Właściciele niektórych modeli motocykla marki Kawasaki wzywani do ASO

Wezwanie serwisowe dotyczące marki Kawasaki

Przedsiębiorca Probike Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w motocyklach marki Kawasaki, modele: ZX1000NF/NG, ZX1000PF/PG, ZX1000XH/XJ, ZX1002JK/JL, ZX1000YX/YJ/YK/YL/YM/YN, ZX1002AJ/AK/AL, ZX1002BJ/BK/BL, ZX1002DK/DL, ZR1000KL/KM/KN, ZR1000LM/LN, ZX1002PN, ZX1002RN, wyprodukowanych w Japonii w latach 2015-2022, tłoczek napinacza łańcucha rozrządu na skutek niewystarczającej wytrzymałości elementów składowych napinacza może zablokować się w stałej pozycji. Długotrwała eksploatacja pojazdu z zablokowanym tłoczkiem napinacza łańcucha rozrządu w pierwszej kolejności może doprowadzić do pojawienia się hałasu z silnika i spadku jego mocy a w skrajnym przypadku doprowadzić do zatrzymania się silnika w czasie jazdy.

Liczba samochodów objętych wezwaniem

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 83 pojazdy.

Podjęte działania w ramach wezwania

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele pojazdów są informowani o prowadzonej kampanii i zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu wymiany napinacza łańcucha rozrządu silnika.

Pozostałe informacje

Informacji związanych z kampanią udziela Probike Sp. z o.o.  (adres: ul. Gronostaja 6, 02-786 Warszawa; tel.: 22 535 33 15, e-mail: kontakt@kawasaki.pl).

UOKiK nie jest właściwy do informowania konsumentów odnośnie szczegółów akcji ogłaszanych
i prowadzonych przez przedsiębiorców

Niniejsza informacja stanowi realizację obowiązków przedsiębiorcy, w zależności od roli pełnionej w obrocie, o których mowa w art. 14 ust. 2, art. 17 ust. 2 lub art. 19 ust. 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE L 151 z 14.06.2018 r., str. 1).

Źródło informacji: Uokik

Przeczytaj też: “Akcje serwisowe w modelach popularnych marek

Ocena naszych czytelników
[Suma: 0 Średnio: 0]

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: