Yanosik w Android Auto. Co oferuje apka?

Yanosik w Android Auto

W artykule przeczytasz

Aplikacja Yanosik cieszy się dużą popularnością wśród polskich kierowców. Korzysta z niej nawet 2 mln zmotoryzowanych, stąd wielu na pewno ucieszy fakt, że apka przeszła certfikację Google i jest już dostępna w systemie Android Auto. Sprawdzamy, jak wygląda aplikacja Yanosik w Android Auto i jak korzystać z niej na ekranie swojego samochodu.

Czym jest system Android Auto?

Zanim podpowiemy, jak wyświetlić aplikację Yanosik w Android Auto, w pierwszej kolejności odnieśmy się do samego systemu, o którym szerzej piszemy w artykule “Android Auto — czym jest i jak go zainstalować?“.

Tak więc Android Auto to system do obsługi smartfona i aplikacji w trakcie jazdy, na wzór aplikacji CarPlay dla iPhone’ów. Sama usługa działa w dwóch trybach:

  • po podłączeniu smartfona do systemu samochodu infotainment,
  • przy obsłudze na ekranie smartfona (bez wymogu posiadania odpowiedniego radia czy samochodu).

Co jest najważniejsze, jako użytkownicy Android Auto możemy zarządzać wieloma różnymi aplikacjami (np. obsługa muzyki, komunikatory internetowe, obsługa połączeń, nawigacja). Teraz dołącza do nich dobrze znana apka nawigacji. Sprawdzamy, jak wygląda Yanosik w Android Auto i czego możemy spodziewać się po tej aplikacji.

Co oferuje Yanosik w Android Auto?

Aplikację Yanosik znajdziemy w sklepie Google Play. Jak zapewniają jej twórcy, jest ona dostępna bez opłat i taką ma pozostać w przyszłości. Pośród funkcji atrakcyjnych dla zmotoryzowanych oczywiście znajdziemy tutaj nawigację. Oprócz tego mamy możliwość informowania o zdarzeniach i kontrolach drogowych.

Co jednak istotne, informowanie o zdarzeniach w systemie Android Auto działa inaczej, niż w klasycznej formie. Jeżeli korzystamy z nawigacji, informacje o zdarzeniach w większości przypadków nie będą przekazywane w formie graficznej i dźwiękowej. Jeśli będziemy zbliżać się do manewru, zastaniemy ostrzeżeni w dwóch formach tylko w odległości ok. kilometra od danego miejsca. Przy mniejszych odległościach będziemy ostrzegani graficznie i dźwiękowo tylko w przypadku kontroli policji lub fotoradaru. Oczywiście zawsze przy każdym zdarzeniu pojawi się komunikat dźwiękowy.

Możemy być też pewni, że aplikacja Yanosik w Android Auto będzie stale rozwijana. Zwłaszcza że użytkownicy informują o jej niedoskonałościach (np. brak wyświetlania aktualnej prędkości samochodu, brak informacji o ograniczeniach prędkości na drodze, ograniczenia w działaniu aplikacji w tle, brak możliwości pomniejszenia mapy, problemy z głośnością komunikatów, błędy w prowadzeniu do celu). Problemy te mają zostać rozwiązane w najbliższym czasie i ustąpić wraz z kolejnymi aktualizacjami apki. W nowej, poprawionej wersji Yanosika jako zmotoryzowani możemy też liczyć na pewne nowości (np. nazwy ulic).

Na koniec dodajmy, że jako użytkownicy aplikację Yanosik w Android Auto możemy obsługiwać głosowo z użyciem Asystenta Google. Zwiększa to komfort obsługi apki. Oprócz tego poprawia bezpieczeńśtwo, gdyż nie wymaga odrywania wzroku od drogi.

Ocena naszych czytelników
[Suma: 2 Średnio: 3]

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję. Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Darmowe sprawdzenie
Historii Pojazdu

Newsletter

Klikając “Zapisz się” zamawiasz newsletter e-mailowy, zawierający także informacje handlowe, w szczególności o usługach i produktach związanych z pojazdami. Zgodę można cofnąć w e-mailu od nas lub informując nas e-mailem. Administrator danych: Autoiso Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, pomoc@autoiso.pl). Więcej w Polityce Prywatności.

Zobacz nasz kanał YouTube

Odtwórz wideo

Najnowszy film

Przeczytaj też:

recenzja Yanosik GTR

Yanosik S-clusive GTR – przydatny czy nie?

Yanosik to swoisty komunikator drogowy posiadający społeczność ponad 1,5 mln kierowców miesięcznie. Z urządzeniem Yanosik s-clusive GTR dostajesz informację o każdej nieoczekiwanej sytuacji na trasie: kontroli, pracach drogowych, wypadkach. To nieodłączne urządzenie każdego kierowcy.

test yanosik xs

Yanosik XS – tak mały, a tak wiele potrafi!

Yanosik XS to rozwiązanie dla kierowców spędzających zdecydowanie dużo czasu za kółkiem. Chcesz być zawsze na bieżąco z utrudnieniami na drodze, kontrolą drogową czy też poinformować pozostałych kierowców o utrudnieniach? Z Yanosik XS zrobisz to bez problemu!

yanosik na android auto

Ujawniamy ukryte funkcje Yanosika! Sprawdź, czy je znasz. Android Auto na testach?

Wielu kierowców nie wyobraża sobie poruszania się po polskich drogach bez odpowiedniego wsparcia nawigującego i informującego o aktualnym stanie trasy. Jedną z aplikacji, która wspomaga kierowców w drodze jest Yanosik. Aplikacja, poza nawigacją i informowaniem o rozmieszczeniu punktów kontroli prędkości, posiada wiele innych ukrytych funkcji. Jakich? Sprawdź!