MBA — Mechanical Brake Assistant

MBA, z ang. Mechanical Brake Assistant to mechaniczny asystent wspomagania awaryjnego hamowania, który stosowany jest w samochodach marki Skoda. Zadaniem tego układu, który wchodzi w skład systemu ABS, jest zwiększanie ciśnienia w układzie hamulcowym, co ma miejsce w sytuacjach awaryjnych. W efekcie pozwala to skrócić drogę hamowania.

Działanie systemu Mechanical Brake Assistant

Zasada działania systemu Mechanical Brake Assistant jest prosta. Po naciśnięciu pedału hamulca odpowiedni czujnik wysyła informację do pompy ABS, która zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym. Co istotne układ ten działa nawet wtedy, kiedy kierowca nie naciśnie na pedał hamulca wystarczająco mocno i energicznie. Działanie systemu kończy się natomiast po zdjęciu nogi z hamulca. Dodatkowo działanie tego systemu połączone jest z włączeniem świateł awaryjnych lub świateł stop pojazdu.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Przeczytaj też: