Duża akcja serwisowa Forda. Ponad 600 tys. aut z potencjalną usterką!

Udostępnij
Wasza ocena
Akcja serwisowa Forda dla modeli Bronco Sport, Escape i Kuga
Szykuje się naprawdę duża akcja serwisowa Forda. Koncern informuje, że problem może dotyczyć ponad 600 000 samochodów. Mają to być 634 000 SUV-y marki Ford eksploatowane na całym świecie. Największa część będzie dotyczyć aut przeznaczonych na rynek amerykański. Problemem ma być ukryta wada w trzycylindrowych silnikach o pojemności 1,5 l. W skrajnych przypadkach usterka może doprowadzić nawet do pożaru. Takich sytuacji odnotowano już ponad pięćdziesiąt.

W artykule przeczytasz

Akcja serwisowa dla modeli Ford Bronco Sport, Escape i Kuga

Jak zauważa producent, akcja serwisowa Forda ma objąć następujące modele, tj.:

  • Ford Bronco Sport,
  • Ford Escape/Kuga.

 

Łącznie problem może dotyczyć aż 634 000 samochodów z lat modelowych 2020-2023. Duża część z nich to SUV-y zarejestrowane na terenie Stanów Zjednoczonych, reszta – w pozostałych krajach, tj.:

  • akcja serwisowa SUV-ów Forda zarejestrowanych na terenie USA – około 520 000 aut;
  • akcja serwisowa SUV-ów Forda zarejestrowanych na terenie innych krajów – około 114 000 aut.

 

Przeczytaj też: “Samochody z USA. Jak sprowadzić auto z Ameryki?

Problem z trzycylindrowymi silnikami o pojemności 1,5 l

Problem dotyczy aut, które są wyposażone w trzycylindrowe silniki o pojemności 1,5 l. Okazuje się, że mogą one mieć groźną wadę produkcyjną. Niestety, w skrajnych przypadkach usterka może skutkować pęknięciem wtrysku paliwa. To natomiast, jeżeli benzyna zetknie się z mocno rozgrzanymi elementami jednostki napędowej, może doprowadzić do pożaru. Producent informuje, że dotychczas doszło do ponad 50 przypadków pożaru wywołanych tą usterką. Wprawdzie nikt nie ucierpiał, ale widać, że ryzyko istnieje.

Ford informuje, że przeprowadzi zdalną aktualizację software’u w samochodach. Wszystko, aby wytypować pojazdy zagrożone awarią, które powinny stawić się w serwisie. Nowe oprogramowanie ma bowiem samodzielnie wykryć, czy SUV wymaga interwencji. Jeżeli tak jest, kierowca otrzyma stosowny komunikat, który wyświetli mu się na desce rozdzielczej.

Poza tym komputer ma automatycznie zmniejszyć moc silnika po zdiagnozowaniu problemu i wykryciu spadku ciśnienia paliwa. Wszystko, aby zminimalizować ryzyko pogłębienia awarii i dać możliwość bezpiecznego dotarcia kierowcy do serwisu Forda.

Przeczytaj też: “Ford VIN decoder – sprawdź używanego Forda!

FAQ – najczęstsze pytania o akcję serwisową Forda

Jakich modeli dotyczy akcja serwisowa Forda?

Akcja naprawcza ma dotyczyć SUV-ów Ford Bronco Sport, Ford Escape i Ford Kuga z lat modelowych 2020-2023.

W czym tkwi problem w samochodach Forda?

Problem dotyczy aut z trzycylindrowymi silnikami o pojemności 1,5 l. W związku z fabryczną usterką dojść może do pęknięcia wtrysku paliwa, co może doprowadzić do zapłonu benzyny i pożaru.

Jak wiele aut może być wezwanych do serwisu?

Łącznie problem może dotyczyć nawet 634 000 samochodów, z czego ok. 520 000 jest zarejestrowanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 4]

OBSERWUJ nas na Wiadomości Google.

Kliknij i dodaj nasz kanał do swoich Wiadomości Google i bądź na bieżąco.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też: