Opel Grandland GSe – jaki jest hybrydowy SUV z Niemiec?

Udostępnij
Wasza ocena
Opel Grandland GSe
Jako pierwszy model w ofercie nowy emblemat GSe (ang. Grand Sport Electric) otrzymał Opel Astra (Astra GSe), później Opel Astra Sports Tourer (Astra Sports Tourer GSe). Kolejnym usportowionym modelem z oferty Niemców będzie Opel Grandland GSe. Z jednej strony jest to funkcjonalny samochód o nadwoziu SUV, z drugiej – oferuje sportowe osiągi i gwarantuje solidną dawkę emocji za kierownicą. Wystarczy zauważyć, że ten hybrydowy model ma moc 300 KM. Sprawdzamy, co oferuje SUV w sportowym wydaniu – Opel Grandland w wariancie GSe. 

W artykule przeczytasz

Jak wygląda nowy Opel Grandland?

Submarka GSe została po wielu latach przywrócona przez Niemców. Dawniej Opel GSe (Grand Sport Einspritzung) był sportowym autem wyposażonym w jednostkę napędową z wtryskiem paliwa. Obecnie, czego przykładem jest Opel Grandland GSe, odnosi się do elektryfikacji gamy i zelektryfikowanej submarki Opla (Grand Sport Electric). Oznacza to, że modele spod tego znaku z jednej strony są dynamiczne i mają usportowioną sylwetkę, z drugiej – są zelektryfikowane.

Przeczytaj też: “Opel GSe – sportowy design w nowym wydaniu

Opel Grandland GSe jest już trzecim modelem z nowej submarki (wcześniej Opel Astra GSe i Opel Astra Grand Tourer GSe). Do cech charakterystycznych nowego SUV-a należą m.in. duża dynamika i odświeżona stylistyka.

Pod względem stylistycznym Opel Grandland GSe wyróżnia się m.in. następującymi elementami:

  • 19-calowe alufelgi nawiązujące do Manty GSe, ze wzorem przypominającym wirnik turbiny i wykończone czarnym lakierem ze srebrnymi wstawkami;
  • specjalny dyfuzor;
  • lusterka boczne i dach w kolorze czarnym;
  • emblematy GSe na sterowanej elektrycznie klapie bagażnika;
  • czarna maska kontrastująca z lakierem nadwozia (opcjonalnie).

Opel Grandland GSe w kabinie

Natomiast w kabinie trzeciego już Opla GSe na pewno znajdą się fotele sportowe z atestem AGR i wykończone alcantarą. To siedziska podgrzewane i regulowane w 8 kierunkach. Sam styl wnętrza jest dość prosty i wyrazisty.

Napęd Opla Grandland w wersji GSe

Opel Grandland GSe to samochód o napędzie hybrydowym. Jest to hybryda typu plug-in, w której za napęd odpowiadają:

  • turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 l;
  • dwa silniki elektryczne (po jednym na każdej osi).

 

Łącznie napęd Opla Grandland w wersji GSe generuje więc moc 300 KM. Auto ma więc napęd na wszystkie koła (automatyczny układ e-AWD) i do “setki” rozpędza się w 6,1 sekundy. Z kolei prędkość jego maksymalna wynosi 235 km/h (135 km/h w trybie elektrycznym). To wszystko przy średnim spalaniu w cyklu mieszanym na poziomie 1,3 l na 100 km. Za przeniesienie napędu odpowiada skrzynia automatyczna o 8 przełożeniach.

Przyjemność z jazdy mają zapewniać specjalnie zestrojenie zawieszenie i układ kierowniczy. Sportowy SUV od Niemców z przodu ma kolumny McPhersona, z tyłu – oś wielowahaczową. Dodatkowo zastosowano w nim sztywniejsze sprężyny i amortyzatory ze zmienną charakterystyką tłumienia. Amortyzatory korzystają z technologii KONI FSD (Frequency Selective Damping). Dzięki temu SUV ma prowadzić się pewnie, komfortowo i stabilnie nawet podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością.

Wydaje się, że nowy Opel Grandland GSe może przekonać do siebie kierowców, którzy szukają usportowionego SUV-a. Na razie nie wiemy, kiedy model zadebiutuje na rynku oraz ile będzie trzeba za niego zapłacić. Należy pamiętać, że na zwykłą hybrydę z napędem o mocy 300 KM trzeba wydać przynajmniej 226 200 zł. Waariant GSe na pewno będzie droższy.

FAQ – najczęstsze pytania o model Opel Grandland GSe

Jakim samochodem jest Opel Grandland GSe?

Opel Grandland w wariancie GSe to usportowiony SUV, który jest hybrydą typu plug-in.

Jaki napęd ma Opla Grandland w wersji GSe?

Opel Grandland GSe to samochód o napędzie hybrydowym. Auto wyposażono w turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 l oraz po jednym silniku elektrycznym na każdej osi. Łącznie napęd Opla Grandland w wersji GSe generuje więc moc 300 KM. SUV z napędem na cztery koła e-AWD rozpędza się do 235 km/h, a 100 km/h osiąga w 6,1 s.

Ile kosztuje nowy Opel Grandland GSe?

Na razie nie znamy daty debiutu oraz cen, jakie będzie mieć Opel Grandland w wersji GSe w Polsce.

zdjęcia: opel.pl

Ocena naszych czytelników
[Suma: 1 Średnio: 5]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Przeczytaj też:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest Autoiso Sp. z o.o., nr KRS: 0000840558, adres: ul. Gnieźnieńska 12, 40-142 Katowice, Polska. Możesz się z nami kontaktować również przez e-mail: pomoc@autoiso.pl.

Możemy przetwarzać Twoje dane udostępniane nam podczas kontaktu z nami, które mogą stanowić dane osobowe, w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, imię i nazwisko, dane z portali społecznościowych oraz treść wiadomości. Robimy to na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów, w celu komunikacji z Tobą, dla ochrony przed roszczeniami i realizacji roszczeń, przez okres do 6 lat od roku, w którym zakończono korespondencję, lub do zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu. Udostępnienie tych danych jest konieczne do komunikacji.

Możemy ujawniać Twoje dane podmiotom, z którymi współpracujemy i które przetwarzają te dane w naszym imieniu (odbiorcy danych) w celu świadczenia dla nas usług z zakresu: hostingu, informatyki, statystyki i analityki, marketingu, oprogramowania do zarządzania firmą i bazą kontaktów oraz komunikacji elektronicznej, księgowości i doradztwa prawnego. Dane mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, jedynie do Państw lub podmiotów zapewniających stopień ochrony danych osobowych odpowiadający regulacjom UE, w szczególności stosujących tzw. standardowe klauzule umowne UE.

Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia ich, a także do skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Więcej informacji o przetwarzaniu przez nas danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.