wersji silnikowych wynosi od 162 do 175 km/h.

W skrócie

Dacia Sandero II — 12 wersji silnikowych, moc 75-90 KM.

© M 93 / CC BY-SA 3.0 (DE) <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/>, via Wikimedia Commons© M 93 / CC BY-SA 3.0 (DE) <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/>, via Wikimedia Commons

Wersje silnikowe

1.2 (75 KM)
75 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2012-2015
1.2 (75 KM) LPG
75 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2012-2015
1.5 dCi (75 KM) FAP
75 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2012-2015
1.2 (75 KM)
75 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2015-2016
1.5 dCi (75 KM) Start&Stop FAP
75 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2015-2016

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero II Stepway

lata produkcji: 2012-2015, 2015-2016 · 7 wersji silnikowych · 90 KM

Produkcja Dacia generacji Sandero II Stepway utrzymywała się od 2012 roku do 2016 roku. Dostępność nadwozia typu Crossover w Dacia Sandero obejmowała wersje 5-drzwiowe. Model marki Dacia w Sandero II Stepway generacji dysponuje silnikami o maksymalnej mocy równej 90 koni mechanicznych. Napęd na przednie koła w Dacia Sandero określa, które koła są napędzane. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie od 11.0 do 12.0 sekund, co jest konkurencyjnym wynikiem.

W skrócie

Dacia Sandero II Stepway — 7 wersji silnikowych, moc 90 KM.

© www.auto-data.net© www.auto-data.net

Wersje silnikowe

0.9 Tce (90 KM)
90 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2012-2015
1.5 dCi (90 KM) FAP
90 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2012-2015
0.9 Tce (90 KM) LPG Start&Stop
90 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2015-2016
1.5 dCi (90 KM) Start&Stop Easy-R FAP
90 KM
Olej napędowy · Automatyczna · Napęd na przednie koła · 2015-2016
0.9 Tce (90 KM) Start&Stop
90 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2015-2016

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero I

lata produkcji: 2009-2010, 2008-2010, 2010-2012 · 11 wersji silnikowych · 68–88 KM

Produkcja Dacia w wersji Sandero I toczyła się od 2008 roku do 2012 roku. Dostępny model Dacia Sandero charakteryzował się nadwoziem Hatchback oraz opcjami 5 drzwi. W generacji Sandero I modelu marki Dacia dostępne są silniki o pojemności od 1149 do 1598 cm3. Napęd na przednie koła w Dacia Sandero określa, które koła są napędzane. Przyspieszenie w przedziale od 0-100 km/h wynosi od 11.5 do 15.0 sekund w różnych silnikach.

W skrócie

Dacia Sandero I — 11 wersji silnikowych, moc 68-88 KM.

M 93, Attribution, via Wikimedia CommonsM 93, Attribution, via Wikimedia Commons

Wersje silnikowe

1.5 dCi (68 KM)
68 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2009-2010
1.4 MPI (72 KM) LPG
72 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2008-2010
1.2 (75 KM)
75 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2009-2010
1.5 dCi (75 KM) FAP
75 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2010-2012
1.4 MPI (75 KM)
75 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2008-2010

↑ Inne generacje Dacia Sandero

Sandero I Stepway

lata produkcji: 2009-2010, 2010-2012, 2012 · 6 wersji silnikowych · 68–105 KM

Od 2009 roku do 2012 roku w zakładach Dacia trwała produkcja generacji Sandero I Stepway. Dacia Sandero produkowany był z nadwoziem Crossover (5 drzwi). Maksymalna pojemność silników w Sandero I Stepway generacji marki Dacia wynosi 1598 cm3. Napęd na przednie koła w Dacia Sandero przyczynia się do zmniejszenia zużycia opon. Osiągi prędkości maksymalnej różnych modeli wynoszą 150 - 171 km/h, co wpływa na ich sprzedaż.

W skrócie

Dacia Sandero I Stepway — 6 wersji silnikowych, moc 68-105 KM.

M 93, Attribution, via Wikimedia CommonsM 93, Attribution, via Wikimedia Commons

Wersje silnikowe

1.5 dCi (68 KM)
68 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2009-2010
1.6 8V (84 KM)
84 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2010-2012
1.6 8V (84/82 KM) LPG
84 KM
Benzyna / LPG · Manualna · Napęd na przednie koła · 2010-2012
1.6 8V (87 KM)
87 KM
Benzyna · Manualna · Napęd na przednie koła · 2009-2010
1.5 dCi (88 KM) FAP
88 KM
Olej napędowy · Manualna · Napęd na przednie koła · 2010-2012

↑ Inne generacje Dacia Sandero