Przewodnik po weryfikacja przebiegu pojazdu z Holandii

Weryfikacja przebiegu pojazdu

Weryfikacja przebiegu NAP jest niezbędną pomocą dla osób planujących zakupić pojazd sprowadzony z Holandii. Pozwala zweryfikować przebieg pojazdu deklarowany przez sprzedającego w oparciu o informacje wyłącznie z oficjalnych i legalnych żródeł. Sprawdzenie nie daje pełnej historii odczytów, ale pozwala upewnić sie, że podany przebieg nie jest podejrzany. Sprawdzenie dostępne jest w języku polskim.

Holenderska fundacja Nationale Auto Pas (NAP) zajmuje się zapobieganiem fałszowaniu przebiegów pojazdów używanych. Od 1991 roku NAP zbiera przebiegi niemal wszystkich pojazdów silnikowych w Holandii. Dlatego praktycznie każdy samochód, van, ciężarówka czy motocykl ma historię swoich przebiegów w ich bazie. NAP zbiera odczyty przebiegów z najstępujących źródeł:

  • stacje kontroli pojazdów
  • warsztaty serwisowe
  • holenderskie Ministerstwo Transportu
  • importerzy samochodów
  • firmy leasingowe


hint

UWAGA: Weryfikacja przebiegu NAP jest dodatkiem do Raportu VWE i nie można jej zamówić osobno. Jeśli dla sprawdzanego numeru VIN dostępny jest Raport VWE oznacza to, że po jego zakupie otrzymamy GRATIS także możliwość sprawdzenia przebiegu w bazie NAP. Nie wszystkie pojazdy sprowadzone z Holandii widnieją w bazie NAP, więc może się okazać, że system nie dysponuje odpowiednią ilością danych, by dokonać weryfikacji przebiegu. Sprawdzenie wymaga też podania po zakupie deklarowanego przebiegu, aby dowiedzieć się więcej kliknij przycisk Jak zamówić weryfikację.


Zawartość raportu z weryfikacji

Każda weryfikacja przebiegu NAP składa się z następujących sekcji:


1. Identyfikacja pojazdu

Sekcja ta zawiera zestaw informacji o weryfikowanym pojeździe. Prócz daty sporządzenia weryfikacji można tutaj znaleźć markę, jej logotyp, model, wersję i rok produkcji.

nap_summary

2. Wynik sprawdzenia

Sekcja ta zawiera wynik weryfikacji przebiegu pojazdu w bazie NAP. Wynik może przybrać jedną z trzech postaci:


  • przebieg autentyczny (zielony): na tle danych w bazie NAP podany przebieg jest sensowny i wiarygodny
  • przebieg zafałszowany (czerwony): podany przebieg nie pasuje do odczytów z bazy NAP i dlatego zachodzi podejrzenie przekręcenia licznika
  • brak danych (pomarańczowy): dla tego numeru VIN w bazie NAP brak jest wystarczających danych, by zweryfikować przebieg pojazdu
result_logisch result_onlogisch result_nodata

X
ZAMKNIJ

Administratorem Twoich danych jest VIN-Info Sp. z o.o. (ul. Modelarska 18, 40-142 Katowice, Polska, ).
Możemy przetwarzać Twoje dane (adres IP, dane o przeglądarce i systemie operacyjnym oraz przybliżona lokalizacja):
na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów do celów statystycznych i zarządzania stroną, przez okres do zakończenia analizy statystyk, nie dłużej niż przez 3 lata od roku, w którym uzyskano dane;
na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów w celu marketingu bezpośredniego usług własnych, przez okres funkcjonowania strony lub do wycofania zgody. Współpracujemy z: firmami marketingowymi, wyszukiwarkami internetowymi, portalami społecznościowymi, firmami udostępniającymi narzędzia do badań statystycznych i obsługi portali społecznościowych, firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Udostępnienie nam danych nie jest obowiązkowe, jednak bez ich podania strona może nie funkcjonować prawidłowo. Masz prawo dostępu do danych dotyczących Twojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Możesz w dowolnym momencie cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Strona może używać plików cookies i innych podobnych technologii we wspomnianych celach. Zgoda na ich używanie wyrażana jest za pośrednictwem ustawień wybranych przez Ciebie w przeglądarce. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych i ustawieniach przeglądarki znajduje się w [Polityce Prywatności].